225 Shares 2365 views

Co powinien umieć dziecko do 5 lat: przygotowanie do szkoły

Dla większości rodziców, a nawet stopniowe dojrzewanie dziecka staje się straszna męka, a czasami jako kompletne zaskoczenie. Pięć-letniego dziecka – jest to niezależne, w pełni uformowana osobowość, która jest całkiem w stanie określić swoje potrzeby i pragnienia. Posiada swój własny smak i mogą sami sobie. I wiele rodzice powinni mieć świadomość, że dziecko powinno być w stanie do 5 lat.


Fizjologia i psychologia

Dzieci w tym wieku zaczynają gwałtownie rosnąć. Tak więc nie jest rozwój mięśni, a dziecko nie przybiera na wadze. Ale rodzice powinni uważnie monitorować dietę swojego dziecka, jego ciało staje się niezbędne dla wzrostu i rozwoju energetyki. Catering dla pięcioletniego dziecka musi być wystarczająco pożywne i jednocześnie wyważony. Postaraj się wyeliminować z diety fastfudovskuyu niezdrowym jedzeniem. Użyj więcej warzyw i zup, kotletów traktować swoje dziecko w domu lub kompot – będzie to korzystne. Odzwyczaić dziecko od strasznej nawyk podjadania co pół godziny – może to źle wpłynąć na jego przyszłe życie.

Dla pięcioletniego człowieka nie będzie trudno nauczyć się nowych umiejętności, ponieważ pozwala na własny rozwój fizyczny. Jeśli masz chęć, aby nauczyć swojego syna lub córkę w sporcie, to jest wiek – to doskonała okazja do opanowania jazdy na rowerze, na nartach lub konno. Jeśli uda Ci się odsetek dzieci sportu, to jest możliwe, że będzie kochać go do końca życia.

W kategoriach psychologicznych, dziecko z pięciu przezwycięża kryzys trzy lata, ostatecznie i nieodwołalnie. Staje się bardziej spokojny i zrównoważony. Pięcioletnie dziecko jest zupełnie w stanie wydać z siebie sam przez jakiś czas i do reagowania na wnioski lub zastrzeżenia do ludzi wokół niego całkiem prawidłowo. Jednak rodzice powinni mieć świadomość, że cierpliwość dzieci nie jest nieograniczona. Dziecko będzie zdenerwowany i obrażony, jeśli zapomnisz o jakiejś obietnicy lub nie śledzić jego prośbę.

Eksperci twierdzą, że w tym okresie wiekowej położył fundamenty początkowe charakteru dziecka, którzy pozostaną z nim do dorosłego życia. Rodzice mogą mieć wpływ na dziecko i staramy się zaszczepić w nim cechy i zdolności, które będą się liczyć najcenniejszych umiejętności danej osoby. Jednak dość często rodzice starają się wdrożyć w swoich dzieci własnych aspiracji i marzeń. To jest niewybaczalnym błędem, który może mieć wpływ na dorosłe życie dziecka negatywnie.

Co powinno dziecko być w stanie w ciągu 5 lat?

Rodzice pięciu dzieci ze zdziwieniem zauważyć, że zabierze z własnym dzieckiem w tym wieku – jest to bardzo ciekawe i ekscytujące doświadczenie, jak dziecko zaczyna sięgać do wiedzy i interesuje się wszystkim. Bo to jest dość prosty do nauczenia się nowych umiejętności, niezależnie od sfery aktywności należą one do: psychiczny lub fizyczny.

Więc, co dziecko powinno być w stanie w ciągu 5 lat? Większość dzieci, które osiągnęły tego wieku, jest to dość łatwe w stanie napisać kilka liter i czytać proste zdania. Mogą one wykonywać podstawowe operacje arytmetyczne, takie jak dodawanie i odejmowanie. Oni zaczynają działać dobrze logicznego myślenia i zrozumienia tego, co się dzieje. Psychologowie twierdzą, że istnieje ogromna liczba specjalnych technik i przedmiotów, które pokaże, że dziecko powinno być w stanie do 5 lat i jak opracowanych specjalnie dziecko.

Dla rodziców chłopców

Z trzech lat u dzieci zaczyna się pojawić świadomość, że chłopcy i dziewczęta – To trochę różnych ludzi o różnych potrzebach, charakterystyka ciała i nieznacznie różne poziomy rozwoju. Eksperci twierdzą, że aż do okresu dojrzewania, przedstawiciele płci męskiej nieco gorszej do rozwoju dziewcząt w tym samym wieku. I to nie jest wyjątkiem w tej grupie wiekowej. Tak wielu rodziców jest bardzo specyficzny problem, który powinien być w stanie dziecko ma 5 lat?

Chłopak w tym wieku już nie zwracać uwagę na zabawki. Znacznie bardziej interesujące staje fabularnej gry, w której często występuje jako postać dorosłą. Dla tych rodziców, którzy nie pamiętają swoje dzieciństwo, takie rozrywki grają budowę szpitala lub wojny. Chłopcy powinni być w stanie dystrybuować ról między sobą, zgodnie z ich umiejętności i życzeń.

Jeśli mówimy o kulturze fizycznej i sportu, w wieku pięciu lat, dziecko może się wspinać na ściance wspinaczkowej, w skoku w dal, rzucanie przedmiotów świetlnych stąd, wykonywać proste zespołu wiertniczego. A jeśli rodzice biorą czynny udział w tym, że dziecko powinno móc 5 lat, chłopiec będzie pływać i jeździć na rowerze. Więc jaki jest wiek Akcji!

dr Komarovsky

Jeśli chodzi o fakt, że dziecko powinno być w stanie do 5 lat, Komarovskiy Jewgienij Olegovich, znany pediatra, wyraził pewne myśli na temat ogólnego rozwoju dzieci i ich kondycji fizycznej i psychicznej. To dzięki danych źródłowych może być dowolny konkretny wniosek. Twierdzi on, że główną rolę w tworzeniu zdolności dziecka do odtwarzania pewnych dwóch czynników: rodzice dziecka i jego własne pragnienie. Drugim czynnikiem jest czasami ważniejszy niż pierwszy.

Garden i pięć-letniego dziecka

W zasadzie prawie każdy rodzic wie, że dziecko powinno być w stanie do 5 lat. W przedszkolu, w stanie nauczyć, odsłonić, ujawnić potencjał i możliwości dziecka. Jak się okazało, w wielu instytucjach istnieją specjaliści – psycholog, który musi przeprowadzić pewne badania w celu określenia zdolności latków pięcioletnich. Takie działania mają na celu zrozumieć zdolności dziecka w różnych dziedzinach, a są oparte na wykonywaniu pewnych zadań dziecka. Eksperci opracowali szorstką listę pytań i zadań.

Szkolne i pięcioro dzieci

Wszystkim imponującą listę co dziecko musi być w stanie do 5 lat, przygotowanie do szkoły poprzez nabycie pewnych umiejętności zajmuje szczególne miejsce. I wtedy pojawia się punkt, że nie wszyscy rodzice wiedzą, dlaczego starał się zaangażować w przygotowanie swojego dziecka przed pójściem do pierwszej klasy. Wierzą, że wszystko trzeba dziecko nauczył się już w szkole. To nie jest absolutnie właściwe podejście do tego zagadnienia, a za pięć lat – to wiek, kiedy zacząć szykując się do szkoły.

Co powinien wiedzieć i umieć dziecko? Cóż, przede wszystkim, dziecko musi uczyć się i być w stanie podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Trzeba nauczyć go, jak zrozumieć najczęstsze gatunki roślin i zwierząt. On musi znać i rozróżniać kolory, sport i zrozumieć sens prostych zawodów.

Trzeba nauczyć dziecko do miejsca, gdzie „prawo” i „lewo”, różnica między kraju i miasta, owoców i warzyw, a także litery i dźwięki.

Pożądane jest, aby dziecko było w stanie:

  • zrozumieć najprostszych problemów logicznych i rozwiązywać zagadki;
  • opisać obraz, który widzi;
  • opowiedzieć historię;
  • nauczyć się wierszyk na pamięć;
  • określić liczbę sylab i dźwięków w prostych słowach;
  • aby móc być sterowane za pomocą pióra i ołówka.

Klasyfikacja końcowa

Stół pasuje najlepiej do wyświetlania pełniejszy obraz tego, co dziecko powinno być w stanie do 5 lat. Ona jest najżywiej wykazać niezbędne umiejętności i materiałów, które pomogą Ci w wykonywaniu powierzonych zadań.

Zakres niezbędnych umiejętności

Że dziecko powinno być w stanie

Potrzebne narzędzia i materiały

matematyka

Znać lokalizację obiektów,

geometryczne kształty, cyfry.

Porównaj liczbę przedmiotów.

Karty z liczbami od 0 do 10; gra na badaniu geometrycznych kształtach.

logiczne myślenie

Znajdź różnice i podobieństwa.

Krotnie obraz cięcia.

Wykonać tę czynność przez 5 minut bez przerwy.

Fold piramidy bez pomocy.

Karty w serii „Znajdź dodatkowy element”; zagadki; Logiczne Krasnoukhov; „Złap ryby” gry.

rozwój mowy

Budowanie wyrażeń (6-8 słów).

Umieścić rzeczownika w liczbie mnogiej.

Wiedzieć, jakie są tego zawodu.

Litery alfabetu – puzzle; kolorowe litery alfabetu; chistogovorki; rymy; „Zbierz słowo” gra.

otaczający nas świat

Odróżnić jagód, warzyw, owoców; zwierzęta, rośliny; sezony

Karty kolorów „Learning”, „Meble” i tak dalej.

szt umiejętności

Zapinając guziki i suwaki, zawiązać sznurowadła.

Rysować linie bez odrywania ręki od arkusza.

Odróżnić prawej i lewej strony.

Szablony, glina, koraliki, gra planszowa „Opowiedz mi o swoim mieście” i inne.