844 Shares 9057 views

Przywództwo – jest umiejętnością, którą można kupić

W życiu mamy do czynienia z różnymi ludźmi, w tym liderów. Tylko taka osoba zaczyna mówić, a kiedy staje się jasne: to jest liderem. To jest coś wyraźnie wyróżnia się z tłumu. Czy kierownictwo – jest to cecha wrodzona? Oczywiście, istnieje duża część natury jako takiej, ale człowiek może się przez pracę nad sobą, kup go.

Jak stać się liderem?

  • Off wątpliwości i obaw! Ludzie mają tendencję do obawiają się konsekwencji swoich działań. Jako osoba, która weźmie na siebie pełną odpowiedzialność. Tak, można spotkać duże ryzyko, ale w rezultacie będą one uzasadnione. Ale bezmyślnie wejść do basenu z jego głowa nie jest konieczne. Widzisz, bo z tego, co boisz się to czy tamto. Być może Twoje obawy nie są bezpodstawne. Następnie należy po prostu zaakceptować. Ale nie bój się! W każdym przypadku.
  • Bądź odpowiedzialny! Zasada ta wynika z poprzedniej gładko. Ludzie pójdą ci, w przypadku gdy zda sobie sprawę, że można odpowiedzieć za siebie, i dla nich, w przypadku decyzji podejmowanych przez walne porodu. Start małe – Przestań obwiniać innych, ponieważ w rzeczywistości, wszystko jest w twoich rękach.
  • Pomóż środowisku zbliżenie dorastał razem z wami. Nie powinien być dumny ptak, który wstał i pogardą patrzy na innych. Po ołowiu – nie idzie na głowach. Więc jesteś po prostu wpisać negatywnych emocji pochodzących z kolegami i pracownikami. Upewnij się, że cię szanuję, ale nie boi. W rezultacie można uzyskać zgranym zespołem.
  • Być zainteresowany w ludzi. Po przeanalizowaniu nawyki, cechy i charakter swoich podwładnych, można osiągnąć znacznie więcej. Dzięki tej wiedzy, można wysłać im możliwość śledzenia, wykorzystując cały potencjał swoich pracowników. Plus będzie bliżej do swoich pracowników.

Kluczowe cechy przywódcze

  1. Odpowiedzialność szeroko. Człowiek, który sam siebie nazywa się liderem, nie leżał obciążenie na cudze barki. On mocno stanąć przed każde wyzwanie pytając: „Co dalej” zamiast „Kto jest winny?” Bardziej odpowiedzialne – nie dać pustych obietnic, ponieważ w tym przypadku reputacja jest bardzo ważne. Tylko nie obiecuję, co nie może być wykonana.
  2. Celowość. Przywództwo – to przede wszystkim wiedza o kierunku mają być realizowane. Zazwyczaj nikt nie wie, tłum, kto, gdzie i co idzie. Lider – to osoba, która będzie ustawić cel, ze sam wymyślić plan, aby go osiągnąć. I ważny punkt w tej wytrwałości. Bądź pewien swojego pomysłu.
  3. rozwój osobisty. Przywództwo – to nie znaczy stać w miejscu. Człowiek musi wzrastać duchowo, mentalnie, a nawet fizycznie. A także w celu poprawy ich umiejętności zawodowych.
  4. Towarzyskość. Jest to niemożliwe do zrobienia bez zdolności do komunikowania się. Konieczne jest, aby powiedzieć wszystko od przypadku, biorąc pod uwagę każde słowo. Ale to powinno być jasne, bez zwrotów zawiłych, ponieważ niektórzy ludzie po prostu nie można zrozumieć. Obejmuje to możliwość słuchania i słyszenia człowieka, jak również przekonać. Ważną zależność pomiędzy liderem i tak zwanego układu elektrod, która obejmuje całą strukturę hierarchiczną.
  5. Samodyscyplina. Lider ma silną wolę, powinien on być w stanie krok nad sobą i swoimi zasadami, jeśli to konieczne, aby osiągnąć cel.