232 Shares 1114 views

kratka wentylacyjna: Opis, zastosowanie

systemy wentylacyjne stanowią ogólną budowę obecności specjalnych kraty, które zapewniają dyspersji ścieków. Pod względem funkcjonalności nie jest najważniejszym elementem całego kompleksu, ale trudno to zrobić bez niego. Po pierwsze, ten składnik, w zależności od typu, może kontrolować przepustowość otworu, a po drugie, kratka wentylacyjna odgrywa również rolę dekoracyjną. Odnosi się to również do elementów znajdujących się na przedniej elewacji oraz modeli kanałów zdobiących wyjść pomieszczeniu.


Zastosowanie kratki wentylacyjne

Głównym celem tego rodzaju produktów jest strukturalnie ukończenie szybu wentylacyjnego. Kraty jest stosowany w dostarczaniu takich systemów, budynków przemysłowych, domach prywatnych, firm i biur. Oczywiście, lista cech mogą być różne. W niektórych przypadkach, na pierwszym miejscu pojawia się problem dyspersji, podczas gdy inne – ochrona przed wpływami zewnętrznymi. Na przykład, metalowe kratki wentylacyjne są coraz częściej stosowane jako zabezpieczenie, które nie tylko zapobiega przedostawaniu się pozostałości, ale także większe przedmioty.

Trzeba też wspomnieć o funkcji siatki w systemie wentylacji naturalnej. W tym przypadku, zależą od niego objętości powietrza, które wnika do domu. Przy wyborze komponentów do urządzeń takich kopalń są brane pod uwagę nie tylko wielkość, ale również zaprojektować możliwości. W szczególności, szczelina może mieć inny układ żeber.

Klasyfikacja miejscu instalacji

Na dzisiejszym rynku prezentuje model do montażu wewnątrz i na zewnątrz. Produkty pierwszej kategorii używane są do wyposażyć kanały bezpośrednio w terenie. To może być kratki lub przegrody z tworzyw sztucznych w postaci żaluzji. Urządzenia te są małe rozmiary i różne korzyści konstrukcyjnych.

Gratki dla instalacji na ulicach często wykonane z metalu, a ich zakres zadań obejmuje powiedział ochrona przed liśćmi, brudu, małych kamieni i tym podobnych. D. model najbardziej funkcjonalne obejmują obecność zaworu zwrotnego. W przypadku takich urządzeń może zapewnić jednokierunkowy przepływ powietrza. Szczególnie istotne kratka wentylacyjna z zaworem zwrotnym w zimie, ponieważ może przyczynić się do wytworzenia masy odpadów i utrudniają przepływ zimnego powietrza.

Klasyfikacja według struktury

Istnieją dwa podstawowe typy konstrukcji kratek wentylacyjnych – stałe i regulowane. W pierwszym przypadku jest to prosty produkt, który może być stosowany, gdy wyposażony jakichkolwiek przewodów. Niezawodność i trwałość – to główne zalety posiadane przez taką kratki wentylacyjnej. Cena takich produktów jest zwykle 100-150 rubli, chociaż sporo modele plastikowe nie więcej niż 50 rubli. Drugi typ konstrukcji – regulowany. Ta opcja jest inna funkcjonalność, ponieważ pozwala nie tylko zapewnić ochronę dla kopalni, ale także kontrolować jego przepustowość. Jest to bardzo przydatne podczas pracy w regionach o zmienności klimatu. Nie ma potrzeby, aby całkowicie pokryć wejście kanału od niepogody – tylko najkorzystniejszą drogę do zmiany stanowiska żebra.

Kraty wentylacyjne metalowe

Metal w świetle oczywistych korzyści, jest powszechnie stosowany w produkcji siatek do kanałów powietrznych masowe, które są wyposażone w urządzenia produkcyjne i pomieszczeń użytkowych. Posiada najwyższą wytrzymałość blachy stalowej potraktowano specjalnych powłok antykorozyjnych. Składniki te chronią kanały wydechowe i przed gryzoniami. W urządzeniu domami są powszechnie stosowane otwory wentylacyjne aluminium jako kompozycji powłokowej, z rdzą. Podobne produkty stalowe odpowiedniki tracić na sile i trwałości, ale zapewniają bardziej atrakcyjny wygląd. Można powiedzieć, że jest to kompromis między szorstką stalowej konstrukcji i wyglądu estetycznego tworzywa sztucznego ruszt.

Cechy Kraty plastikowe

Wybór między tworzywa sztucznego i metalu, nie ma potrzeby, aby myśleć, że pierwszy materiał jest całkowicie bezużyteczne, jeśli chodzi o ochronę mechaniczną. Producenci stosują w produkcji materiałów o wysokiej wytrzymałości takich modeli, więc można się spodziewać długiego życia. I to nie wspominając o ich odporność na korozję, łatwość montażu i dokładnego formularza. Ponadto, plastikowe kratki wentylacyjne są tańsze i dostępne na rynku w dużym asortymentem kształtów i rozmiarów. Jeśli układ złożony z części niezaszeregowanego powietrza, a następnie włączyć pierwszym segmencie. Jednak dla dużych przemysłowych kopalniach kanałów jest o wiele bardziej korzystne nadal metalu.

Wymiary kratki wentylacyjne

Projekty wentylacji niedawno odbiegają od standardowych rozmiarach. Domy te, co do zasady, obejmować rozwój poszczególnych planów, które następnie biegnie sieci łączności urządzenia. Zgodnie z tym, na rynku można znaleźć ogromny wybór produktów o różnych parametrach. Podstawowe kategorie przedstawione wymiary kratki wentylacyjne 58h58 mm, 150×150 mm i tak dalej. D. W tym przypadku, istnieją także prostokątny wzór w formacie 170h80 mm. Najbardziej popularny rozmiar dla użytku prywatnego jest przypisana 204h204 mm i 300×300 mm. Oczywiście, można znaleźć inne rozmiary czy też złożyć zamówienie na zamówienie wykonane kratki.

wniosek

Zazwyczaj w procesie budowania komponentów pomocniczych i akcesoriów najbardziej zaniedbane. Czasami to nie jest wymagane, jeśli ten element wykonuje czysto dekoracyjną rolę – zmienia fakturę lub fakturę w dowolnym momencie. Ale zdarza się, że dodatkowe elementy mają istotny wpływ na ogólny proces eksploatacji projektu. Takie dane stosuje kratkę wentylacyjną. Cena 100-150 rubli. Wydaje się nieistotne, ale nie oznacza to, że funkcja tego elementu nie jest tak ważne. Z kratą w dużej mierze zależy od jakości powietrza. Jeśli mówimy o wyposażenia pomieszczeń, urządzenie z kanałem wentylacyjnym i określa właściwości mikroklimatu. I to nie odnosi się tylko do barów, które są zainstalowane na ulicy odpowietrznik. Jest oddzielna kategoria produktów, zaprojektowanych w celu zapewnienia wentylacji między różnych pomieszczeń w mieszkaniu lub domu.