781 Shares 9738 views

Klej zarośla z etykiet z tworzyw sztucznych i innych powierzchni?

W każdym nowoczesnym supermarkecie wszystkie towary sprzedawane są wyposażone w kody kreskowe. Jest to prosty i wygodny sposób prowadzenia ewidencji towarów. Jak pasty nad ich produktów kolorowych etykiet i samych producentów. I co zrobić, aby klienci? Klej zarośla z etykietami z naczynia, zabawki i inne przedmioty gospodarstwa domowego svezhepriobretennoy?


Najprostsze sposoby pozbycia się dodatkową etykietę

Informacja i reklama naklejka klej dziś najbardziej zróżnicowane produkty. A jeśli metka na butelce kosmetycznych można ostrożnie, aby nie zauważyć, te same etykiety na dania muszą być zmyte. W jaki sposób można usunąć etykietę? Wystarczy spróbować go odkleić. Pick up paznokcie lub kąt końcówki ostrza i pociągnąć naklejkę. Nie martw się, jeśli uda się usunąć tylko wierzchnią warstwę papieru. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób oczyścić śladów kleju omówimy poniżej. To świetny sposób, aby radzić sobie z kodami kreskowymi – próba podgrzewania ciepłej suszarki naklejki. Jeśli etykieta nie powieść się, nawet po wystawieniu na działanie ciepła, spróbuj namoczyć je w ciepłej wodzie. Czas ekspozycji indywidualnie, w niektórych przypadkach konieczne jest, aby czekać 12-18 godzin. Gdy papier i klej powinien być całkowicie stopiony, to jest czas, aby spróbować delikatnie umyć je z powierzchni wyrobu.

olej roślinny, aby pozbyć się śladów kleju

Zastanawiasz się, co do szorowania klej naklejki na szybie, dość trudno jest dokonać właściwego wyboru. Metody mechaniczne wpływów nie pomoże – zbyt wysokie ryzyko pozostawienia zarysowania. Wypróbuj jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych sposobów, aby pozbyć się pozostałości kleju. wacikiem moczyć w oleju roślinnym i obficie traktować całą powierzchnię naklejek. Etykiety warstwa musi być usunięty wcześniej. Po 1-3 minutach pocierać klej wacikiem lub miękką szmatką. Wszelkie resztki naklejki muszą być łatwo usunięte z powierzchni, popadając pelet. Na koniec zmyć produkt z detergentem do mycia naczyń. Oleje roślinne mogą być stosowane na powierzchniach wykonanych z dowolnych materiałów. Teraz, gdy wiesz, czego się szorować kleju z etykiet, nie obawiając się zarysować produktu.

preparaty na bazie alkoholu

Jest jeszcze inny bezpieczny sposób, aby całkowicie usunąć resztki naklejek. Zwilżyć alkoholem ślady kleju i przetrzeć miękką gąbką lub szmatką. każdy kosmetycznych narzędzie na bazie alkoholu, mogą być stosowane zamiast środka antyseptycznego roztworze. Nadaje kolońska, perfumy lub lotion oczyszczający. Klej zarośla z etykietami, jeśli żaden z powyższych nie jest w zasięgu ręki? Spróbuj użyć amoniak. Bądź przygotowany na to, że ma silny zapach, który nie każdy lubi. Alkohol nie zarysować powierzchnię i nie jest w stanie go rozpuścić. Można go używać na produktach wykonanych z dowolnych materiałów. Jeśli masz do czyszczenia powierzchni, malowane w jasnych kolorach, spróbuj umieścić alkoholu na niepozornej części i upewnić się, że nie ma żadnej reakcji. Chodzi o to, że roztwory alkoholowe można rozpuścić pewne typy barwników.

Gumki i mokrej szmatki przed kleju

Prawie wszystkie typy tworzyw sztucznych używanych w domu, boi agresywnych związków chemicznych i ściernych. Klej zarośla z etykiet z tworzywa sztucznego, tak aby go nie zepsuć? Pozbyć się pozostałości kleju po usunięciu papieru etykiet można spróbować użyć konwencjonalne wilgotnych chusteczek. Wskazane jest, aby wybrać te, które są impregnowane z balsamem alkoholowym. Weź szmatkę z opakowania i natrzeć plamę kleju, uważając aby go moczyć. Powtórz tę prostą manipulację tak długo, jak nie można całkowicie oczyścić powierzchnię. Otteret ślady kleju i może być utwardzony. Do tego trzeba normalną biurową gumki do ołówka. Spróbuj przetrzeć klej je jakby chciał pozbyć się nadmiaru etykiecie. Wreszcie nie zapomni zmyć ślady gumkę roztworem mydła.

Rozpuszczalniki pomóc?

Jeśli resztki naklejek dosłownie zjadane na powierzchni produktu podstawowego, nadszedł czas, aby spróbować agresywnych środków. Bądź ostrożny: aceton i inne rozpuszczalniki nie są zalecane do czyszczenia plastiku, gumy, lateksu i innych materiałów. Niedopuszczalne jest, aby korzystać z takich agresywnych środków i usuwanie etykiet z powłokami. Aby rozpocząć, należy wykonać test: nałożyć trochę rozpuszczalnika na produkt, który musi być oczyszczone z kleju, w mało widocznym miejscu. Tylko pamiętaj, aby wybrać skład nie uszkodzić powierzchni, można rozpocząć czyszczenie. Peeling po etykietach klej z drastycznych środków? Spróbuj użyć zmywacza do paznokci do paznokci, acetonem lub innym rozpuszczalniku domowymi. Z tkaniną stosować niewielkie ilości wybranego środka do wyschniętego kleju i delikatnie próbować ją usunąć. Po usunięciu pozostałości naklejki nie zapomni mycie obrabianej powierzchni czystą wodą.

odtłuszczacze

Aby pozbyć się uporczywych śladów kleju, można użyć środków do odtłuścić powierzchnię. Najbardziej znanym i dostępnym z nich – WD-40. Obficie zwilżyć odtłuszczające naklejki. Następnie rozpocząć pocierając ją gąbką, wykonując ruchy od środka do krawędzi. Jeśli to konieczne, zastosować trochę więcej pieniędzy na leczonym obszarze. Pamiętaj, aby dokładnie wypłukać traktowanego obszaru. Nie zapominaj, że WD-40 – urządzenie techniczne, nie może być stosowany na powierzchniach, które wchodzą w kontakt z żywnością. Po oczyszczeniu, spłukania kompozycji do odtłuszczania za pomocą roztworu mydła. A następnie pozostawić do wyschnięcia powierzchni.

chemia gospodarcza może pomóc pozbyć się kleju

Klej można wcierać dala od etykiet, jeśli żadne konkretne środki w kasie tam? Spróbuj użyć żele i aerozole przeznaczone do czyszczenia domu. Dobre rezultaty dają kompozycje przeznaczone do czyszczenia okien i luster. Ich skład jest ogólnie obecny alkohol, jak również substancje, które rozpuszczają uporczywych zabrudzeń. Jeśli nie boją zarysowania powierzchnię należy oczyścić, zmyć śladów kleju, można spróbować proszku do szorowania lub uniwersalne narzędzie do czyszczenia powierzchni kuchennych z aktywnymi granulkami. Radzi sobie z wieloma typami płynnych kompozycji klejących do zmywania naczyń i prania. Są one najbardziej skuteczne, gdy stosowane po namaczania pozostałości naklejki.

Najbardziej nowoczesne metody usuwania etykiet

Sklep w domu poprawy, można kupić specjalne narzędzia, rozpuszczenie kleju. Zwykle są one nazywane „anty-klej”. W rzeczywistości, to jest rozpuszczalnik specjalnie zaprojektowany do klejów. Używaj ich jest bardzo proste: umieścić wystarczająco dużo rzeczy na torach i czekać na tej naklejce w czasie nauki. Bądź ostrożny, niektóre z funduszy w tej kategorii są bardzo agresywne, są one zalecane do stosowania wyłącznie w rękawicach ochronnych. Należy zapoznać się z instrukcjami do stosowania na opakowaniu. Klej zarośla z etykiet z metalu lub innych powierzchniach? Pozbyć się śladów etykiecie mogą być za pomocą melaminy gąbką. To akcesorium do czyszczenia pojawił się w naszym kraju stosunkowo niedawno, a dziś jest dość popularny. Uwaga: melamina gąbki nadają się do stosowania na powierzchniach, które nie są w kontakcie z żywnością. Przed czyszczeniem, moczyć klej nie jest wymagane, oczyszcza brudne musi być sucha. Przygotować gąbki do stosowania w sposób opisany w instrukcji, a potem po prostu pocierać klej ślady jego obszar. Wypłukać powierzchnię wody i detergentu.

Naklejki samoprzylepne zarośla z najłatwiej?

Każda gospodyni własne sposoby prania etykiet i naklejek. Niektórzy ludzie wolą po prostu moczyć i szorować dala naklejki z powierzchni za pomocą tępego noża lub szpatułki. Jednakże sposób ten nadaje się tylko do materiałów, które są odporne na zarysowania. Może to być na tyle szybki, aby pozbyć mrożonych kleju z rozpuszczalnikami i substancjami żrącymi. Wadą tej metody jest to, że istnieje duże ryzyko uszkodzenia powierzchni. Ten artykuł pokazuje wiele sposobów czyszczenia różnych materiałów z etykietami. Na delikatnych powierzchni spróbuj użyć olej roślinny, alkohol lub płyn do mycia okien. Teraz, gdy wiesz, czego się szorować kleju z etykiet na szkło lub plastik. Jeśli wybrana opcja leczenie nie pomaga, należy spróbować innych. Etykiety i naklejki wklejone na różnych klejów, co oznacza, że nie zawsze jest łatwo wybrać właściwe narzędzie do prania po raz pierwszy.