890 Shares 1381 views

Pasternak – roślinny niezasłużenie zapomniany, ale bardzo przydatna

O tym, że Pasternak – warzywo nie tylko wielki poeta rosyjski, nie każdy zna. Roślina ta mimo swej przydatności, został niezasłużenie zapomniane.


Ojczyzna pasternak – rejon Ałtaju i południe Ural. Rozkwit popularności tej warzyw przyszedł w XII-XVII wieku. W Rosji jest on używany wraz z rzepy jako artykułów spożywczych w zimie. Jednak ze stopniowym rozprzestrzenianie ziemniak pasternak popularności zmniejszone. Dziś niewielu ogrodników rozwijać tego warzywa, pomimo faktu, że ma niezwykle przyjemny korzenny smak i jest bardzo korzystne dla organizmu.

Przydatne właściwości

Zgodnie z leczniczych właściwości pasternak można porównać z żeń-szenia. Zawiera dużą ilość witamin i składników mineralnych, a tym samym jest to produkt niskokaloryczny. Dlatego pasternak mogą bezpiecznie nazwać produkt dietetyczny.

Zastosowanie tego warzywa pomaga zwiększyć metabolizm, normalizuje funkcjonowanie układu trawiennego i różne gruczoły. Ponadto, pasternak – warzywem, które mogą poprawić układu krążenia. Ze względu na właściwości moczopędne skuteczne jest wyjściowym kamieni, piasku i soli z nerkami. Pasternak i skuteczny w leczeniu zaburzeń snu, zmniejszenie aktywności seksualnej.

Można w nieskończoność wyliczać, jakie problemy zdrowotne mogą rozwiązać pasternak. Herb (lub raczej wychodzi), korzeni i nasion – wszystkie te części rośliny są obdarzone uzdrawiającej.

Pomimo ogromnej liczby użytecznych właściwości, należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania, które nie pozwalają na użycie tego warzywa. Pasternak nie powinien być stosowany w leczeniu dzieci i osób starszych. Należy również pamiętać, że dzika roślina jest trująca.

Nawet tak wielka lista użytecznych funkcji i małej liczby przeciwwskazań nie doprowadziły do rozpowszechnienia pasternaku wśród ogrodników.

Agrotehnika rośnie

Pasternak niska popularność można przypisać fakt, że aby odnieść sukces, nawet na etapie kiełkowania jest dość trudne. Fakt, że nasiona tego warzywa są opłacalne tylko przez jeden rok.

Jeśli mówimy o której grupy jest pasternak, warzywo, które można scharakteryzować jako roślina dwuletnia. Oznacza to, że w pierwszym roku z niego wyrasta korzenie i dopiero drugim – są nasiona, które mogą być gromadzone i wykorzystywane do siewu.

W celu uzyskania wysokiej jakości materiału rozmnożeniowego należy pozostawić do hibernacji kilka korzeni. Raz jest ciepło, zaczynają rosnąć i daje duży krzew. Dlatego należy wybrać miejsce, gdzie nie będzie kolidować z nimi. We wczesnym latem Pasternak pojawiają parasole. Kwitnie małymi żółtymi kwiatami. Pierwsze nasiona produkowane są w około miesiąc. Ponieważ są one starsze długa i bardzo nierówne, to najlepiej, aby regularnie je odebrać. To wystarczy, aby wstrząsnąć parasole.

Nawiasem mówiąc, overwintered w owocach naziemnych może być również stosowany w przemyśle spożywczym. Należy to zrobić jeszcze zanim pojawią się liście. Pomoże to uzupełnić zapas witamin na wiosnę.

Istnieje wiele odmian pasternak, owoce mogą być zwężona lub zaokrąglone. Dobre zachowanie jakości wyróżnić następujące klasy: student najlepszy ze wszystkich, na początku rundy, bociana białego. I odmiany, które dają okrągłe owoce mają mniejszą wydajność, ale dojrzewają znacznie szybciej.

Pasternak – roślinny, który ma bardzo dużą odporność na zimno. W związku z tym, może to być wysiewane wczesną wiosną, jak tylko ogrzewa glebę aż do siedmiu stopni Celsjusza. Wysoka zawartość olejków eterycznych w nasionach prowadzi do tego, że ich kiełkowania jest bardzo niska. Kiełkują tylko w 10-20 dni.

Pasternak kocha słoneczne miejsca. Pierwsze dwa miesiące rośnie powoli. Pielęgnacja pasternak jest terminowe podlewanie i pielenie, kopanie regularnie. Przy słonecznej pogodzie, pasternak liście wydzielają olejki eteryczne, które mogą zostawić poparzenia na skórze. Dlatego, jego konserwacja powinny być wykonane rękawice lub w pochmurne dni. Pasternak jest odporna na choroby, ale w okresie kwitnienia, ta kultura jest często atakowany przez różne owady.

okopowe zbierane późną jesienią. Do przechowywania najlepiej jest pozostawić stałe owoców z biało-kremowym kolorze. Przechowywać je w piwnicy, niech suche i pokroić szczyty. Ważne jest, aby pamiętać, że jedzenie jest najlepiej użyć średniej wielkości owoc, gdyż miazga może być zdrewniałe.

I wreszcie, inny ciekawy fakt – pasternak praktycznie nie gromadzą azotany. Ale to jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie!

Szkoda, że taki cenny roślinny niezasłużenie zapomniane. Jest o czym myśleć i to jest zbyt późno, aby kupić i posadzić roślinę użyteczne!