472 Shares 3053 views

Termoliiza frakcyjna: opis procedury, wskazania i skuteczność

Kobiety zawsze starały się wyglądać młodziej i pięknie. Wcześniej zasłonięte zmarszczki i pryszcze mogły być tylko kremami i proszkami. W arsenale kosmetologów pojawiły się zastrzyki botoxu, peeling chemiczny, mezoterapia, resurfacing laserowy.

Wyjątkową alternatywą dla wszystkich tych metod jest frakcjonowana termoliza, która odmładza i uzdrawia twarz, dłonie, powieki, szyję i inne obszary na poziomie komórkowym. Ta procedura jest prawie równie skuteczna, jak chirurgiczne klamerki, ale w przeciwieństwie do nich jest dużo mniej traumatyczne, a po termolizy komórki skóry zaczynają aktywnie wytwarzać kolagen i elastynę, podobnie jak w młodości, to znaczy przydatne zmiany zachodzą w kilku warstwach naraz, a nie Tylko w zewnętrznym naskórku. Wyjaśnia to długi efekt wizualny procedury.

Istota metody

Termoliiza frakcyjna ma inne nazwy – fototermoliza, fraktalna, nanoprofilacja. Został opracowany w Stanach Zjednoczonych i został z powodzeniem zastosowany od 2004 roku. Istotą metody jest to, że wiązka lasera jest podzielona na tysiące ultra cienkich belek (frakcje).

Ich mikroskopijna średnica pozwala im, bez uszkodzenia naskórka, przejść przez nią do głębszych warstw skóry. Tam promienie, których energia jest bardzo wysoka, odparowuje stare, nieistniejące komórki skóry właściwej, kolagenu, elastyny i pigmentów. Jednocześnie nie zniszczono więcej niż 30% komórek, dlatego etap odzyskiwania po tej procedurze jest bardzo krótki.

Tak więc, po zabiegu na skórze laserem dwutlenku węgla, stosowanym w kosmetyce od 40 lat, rehabilitacja może się rozciągnąć przez 2 miesiące, a po częściowej termolizy trwa maksymalnie tydzień. Pozostałe nienaruszone komórki otrzymują impuls do opracowania nowej, aktywnie działającej elastiny i kolagenu, co powoduje efekt odmłodzenia.

Typy laserów stosowanych

W codziennym życiu wielu ludzi nazywa cienkim promieniem świetlnym, ale w rzeczywistości jest to urządzenie (generator kwantowy), które przekształca różne rodzaje energii w wąski strumień promieniowania.

Frakcjonalną termolizę przeprowadza się przy użyciu generatorów erbowych i tulowych. W pierwszym zastosowano kryształek granatu z itru i aluminium, do którego osadzone są jony erbowe. Długość fali przepływów energii lub promień wytwarzanych przez nich wynosi zaledwie 1550 nm. W drugim instalacjach wykorzystywany jest kryształ aluminiowy granat z jonami talu, który wytwarza strumienie o fali 1920 nm. Promienie Erbium penetrują skórę skóry do głębokości maksimum 1,4 mm, od talu do 2 mm.

W obu przypadkach działają z dużą dokładnością, wpływając jedynie na mikroskopijnie małą powierzchnię, która jest skierowana bezpośrednio. W tych miejscach komórki prawie od razu ulegają odparowaniu.

Energia promieni w pasmach erbowych i taliowych jest wchłaniana przez wodę zawartą w skórze każdej osoby. Z tego powodu nie ma przegrzania sąsiadujących tkanek i pozostają one w całości nienaruszone.

Rodzaje efektów fraktalnych

Wyobrażając rewolucyjną instalację "Fraxel", amerykańscy specjaliści, opracowali metody, w których przeprowadza się ułamkową laserową termolizę w kosmetyce dla każdego konkretnego zadania. Do tej pory istnieją urządzenia, w których jest tylko erbium lub tylko pręt tulium, lub dwa na raz. Kosmetyk używa ich w zależności od terapii i problemu skórnego, który musi zostać rozwiązany. Rodzaje urządzeń laserowych:

 • «Fraxel re: store». Jest to klasyczna konfiguracja przy użyciu pręta erbium. Z jego pomocą, rozstępy, ślady trądziku, przebarwienia, torby na powiekach najlepiej usunąć.
 • "Fraxel re: store DUAL". Urządzenie wykorzystuje zarówno pręt, erb i tulium. Jest bardzo skuteczny do wygładzania zmarszczek, wyraźnych blizny i blizny, może być stosowany do pozbycia się przebarwień.
 • «Fraxel re: para». Tutaj wykorzystywany jest pręt tulium, który zapewnia głębszą penetrację promieniami do skóry właściwej. Metoda pomaga skorygować nawet bardzo głębokie zmarszczki i ślady trądziku, dyschromia naczyń, usuwa ziewające pory, dostosowuje stopień otłuszczenia skóry.
 • «Fraxel dobrze: dobrze». W tej instalacji generowane są przepływy o długości fali tylko 1420 nm. Wskazane jest użycie ich do oddziaływania na szczególnie delikatne obszary, takie jak skóra powiek, gruczołów mlecznych.

Wskazania do procedury

Faza termolizy może być przeprowadzona dla osób płci, którzy osiągnęli wiek 18 lat, jeśli mają takie wady skórne:

 • Blizny i blizny;
 • Zmarszczki o innej lokalizacji i głębokości;
 • Gaping pory, wymawiane striae (rozstępy);
 • Pigmentacja;
 • Zmniejszenie turgoru skóry (na przykład nie ma wyraźnej linii owalu);
 • Zapach skóry;
 • Post-trądzik.

Ta technologia usuwa blizny i inne wady w dowolnej części ciała, nie tylko na twarzy lub w dekolcie.

Frakcjonalna termoliiza, przeciwwskazania

Procedura nie może być przeprowadzona dla osób, które mają takie nieprawidłowości i warunki:

 • Ciąża;
 • Karmienie piersią;
 • Zaburzenia psychiczne;
 • Padaczka;
 • Cukrzyca;
 • Onkologia jakiejkolwiek lokalizacji;
 • Choroby skóry zlokalizowane w miejscach narażenia na działanie promieniowania laserowego (łuszczyca, wyprysk, dermatoza);
 • Problemy z tarczycą;
 • Choroby autoimmunologiczne;
 • Alergia na leki przeciwbólowe stosowane podczas zabiegu.

Realizacja technologii

Niektóre kobiety, obawiając się bólu, nie odważy się wykonywać ułamkowej termolizy. Opinie od tych, którzy go przekazali, zauważ, że może to być uczucie lekkiego uczucia pieczenia, ale już nie. Przed zabiegiem kosmetyczka dokładnie czyści skórę pacjenta i stosuje krem przeciwbólowy wraz z lidokainą. Zazwyczaj używają Emli.

Po 10-15 minutach, w zależności od indywidualnej reakcji na lidokainę usuwa się resztki kremu, a skóra jest pokryta żelem, dzięki czemu ślizganie się urządzenia przebiega bez przeszkód. Procedura trwa do 30 minut, co zależy od wielkości leczonych obszarów.

Ekspozycję na skórę przeprowadza się za pomocą dysz mających różne obszary kontaktu. Kosmolog wykonuje alternatywne, lekkie i styczne ruchy w kierunku poziomym i pionowym.

W celu znieczulenia, dostarczane jest jednocześnie chłodzone powietrze. Niektóre kobiety nie używają kremu Emla, który kosztuje 500 rubli. Zwracają uwagę, że procedura była bolesna, ale tolerowana.

Na koniec twarz pokryta jest kremem Bepanten w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Aby uzyskać efekt chłodzenia, można zastosować krem "Bepanten plus".

Rehabilitacja

Prawie każdy pacjent poddany procedurze frakcyjnej termolizy, po zakończeniu lidokainy, czuje ból na twarzy, podobnie jak po spaleniu. Skóra staje się bardzo zapalona, przekrwiona, często obrzęk o różnym stopniu. Niektórzy pacjenci mogą gorączkę i ogólny stan pogarsza się. Wszystkie te objawy obserwuje się w ciągu pierwszych 24-48 godzin, dlatego zaleca się przeprowadzenie termolizy po zakończeniu tygodnia pracy w weekend.

W domu musisz spłukać twarz zimną wodą, smarować kremem przeciwzapalnym. Stosowanie kosmetyków dekoracyjnych na zapalonej skórze jest bardzo niepożądane. Około trzeciego dnia bólu całkowicie przechodzi, obrzęk ustępuje, ale może wystąpić świąd i łuszczenie się.

W piątym szóstym dniu skóra jest całkowicie odbudowana. Dla niektórych pacjentów lekarz zaleca kilka procedur dotyczących termolizy ułamkowej. Można je powtarzać w odstępach co najmniej miesiąca.

Korekcja powiek

Oczy odgrywają najważniejszą rolę w atrakcyjności każdej osoby. Niestety, wiek, niektóre choroby i sposób życia "zdobią" powieki i skórę wokół oczu z różnego rodzaju wadami, co nie jest najlepszym sposobem wpływania na wygląd. Aby skorygować te wady, przyjmuje się ułamkową termolizę powiek. Jest w stanie:

 • Usunąć "nogi kurze" (małe zmarszczki przy oczach);
 • Usunięcie lub znaczne zmniejszenie zwisu górnych powiek;
 • Wokół oczu odmłodzić i wzmocnić skórę;
 • Bądź otwarty i przejrzysty.

Przed zabiegiem kosmetyczka musi umieścić pacjenta w okularach ochronnych oczu. Wszystkie inne czynności są wykonywane w taki sam sposób, jak fractals dla innych obszarów skóry. Laser jest używany tylko z prętem erbowym o długości fali wynoszącej maksymalnie 1420 nm. Zwykle, aby uzyskać dobry efekt, wymagane są kilka procedur, które są wykonywane na powiekach w odstępach co półtora (może dwa) miesięcy.

Kilka przydatnych wskazówek

Raczej bezpieczna, ale nie tania procedura jest frakcyjną termolizą. Cena może się różnić w zależności od cennika klinicznego, obszaru narażenia na działanie promieniowania laserowego, ceny zakupu materiałów i innych. Średnio 1 sesja termolizy na twarzy, szyi, brzucha, dekoltu kosztuje 20 000 rubli w każdej strefie. Fraksel na powieki może kosztować od 12 000 rubli. W każdej klinice znajduje się cennik dla różnych obszarów ekspozycji (cała twarz, tylko policzki, tylko powieki, żołądek, dłonie, pośladki itp.).

Przed zabiegiem nie można odwiedzić solarium lub opalać się na otwartym niebie, pić alkohol. Na sześć miesięcy przed sesją fraktali konieczne jest zaprzestanie przyjmowania retinoidów "Isotretinoin", "Roaccutane" i innych. Lekarze zalecają picie leku z kolagenem, kwasem hialuronowym, a także przeciwutleniaczami, aby przeprowadzić procedury biostymulacji na twarzy.

Aby utrzymać efekt dłużej, po frakcji, należy unikać długotrwałego naraŜenia na słońce i odwiedzić solarium, zapewnić wsparcie dla masażu młodzieńczego, masażu, stosowania masek i kremów wysokiej jakości, powstrzymać się od palenia i naduŜyć alkoholu.

Recenzje

Skóra każdej kobiety reaguje na swój sposób na ułamkową termolizę laserową. Opinia na temat tej procedury, w ogóle, dobra. Główną zaletą respondentów jest zauważalny pozytywny efekt. Po tym, jak skóra Fractal staje się delikatna, matowa, zaostrzona, elastyczna. Ponadto, pigmentacja znika całkowicie, płytkie po trądziku, blizny, drobne zmarszczki i głębokie nie są tak widoczne.

Istotne wady procedury:

 • Wysoka cena;
 • Bolesne odczucia;
 • Czerwona skóra.