361 Shares 3683 views

Waga i wzrost dzieci: normalne parametry

Waga i wzrost dzieci – to podstawowe wskaźniki antropometryczne pokazujące rozwój dziecka. Już w pierwszych minutach życia lekarze niemowlęce go zbadać, ocenić stan punktacji Apgar, zważyć i zmierzyć wysokość (długość).


Co wpływa na wzrost i wagę dzieci?

Te podstawowe antropometryczne przy narodzinach wielkie znaczenie następujących czynników:

  • Dziedziczność.
  • Płeć dziecka.
  • Lifestyle mama odżywianie w czasie ciąży i tak dalej. D.

Wzrost dziecka po jego urodzeniu nie występuje z taką samą intensywnością. W pierwszych trzech miesiącach życia dziecko rośnie najszybciej. Następnie zwiększyć wzrostu jest nieco zmniejszona.

Z wagi nie jest tak prosta. Ta opcja jest bardziej dynamiczny i przywiązany do wzrostu. Co do zasady, zdrowe dzieci największy przyrost masy ciała obserwowany w pierwszych miesiącach życia. U niektórych dzieci może to być nieco bardziej, niektóre mniej, ale średnio jest to około 800 g miesięcznie. To zależy od tego, co jest karmienie dziecka. U dzieci, które są karmione butelką, wzrost ten może być nieco większy.

Co otulina wysokość i masa?

Jeśli dziecko po urodzeniu odstaje ustalonych standardów wzrostu i masy ciała, trzeba znaleźć przyczynę. Jednym z nich może być brak mleka od matki, gdy dziecko jest karmione piersią.

W tym przypadku, istnieje wiele sposobów, aby stymulować laktację. W aptekach specjalne herbatki i medykamentów dla zwiększania produkcji mleka kobiecego. Leki takie jak „Apilak” i „Laktogon” może zwiększyć laktację. Z metod ludowych pomaga stymulować laktację pić herbatę z mlekiem. matki karmiące powinny pić więcej płynów.

Jeśli te metody w celu zwiększenia produkcji mleka matki nie pomoże, to warto pomyśleć o uzupełniających karmienia dziecka związków rozpuszczalnych. Pediatra może pomóc określić wyboru.

Kto ustala standardowe dane antropometryczne dzieci?

WHO (World Health Organization) w 2006 roku opracował i wydał nowe przepisy, które są odpowiedzialne za zgodność z wagi i wzrostu dziecka.

Istniejące wcześniej przepisy nie zostały zmienione przez ponad 20 lat i zostały zaprojektowane dla dzieci, które są karmione butelką. Dotychczasowe standardy były zbyt wysokie dla około 10-15% istniejących obecnie. Wynika to z faktu, że dzieci, które są karmione butelką, przybrać na wadze szybciej niż ich rówieśników karmionych piersią.

Dlatego, według ekspertów WHO, stare przepisy mogą spowodować niepoprawne zalecenia dotyczące wprowadzenia dodatkowych karmienia niemowląt, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia otyłości.

Normalna waga i wzrost dziecka. Jak mierzyć?

Każdy zaniepokojony, czy ich dziecko rozwija się normalnie rodzicem. Aby to zrobić, trzeba mierzyć kilka parametrów: masy i wzrostu dzieci i obwód głowy. Z pomiarów masy są zazwyczaj powstają trudności, wystarczy umieścić dziecko na dokładnej skali. W klinikach dziecięcych posiada specjalne udogodnienia dla niemowląt. Ciężar takich dzieci jest mierzone poprzez umieszczenie lub umieszczenie ich na wadze w czystym pieluchy.

Do pomiaru wzrostu dzieci w klinikach dziecięcych mają stadiometru. Zmierz wzrost dziecka i może być w domu. W tym celu konieczne jest, aby umieścić na piętrze (bez butów) z powrotem do pionowej powierzchni. Może to być ściana. Najwygodniejszym sposobem naprawić pokoju dziecięcego wysokość metr dziecka (jest oferowany w piśmiennych lub księgarniach) na jednej ze ścian. Plecy dziecka muszą być wyprostowane, ręce wzdłuż tułowia, nogi razem, kolana nie są wygięte. Gdy ta pionowa powierzchnia mają trzy punkty w kontakcie: głownia, pośladki i pięty. Prostopadle do pionowej powierzchni (w tym przypadku ściana) zostanie zastosowane trójkąt lub inny obiekt pod kątem 90 ° do góry dziecka, znak notatek. Waga i wzrost dzieci zmierzono, a następnie sprawdza otrzymane parametry tabeli.

Zgodność z wagi i wzrostu dziecka po urodzeniu

Według statystyk, co urodzenia dzieci mają masę wynoszącą od 2600 do 4500, ich wzrost waha się od 45 do 55 cm. Jest uważany za normę. Jeśli dziecko rodzi się z danych antropometrycznych nieznacznie poniżej lub powyżej tych figurach, nie ma powodów do paniki. Być może w następnym miesiącu lub dwóch będzie dogonić rówieśników.

W normalnym rozwoju dziecka do jednego, powinien potroić swoją wagę urodzeniową.

parametry wzrostu i wagi dzieci – to bardzo indywidualna koncepcja. Czasami dziecko rodzi się z niską wagą urodzeniową i wzrostu, przez cały rok życia przewyższa ich rówieśnicy, których waga przy urodzeniu był normalny.

Jeżeli waga i wysokość dzieci po urodzeniu są dodawane zbyt szybko – to nie jest zbyt dobrze może mieć wpływ na ich zdrowie. Zwykle obserwuje się karmionych butelką. Nadto zwiększenie tych parametrów może powodować reakcje alergiczne, niską odporność dziecka. Ponadto, dzieci z dużej masie są mniej aktywne, a później zacznie raczkować i chodzić.

klinika dla dzieci jest wymagane do uzyskania dziecko do ważenia i mierzenia jej zwiększenie wzrostu. Oglądając te parametry i jeśli to konieczne, korygując posiłki dla dzieci, rodzice mogą chronić je przed ewentualnymi problemami zdrowotnymi.