128 Shares 6916 views

Palec w ustach dziecka: jak odzwyczaić?

Z takim zjawiskiem, gdy dziecko trzyma palec w usta, twarz niemal wszystkich rodziców. Jeśli jest to moment jednorazowa lub okruchy niepokoić rosnące zęby, jest to zjawisko fizjologiczne, nie wymagające korekty. A co, jeśli lata mijają, dziecko już od dawna uczeń, lecz nawykiem zakorzenione? W tym przypadku, zamieszkały palec w ustach dziecka, staje się poważnym problemem. A czasem nie jest nawet jeden, ale dwa lub trzy, a potem cała masa piątki. To jest niehigieniczne i nieestetyczne. Ale z takim problemem dla prawie wszystkich rodziców, więc nie jesteś sam w swoim niebezpieczeństwie. Powiedzmy sobie z przyczynami i szukać możliwości korekty.

indywidualne podejście

W pierwszym odruchu mama jest natychmiast zakazać przynieść ręce do twarzy. Ale zwykle nie ma żadnego wpływu. Palec w ustach jest punktualnie. Ale jeśli zrozumieć szczegółowo przyczyny tego zjawiska, to może okazać się, że nie masz nic do zakazania swoje okruszki.

Jak można odzwyczaić dziecko od złych nawyków? Po prostu trzeba to zrozumieć. Tak szybko, jak on dostaje to, czego brakuje, trzeba ssać znikają. Jednak trzeba się skupić na wiek. Grudnichok może zrekompensować brak satysfakcji z odruchu ssania, które można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Ale dziecko jest starszy więc wykazuje obecność problemów psychologicznych.

Myślimy o przyczynach

W rzeczywistości, palec w ustach dziecka, może być w każdym wieku. Najprostszym sposobem, aby zrozumieć grudnichka. Dla niego to albo próba być spełniony, jeżeli dziecko jest głodne lub muszą spełniać instynkt ssania. Tutaj wszystko jest dość prosta: nie karmić dziecko przez wiele godzin, a on indywidualny harmonogram. Ponadto, nie należy go zdjąć swoją pierś zbyt szybko. Niech małe Pipsqueak drzemie pod piersią. Średnia pasza powinna przejść od 30 do 40 minut. Pozwala to dziecku w pełni zaspokoi odruch ssania.

Starsze dzieci próbują więc uspokój się. Jeśli pojawi się dziecko, które używane do takich nawyków nie było, zaczął zasypiać z palcem w ustach, trzeba obserwować go uważnie. Być może nie jest to problem w relacjach z rówieśnikami i nauczycielami. Spójrz na swoje zachowanie, nie są zbyt trudne dla dziecka.

psychologiczny strefy komfortu

Dzisiaj, tylko tempo życia przyspiesza. Rodzice ciężko, aby mieć czas na utrzymanie rodziny i spędzają dużo czasu ze swoim dzieckiem. Nie myśl, że dziecko nie rozumie. Palec w ustach dziecka 3 roku życia – jest to wyraźny znak, że brakuje mu wsparcia i zrozumienia. Trzeba wykroić trochę czasu w harmonogramie. Leżą razem na kanapie, przytulanie i nabrać, pójść na spacer i poczytać książkę. Sprawiają, że codzienne przyzwyczajenia – i problem będzie stopniowo.

Normalnie, w celu osiągnięcia wieku trzech podobnym problemem samemu. Jeśli to nie nastąpi, wówczas rodzice muszą znaleźć przyczynę i działać na jego korekty. Nic przydatny w tej pasji nie jest, wręcz przeciwnie.

Dlaczego to jest złe

Rzeczywiście, jest całkiem nieszkodliwy zwyczaj na pierwszy rzut oka. Dlaczego zdecydowaliśmy się zwrócić jego uwagę na to? Palec w ustach dziecka (3 miesiące – w okresie niemowlęcym) to nic się martwić. Podczas gdy on jest w kołysce, ma praktycznie żadnych szans, aby zebrać na dłoniach bakterii, które następnie spadnie bezpośrednio do jamy ustnej. Ale kiedy zacznie raczkować i aktywnego poznawania świata, prawdopodobieństwo łapania infekcji wzrasta, pomimo wysokiej jakości czyszczenia.

W okresie niemowlęcym, ssanie palców na rozwój zębów nie mają żadnego wpływu. Ale jeśli dziecko nie pozbyć się tego nałogu przed piątymi urodzinami, może to prowadzić do powstawania wad zgryzu. Wśród przedszkolaków znalazłem sporo facetów, którzy nadal ssać palce. Ale co do zasady, mają problemy w komunikacji z rówieśnikami.

Dla rodziców grudnichka

W tym wieku, rodzice mogą już zacząć przeszkadzać palcem w ustach dziecka. Jak odzwyczaić dziecko, które nie jest jeszcze w stanie kontrolować swoje działania? Zrozumieć, dlaczego to robi. Przyjrzyj się dokładnie w jakich okolicznościach dziecko zaczyna ssać kciuk. Może on po prostu głodny? Wystarczy tylko trochę zmniejszyć odstępy między karmieniami się.

Drugi punkt – jest zadowolenie odruchu ssania. Okruchy brakuje komunikacji emocjonalnej z matką, i trzeba patrzeć na to, co go zastąpić, to jest coś innego ssać. palec rękę jest doskonały jeden. Nawiasem mówiąc, niemowlęta, które są karmione piersią są znacznie mniej prawdopodobne, aby ssać palce. Są przy piersi tyle czasu, ile trzeba je zaspokoić odruch ssania. Ponadto, są one w tym momencie poczuć ciepło matki i uczucia.

Co zrobić, jeśli zwyczaj jest wciąż rozwinięte

Przedłużyć czas spędzony na piersi. Dzieciak musi być w rękach matki przez co najmniej 30-40 minut. Nie przejadać, bo jak nasycenie będzie ssać mniej aktywne. Ale będzie spełniać odruch ssania.

Jeśli dziecko podczas karmienia piersią, rozproszony przez coś, nie spiesz się, aby zakończyć posiłek. Poczekaj, aż wróci do swojego zawodu. Niech pipsqueak zrozumieć, że moja matka do swojej dyspozycji, nie będzie nigdzie iść, a co najważniejsze – że jego matka go kocha i jest gotów dać mu tyle czasu, ile potrzeba.

Jeśli jest to niemożliwe GW

Specyfika zwalczania ssanie palców w tym przypadku jest dość specyficzny, ponieważ mieszanki do karmienia wytwarzane ściśle według harmonogramu. Liczba dobrze uregulowane. Jednakże, jeśli widzisz, że dziecko wyciąga ręce w ustach, spróbuj zmniejszyć przerw. To nie zaszkodzi dziecku, ale będzie to rozwiązać problem. Ponadto, można kupić bardziej asertywnej smoczek z małą dziurką. W tym przypadku, okruchy pozostawi dużo więcej czasu, próbując poradzić sobie z jego części. Drugim rozwiązaniem byłoby wykorzystanie smoczki. Ona też ma swoje wady i zalety, ale korzystnie w porównaniu z palców.

Chłopak dorasta

Wspomniał pan o drugie urodziny, ale problem nadal występuje? Co zrobić palcami w ustach dziecka (2 lata) i ślinić? Najprawdopodobniej jest on ząbkowanie, które zapewniają pewne obawy. Ponadto, nie mogą być problemy z zębami już pojawiły. Jeśli widzisz dziury lub czarny, to jest szansa, aby odwiedzić dentystę. Jest możliwe, że dziecko odczuwa ból i próbuje usunąć go ze ssaniem.

Od 07:56

W tym wieku ssania nie jest związany z procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie dziecka. Najprawdopodobniej jest to konieczne, aby zwrócić uwagę na emocjonalne i psychologiczne konsekwencje. Tylko na pierwszy rzut oka, że dziecko jest już duże. W rzeczywistości może to być przerażające lub nudny, on podekscytowany lub zdenerwowany, czuje się nieswojo, brakuje mu uwagę rodziców. Dlatego własny palec staje się ostatnią deską ratunku. To daje poczucie spokoju, poza tym jest zawsze z wami.

To właśnie te czynniki zewnętrzne przyczyniają się do tego, że palce są nagle w ustach dziecka 6 lat. Przyczyny należy szukać częściej na zewnątrz, a po patrząc uważnie, to na pewno je zobaczyć. Musimy zrozumieć, bo z tego, co dziecko przeżywa dyskomfort psychiczny. Dzięki wyeliminowaniu przyczyny, wkrótce zauważysz, że przyzwyczajenie zostać utracone z powodu braku popytu.

adolescencja

Najczęściej takie dbałość o własnych palców całkowicie stracił w momencie rozpoczęcia zmiany zębów mlecznych. Który wynosi około 5-6 lat. Ale od każdej reguły są wyjątki. Wczesne dojrzewanie – czas świadomość siebie i wielki nacisk na to, że świat nie jest tak doskonały. Jednak zdrowy umysł jest gotowy do jej zniesienia.

Jeśli zwyczaj ssać palce nie ustępuje, należy zwrócić uwagę na obecność lub nieobecność innych kompulsywnych ruchów. Wszystkie te objawy stają się gorzej z wiekiem. Dlatego ma sens rodziców do szukania pomocy u specjalistów. To neurolodzy, psycholodzy i psychiatrzy.

Czego nie robić

W każdym wieku, a zwłaszcza w okresie dojrzewania, jest zabronione nadużywanie dziecka. To nie rozwiąże problemu, ale po prostu walić go głębiej. Ssanie kciuka w wieku 10 lat i starszych – nie jest tylko zły nawyk. Takie często wskazuje zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego lub zaburzenia psychiczne. To wymaga profesjonalnej pomocy, a im szybciej się okazało, tym lepiej. W każdym razie, tylko troskliwy i czuły stosunek do swojego dziecka jest kluczem do rozwiązywania wszelkich problemów. Ssanie kciuka – to nieprzyjemne zjawisko, ale nie jest to tragedia.