106 Shares 4122 views

Jednoczesne uszkodzenie. Stwardnienie i połączone uraz

Jednoczesne uszkodzenie obejmuje szereg diagnoz, charakterystyczny dla ocalałych z poważnych skutków traumatycznych licznych narządów i obszarów ciała. Tutaj przede wszystkim samodzielnie zmian w której wraz ze skomplikowanymi urazami głowy i narządów wewnętrznych są poważne naruszenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Główne powody uzyskania połączone urazy

Jednoczesne uszkodzenie najczęściej spowodowane przez poważnych wypadków, upadków z dużej wysokości lub z powodu aktów przemocy. Według rozczarowujących statystyk, większość urazów związanych z ciężką spada na uczestników wypadku na piechotę. Jednocześnie, najczęstsze przypadki śmierci obserwowane w upadku z wysokości.

Jeśli mówimy o ofiarach przemocy, to takie sytuacje charakteryzują ciężkim urazem czaszki i twarzy, a także urazów rdzenia kręgowego, narządów wewnętrznych.

obraz kliniczny

Połączone uszkodzenie może zmieniać szeroki zakres objawów, które zależą głównie od położenia najbardziej poważnym uszkodzeniom, obecność wylewu, szok traumatyczny, zaburzeń mózgu, zaburzenia serca, układu oddechowego.

Ogólny obraz kliniczny w przygotowaniu towarzyszących obrażeń oparty jest na wiodącą szkody, których obecność ukrywa zagrożenie dla życia. Jednak istnieją przypadki, gdy istnieje więcej niż równy nasilenia poważnych szkód.

Rodzaje urazów towarzyszących

Istnieje prosta klasyfikacja złożonym połączeniu urazie, która jest najbardziej odpowiednia, jeśli to właściwe określenie stopnia uszkodzenia lekarze pogotowia.

Na podstawie charakteru szkody związane uraz wiodących sklasyfikowane w następujący sposób:

  • otwarty lub zamknięty uraz mózgu i urazy czaszkowe w powiązaniu z tego samego rodzaju innych obszarów ciała, takich jak klatki piersiowej, dział trzewną, kończyn, miednicy;
  • otwarty lub zamknięty uraz klatki piersiowej, w połączeniu z urazowym uszkodzeniu mózgu;
  • otwarty lub zamknięty uraz jamy celiakii, głowy, kręgosłupa, kończyn;
  • skomplikowane uszkodzenie rdzenia łączy się z urazami innych części: mózgu, brzuch, miednicę, klatce piersiowej;
  • poważny uraz miednicy, w połączeniu z mózgu, celiakii, klatki piersiowej obrażeń.

Stwardnienie i połączone uraz

Obecność wielu urazów w przypadku obecności w świadomości ofiar może prowadzić do powstawania tzw uszkodzenia psevdodominantnyh. Taki stan powoduje często pacjent skupić się na mniej poważnych urazów, rozpraszać od lekarza prawidłowej diagnozy.

Uniknąć błędów diagnostycznych w przygotowaniu wielokrotnego urazu awaryjnej umożliwia ręczne i prowadzenie rentgenowskich całego szkieletu.

W przypadku braku świadomości produkcji wielokrotne urazie pierwszego badania prowadzi się w obecności zmian w klatce piersiowej, kręgosłupa, brzucha, czaszce i miednicy. W tym samym czasie, z powodu, aby przeprowadzić diagnostykę rentgenowską może zostać obecność otarcia, obrzęki kończyn, krwiaki, niecharakterystyczne stabilny stan kończyn motoryki.

Pierwszy reanimacyjny

Ciężki jednoczesne uszkodzenie odnosi się do szkód w którym stabilizacja stanu rannych jest w dużej mierze zależny od prędkości pierwszego awaryjnych. Do transportu pacjenta w przypadku połączonych urazów wymaga ciężkiej nosze, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia niedrożności dróg oddechowych we krwi, wymiocin i aby uniknąć języka lub cofnięcie żuchwy. Jednocześnie region nosogardzieli oczyszczone gazy lub płyny medyczne ssące. Ciężkie połączone uraz wymaga specjalnego otwór gag jamy ustnej.

Ponadto, w przypadku awarii łatwo jest wyprodukować sztuczne oddychanie ustami-usta lub przez urządzenie Ki-ZM. Gdy natychmiastowym, pilne, a co najważniejsze, prawidłowa pomoc poprzez realizację powyższych działań, ofiara odzyskuje oddech, po czym pojawia się zwykle świadomy stanu.

Po dostarczeniu do dotkniętych przedział związany uraz stabilizowania funkcje życiowe organizmu wymaga podawania poliglyukina, prednizolon, hydrokortyzon. W obecności poważnych urazów kończyn występowania krwawień tętniczych nałożony uprząż.

Jednoczesne uraz u dzieci lub osób w bardzo złym stanie, w którym istnieje niskie ciśnienie krwi i wymaga podawania insuliny do wstrzyknięciu do żyły 40% wydajności teoretycznej, a podawanie hormonu poliglyukina glukoza.

W przypadku szybkości tętna obwodowego i stabilizacji, przy ciśnieniu 80 mm Hg. Art. w przypadku złamań kończyn kombinacji nie jest zalecane, aby spędzić czas w nałożeniu opon. Zamiast tego koncentruje koncentruje się na zapobieganiu uszkodzenie ważnych narządów.