332 Shares 3225 views

Co jest sprzęgło elektromagnetyczne? Zastosowanie i naprawa

Sprzęgło – przetwornika energii ruchu obrotowego z jednego końca do drugiego wałka. Urządzenie to jest w większości silników elektrycznych do dystrybucji energii mechanicznej. Przeguby dla budownictwa nie istnieje. Może on mieć różne kształty i funkcje projektowe.


urządzenie

sprzęgło elektromagnetyczne, jak każdy inny, jest związek z następujących składników:

 • prowadząc zbierając siły napędowej;
 • napędzane, przenosi tę moc na regulatorów.

Jeżeli te części są połączone bez ruchu, można uzyskać trwałe złącze kawałku.

Sprzęgło samochodowego szeroko stosowane dwie główne części, które są połączone za pomocą pola elektrycznego i magnetycznego. W związku z tym istnieje połączenie do silnika bez użycia siły mechanicznej, ponieważ daje możliwość połączenia w niezależnych od siebie pozycjach. Czasami sprzęgło elektromagnetyczne umożliwia regulację częstotliwości obrotowej w systemie sterowania.

typy

Sprzęgła są podzielone w następujący sposób:

 • Odpowiedź napędzane i prowadzenia części odbywa się mechanicznie
 • połączenie pomiędzy podstawowymi częściami za pomocą indukcji. Taka komunikacja jest możliwe ze względu na pole magnetyczne.

Przez mechaniczne obejmują:

 • tarcie. Główną część tulei są utrzymywane razem przez siły elektromagnetyczne. Mogą być wypełniona inną liczbę płyt i mają różną powierzchnię tarcia (stożkowy lub cylindryczny kształt);
 • proszek. W tych konstrukcjach napędzana część połączona z napędowym specjalnego proszku ferromagnetycznego, która wypełnia przestrzeń między elementami mechanizmu. Proszek ten jest namagnesowany i mocno trzyma części;
 • bieg (inna nazwa – „pazur”). Pod działaniem elektromagnesu dwóch głównych części są utrzymywane razem będąc na nich zęby.

Przez indukcję obejmują:

 • asynchroniczny. W tym mechanizmie, w wyniku ruchu obrotowego części prowadzącej jest utworzona na działanie elektromagnetycznego urządzenia podrzędnego. Ta część nazywa się sprzęgło poślizgowe;
 • synchroniczny. Ze względu na działanie magnesów trwałych w różnych częściach zamiennych pod wpływem dmuchanie prąd przez cewkę, wyglądu pola, łączenie obu części;
 • Histereza elektromagnetycznego sprzęgła. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zjawisko części klejenie histerezy, gdy ciężko odwrócenia namagnesowania ciało magnetyczne.

Którejkolwiek z powyższych zasad działania nie zmienia głównego sprzęgła Przeznaczenie: Konwersja na wejściu energii mechanicznej do niego jako wyjście.

Wszystko może być wykorzystane do kontroli i automatyzacji typów sprzęgieł.

Pracować elementów indukcyjnych odpowiada silnik elektryczny. Dlatego też, najbardziej powszechnie stosowane następujące urządzenia:

 • ferroporoshkovye ze sterowaniem elektromagnetycznym;
 • sprzęgła elektromagnetyczne.

Ferroporoshkovaya sterowane elektromagnetycznie

Aby takie dane mogą być wykonywane jako część złącza jest sztywno pełzanie napędzany z matrycy. W ten sposób można regulować prędkości obrotowej mechanizmu napędowego, nie zakłócając przy prędkości samego silnika napędowego.

Konstrukcja następnego elementu. Obie części sprzęgła – A cylindrów stalowych, które są przewody magnetyczne. Napędzana część ma rowek, który jest doprowadzany do uzwojenia wzbudzania. Ona z kolei jest podłączony do źródła zasilania za pomocą pierścieni ślizgowych, wraz ze szczotką. Przestrzeń pomiędzy częściami ferromagnetycznego mieszaniny napełniania. Może on być w postaci proszku lub płynu.

Zasada działania

Przy zasilaniu cewki napięciowego tworzy się prąd, który tworzy strumień wzbudzenia. Przekazuje je występuje ferromagne- tyka magnetyzacji, a drugie cząstki tworzyć namagnesowaną łańcuch. Łańcuchy są ułożone w kierunku linii pola magnetycznego i pola magnetycznego. Powstająca siła przyciągania łańcuchów i trzyma sprzęgło. moc pin zależy od ilości prądu, który przepływa przez łańcuchy. Przy wzroście prądu zwrotnego przesycenia materiał Wytrzymałość klejenia zmniejsza się w ten sposób, że możliwe jest stworzenie elementu z poślizgiem.

tarcie

Gdy jest siła zamykająca w sprzężenia mechanicznego, wówczas element można nazwać sprzęgło cierne lub tarcie. Połączyć taki szczegół możliwe z silnikami, które są eksploatowane przy dużym obciążeniu. Strukturalnie, elementy te mogą być wykonane z jednego lub więcej dysków mających różne wzory powierzchni tarcia: kształt walca lub stożka.

Zasada działania

Powierzchnie podlegające ścieraniu, połączony pole elektromagnetyczne. Wyregulować moment obrotowy sprzęgła nie może być, był regularny. nie ma ulec zmianie pod wpływem zmian prądu. Amplifikacji Sprzęganie mocy mogą ze współczynnikiem 30.

Elektromagnetyczne komórki elementarne są w zależności od ich zastosowania.

Sprzęgło elektromagnetyczne ETM

Ochrony urządzenia i różne mechanizmy impulsu przeciążeniowym może jedynie to szczegółowo. Zmniejsza to straty obciążeniowe. Kompleks ten zwiększa prawdopodobieństwo rozruchu silnika, nawet przy dużych obciążeniach. sprzęgło elektromagnetyczne jest podzielony na wykonanie na:

 • bezstykowym;
 • skontaktować;
 • hamulec.

Sprzęgło sprężarki klimatyzacji

W przedniej części sprężarki go skonfigurować. Składa się on z głównych elementów: płyty, koło pasowe, cewki elektromagnetycznej.

Płyta jest zamocowana bezpośrednio na wale, a cewka i koła pasowego ma miejsce na przedniej pokrywie. Kiedy zasilanie zaczyna generować pole magnetyczne, opłatek jest przyciągany do koła pasowego i wału sprężarki w ruchu. Koło obraca się wraz z płytą.

Jeśli sprzęgło magnetyczne jest uszkodzony, naprawa może być prowadzone niezależnie. Aby skutecznie naprawić konieczne jest prawidłowo zdiagnozować przyczynę usterki. W przypadku pęknięcia sprzęgła sprężarki mogą czuć zapach spalenizny i usłyszał hałas. Generalnie pukanie występuje, gdy trzeba wymienić łożyska. Są błędy, które mogą tylko zdiagnozować obecność mistrza specjalnego sprzętu.

Jeśli nie było mowy o wymianie części, takich jak sprzęgła magnetycznego ( „Gazelle” nie jest wyjątkiem), problemy ze znalezieniem niezbędnych urządzeń nie powinny powstać. Dobrze, jeśli wada została odkryta w czasie. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów w przypadku awarii innych części związanych z silnikiem.
Sprzęgła były na innym sprzęcie zbyt różny i nie mylić do samodzielnego zakupu, można skontaktować się z centrum serwisowym.

Jeżeli sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki nie powiedzie się, przyczyny tego mogą być następujące:

 • pęknięcia płyty dociskowej, gdy jest nieprawidłowo włożona do szczeliny;
 • Sprzęgło całkowicie uszkodzony, może „spalić” i diagnoza przyczyn tego bardzo złożone;
 • Łożyska kół pasowych wymagają wymiany.

sprzęgło elektromagnetyczne stosuje się wentylator chłodzenia sprężarek lub pojazdów do utrzymywania określonej temperatury silnika.

Jest również stosowany w celu utrzymania temperatury w czasie zimnej roku, zwłaszcza jeśli wentylator jest włączony. To przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa poprzez zmniejszenie mocy do napędu wentylatora.