699 Shares 3674 views

„Clomid”: instrukcje stosowania leku

W ostatnich latach coraz częściej płci pięknej w obliczu choroby, takie jak niepłodność. Niezdolność do poczęcia dziecka może mieć kilka przyczyn. Często jest to powszechne naruszenie hormonalnej tle. Skorygowania sytuacji może być narkotyki. Jednak mogą one być podejmowane wyłącznie na receptę. Jednym z leków przepisanych leków jest sprzedawany pod nazwą „Clomid”. Instrukcje dotyczące używania zostaną zaprezentowane w artykule. Dowiesz się również o opinie i przedziale cenowym leku.


Co to jest?

O instrukcji „Clomid” Instrukcja przygotowania stwierdza, że jest to środek hormonalny. To pomaga kobietom w celu wywołania owulacji. Jedna tabletka jest obecna w ilości do 50 mg cytrynianu klomifenu. Jest to substancja i wpływa na hormony pacjenta.

Lek ten jest dostępny w blistry z 20 kapsułek. W jednym pudełku, można znaleźć jeden lub trzy takie talerze. Na fasadzie kartonowych opakowań określony nazwą handlową „- Clomid”. Instrukcje użytkowania producent zainwestował w każdym opakowaniu.

Wskazania do stosowania

Jak już wiesz, lek jest przeznaczony do leczenia niepłodności kobiet. Tabletki mają działanie protivoestrogennym. Wskazania do stosowania leku będzie wyglądał następująco:

  • brak jajeczkowania z naturalnego cyklu;
  • niewyjaśnioną bezpłodność;
  • Sztuczna menopauza odzyskiwania;
  • brak miesiączki różnego pochodzenia;
  • Niedobór androgenów;
  • zespół policystycznych jajników;
  • oligospermię.

Opisane środki często stosowane przez sportowców kulturystyce do utrzymania masy mięśniowej.

ograniczenia

Na przygotowaniu „Clomid” Instrukcja w sprawie stosowania mówi, że ma przeciwwskazań. Lek nie jest stosowany w czasie ciąży. Podczas karmienia piersią, stosowanie tabletek wymaga odzwyczajania. To oznacza, że nie przewidziane dla pacjentów ze zwiększoną wrażliwością na składnik. Guza przysadki, nasilenia choroby nerek i wątroby – są sytuacje, gdy leczenie nie może być wykonana.

krwawienie, niektóre rodzaje torbieli jajnika lek nie jest podawany. Pre-stojąca trzymać odpowiednie leczenie. Dopiero wtedy można zacząć używać tabletek.

„Clomid”: instrukcje stosowania i dawkowania

Osobliwością stosowania leku jest to, że wykorzystuje się go do trzech miesięcy z przerwami. Pierwszy opisano tabletki leku, jakie należy podjąć w piątym dniu cyklu. W tym przypadku, pierwszy dzień – to jest początkiem miesiączki.

Podczas pierwszego miesiąca Pacjent przyjmuje jedną tabletkę (50 mg substancji czynnej) na dobę. Po tym następuje przerwa do następnego cyklu. Drugi tryb leczenia wymaga zwiększenia dawki o połowę – 100 mg leku na dzień. Korekta odbywa się również pięć dni. Po tej przerwie odbywa się ponownie. Ponadto, dawka nie jest zwiększona. Trzeci kurs jest ostateczna. Gdy nie ma pozytywny efekt leczenia jest niepraktyczne, aby kontynuować.

„Clomid”: cena leku i opinie o nim

Jak już wiadomo, leki mogą być sprzedawane po 20 i 60 tabletek. Środek o „Clomid” cena waha się w zależności od liczby kapsułek w pudełku. Duża paczka będzie kosztować około 1000 rubli. Jeśli wolisz mały pakiet, a następnie jego wartość wyniesie około 400 rubli.

O oznacza „Clomid” ocen w większości dobra. Wiele kobiet jest w stanie wyobrazić sobie dziecko z pierwszego cyklu. W tym przypadku płci pięknej Zaleca się, aby follikulometriyu. Kiedy połączenie ultrasonografii prawdopodobieństwo korekcji i kontroli pozytywnego wyniku zwiększa się kilkakrotnie. Kobiety mówią o przydatności leków. Po zażyciu kapsułki potrzebują tylko raz dziennie. Podczas gdy wiele innych podobnych leki są przepisywane stosować kilka razy dziennie w regularnych odstępach czasu.

Istnieje około leków „Clomid” opinii i nie bardzo dobre. Niektóre kobiety w pełni odczuł skutki uboczne tabletek. Najczęstszym jest gorąca, zawroty głowy, ból głowy, nudności. Niekiedy terapia prowadzi do wzrostu w jajnikach, które mogą być bardzo niebezpieczne.

zamiast wniosku

Nauczyłeś się o lek, który pomaga uporać się z niepłodności kobiet – „Clomid”. Cena leków opinii o nim i sposób wykorzystania przedstawione uwagi. Pomimo dobrych opinii na temat leku i jego stosunkowo przystępnej cenie, nie należy przyjmować same pigułki. Nieprawidłowo wybrany terapię i wzrost dawki prowadzi do przykrych konsekwencji. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, że nie masz złośliwych i torbiele na jajnikach. W innym przypadku, opisane sposoby mogą spowodować ich zwiększoną wzrostu. Błogosławię was, wy dobre wyniki leczenia!