884 Shares 9290 views

Wagner ( "Wagner") – pistolet elektryczny (Niemcy): Instrukcja obsługi

Technologia natrysku powietrze nie jest pierwszym roku opanowanie firmą zorientowaną w kierunku segmentu konsumenckiego. Jeśli przed takiego sprzętu jest uważany za trudny do użytku domowego, dziś producenci narzędzi aktywnie wprowadzać swoich fanów z tego rodzaju produktów. Szczególne miejsce w tym segmencie firma zajmuje „Wagner”. Spray firmę przedstawione w różnych wersjach, ale przedmiotem szczególnego zainteresowania ze strony urządzeń powodują konsumenta do napędu elektrycznego.

Montaż maszyn instrukcje

Pistoletu składa się z całej grupy składników, które są podatne do usunięcia. Główne elementy obejmują nakrętkę złączkową, cylinder pneumatyczny regulator przepływu objętościowego, rurę ssącą, membrana i tak dalej. D. Pierwszy pistoletu wyposażonego w całej membranie Wagner tak, że jego sworzeń ku górze. Następnie, czapka zawór, po którym trzeba było dokręcić. Na samym pokrywie zamontowany przewód wentylacyjny jest także ścisła i stała.

Po tym, trzeba przesunąć dławik tak, że został on wydany w dyszy szczelinowej do przodu. Następnie do dyszy jest noszony na ciele samolotu przez skręcanie. Korzystanie z nakrętkę, trzeba zainstalować korek butli powietrza do dyszy pistoletu „Wagner”. Spray pojemnik dławika jest również wyposażony obrabianego materiału, na który nakłada się rurę ssącą.

Włączenie pistoletu

Przed uruchomieniem urządzenia, upewnij się, że jest on podłączony do sieci z wystarczającym napięciem. Ponadto, przed włączeniem należy odłączyć pojemnik i ustawić rurę ssącą. Wydajność dostarczane na płaskiej powierzchni wylewki farby, po czym urządzenie jest przymocowany do pistoletu. Natychmiast rozpoczyna mechanizm wszczepiane, pod warunkiem, że urządzenie ma stabilnej pozycji. Konieczne jest, aby pociągnąć za uchwyt bezpiecznika, który jest częścią układu wyzwalającego „Wagner”. Spray ten znak w niektórych wersjach wspornika jest wyposażone w dwustopniowe, więc zacznij realizowany w dwóch etapach. Pierwsza turbina jest aktywny, to jest materiał emisji. Intensywność rozpylacza natryskowej zależy od siły nacisku, które mogą być również dostosowane do potrzeb konkretnego zadania.

spryskać Technics

Jakość wyników po każdym natrysku farby zależy od tego, ile było czyste i gładkiej powierzchni roboczej. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby przygotować dla platformy docelowej. Ważne jest, aby dbać o okolicy z tej strony, jeśli nie ma być leczony. Miejsca takie powinny być objęte materiał filmowy. Przed urządzeniem testowym używania poprzez wykonanie kilku czynności natryskiwanie kawałka kartonu, papieru lub powierzchni innego materiału odpadowego. W procesie tym ważne jest, aby zachować odpowiednią odległość. W odległości 10-15 cm od powierzchni roboczej jest optymalna dla pistoletów domowego oznaczenia „Wagner”. Pistolet porusza się powolne i płynne ruchy, które zapewnią spójność materiału opakowaniowego. Jeżeli w trakcie pracy na dyszy zaczęły powstawać napływ farby, trzeba odpocząć i oczyścić teren.

Zakończenie sesji roboczej

Po zakończeniu malowania, pistolet odłączyć od sieci i wyjąć pojemnik. Jeśli w najbliższej przyszłości nie należy spodziewać się powtórzenia czynności roboczych, konieczne jest, aby oczyścić pojemnik. Odbywa się to poprzez szybkie otwieranie i zamykanie pokrywy lub poprzez emisję materiałów eksploatacyjnych do swojego pierwotnego miejsca składowania farby. Dalsze rozumie się pistoletu Wagner, aby umożliwić niektóre jego elementy zostały oczyszczone. Przednia i tylna część urządzenia musi być obrócony tak, że naprzeciw siebie. Ponadto wszystkie skażone płucze specjalnej mieszanki odbarwiania.

Szczególną uwagę zwraca się na dalsze przetwarzanie pojemnika. Oczyścić to pomoże rozpuszczalnik wodą. Należy wypełnić go z aktywnym medium czyszczącego i używać go jako materiał roboczy. Czynność ta musi być powtarzana aż pistolet nie jest, aby pozbyć się śladów farby w sprayu infrastruktury. Dowody, że wewnętrzne powierzchnie są czyste pistoletu jest odprowadzane z dyszy z rozpuszczalnika czystą wodą. Urządzenie to ponownie uwalnia się od zewnętrznych modułów funkcjonalnych i przechowywane do przechowywania w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.

Środki bezpieczeństwa podczas pracy z maszyną

W celu uniknięcia ryzyka zapłonu producenta eksploatacyjnych zaleca stosowanie farb, lakierów, lakierów i wykańczania, w którym temperaturę zapłonu co najmniej 21 ° C Nie jest również zaleca się stosowanie farby pistolet w obszarach, gdzie istnieją otwarte płomienie, iskry, jarzące się druty lub inne źródła zapłonu.

Praca z natryskiem jest bezpieczny dla samego operatora wyłącznie przy użyciu środków ochrony osobistej. Podstawowy zestaw pistoletu takich akcesoriów nie są, więc należy dbać o to początkowo. Okulary ochronne, rękawice i fartuch – minimalny zestaw kombinezony, zalecane dla pracowników, którzy korzystają z pistoletów „Wagnera.” Opinii zaleca również zastosować urządzenie do dróg oddechowych jak rozpylanie ciągłe działanie wypełnia pokój grozi oddechowy z mgiełki cząstek tuszu.

wniosek

Wagner oferuje przyzwoitą wydajność dla opryskiwaczy, które nadają się do zastosowań konsumenckich i profesjonalnych. Na krajowym rynku telefonów tej marki są stosunkowo niedrogie. Na przykład, model Wagner Tablica Doskonała skuteczność 230 ml / min. Można go kupić za 6-7 tys. rub. Według fachowców ten potencjał jest wystarczająca do zaspokojenia 10 minut długości taśmy 15 m co dalej jest ważna :. Prawie wszystkie modele producenta wspierania możliwości ciężkiego natryskiwania mieszaniny lepkich.