383 Shares 9315 views

Socjonika – This … socjonika: Relacje Tabela

Dawno, dawno temu był taki termin jak socjonika. To nie nauka, lecz specjalną klasyfikację typów osobowości, jak również rozwijanie relacji między nimi. Został założony w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku takim jak Aušra Augustinavichiute socjologa. I ta typologia spowodowała wiele szczere zainteresowanie. Tak więc, nie jest prostym i zrozumiałym językiem mówić o koncepcji i zrozumieć jego zasady.


definicja

Więc, co to jest socjonika, to jest zrozumiałe. Teraz trzeba ujawnić, że termin bardziej.

Celem tej koncepcji jest to, że każdy może znaleźć swój indywidualny typ osobowości i na podstawie wyniku i charakterystyki odczytu (zwykle z niektórymi z moich przewodników w pewnej drodze rad), aby wybrać drogę do samorealizacji.

Wielu krytyków i uczeni mówią, że socjonika – jest samodyscyplina, które nie należą do psychologii i wykracza daleko poza jego zakres. Można powiedzieć inaczej. Socjonika – swoisty i niepowtarzalny nauka, która leży gdzie przecinają informatyki, socjologii i psychologii.

stosowania dyscypliny

Socjonika – nie jest to jedyna dyscyplina, która opracowała typów osobowości. Ona również jest nauką, która znalazła swoje zastosowanie w niektórych obszarach. Na przykład w Rosji socionic test jest często przeprowadzane w doborze personelu. Innym jest to, że metody oparte na zasadach dyscypliny stosowane w pedagogice. Poradnictwo zawodowe, sprzęt i tworzenie zespołów chirurgicznych „pierwszej pomocy” – że ona też znalazła swoje zastosowanie.

Nawet w językoznawstwie sotsioniku użytkowania. Na podstawie jej zasad dowiedzieć się typologię systemu tożsamości językowej. W ten sposób wydziela się i przeprowadza lingvosotsionicheskih rodzaju analizy. Ale to jest zupełnie inna „oddział”.

I, oczywiście, polityka. W tym ważnym obszarze działania tej koncepcji jest również zaczęła już ustawione.

funkcje umysłowe

Socjonika – nietypowy test. To może wydawać się proste (choć w rzeczywistości tak jest), ale aby to takie, naukowcy przeprowadzili różne eksperymenty i badali ludzki umysł.

typy osobowości są identyfikowane na podstawie cech, takich jak intuicja, czucia, odczuwania i myślenia. I mają własną definicję. Na przykład, myślenie jest funkcją, która zawiera informacje i dane do konkretnego związku konceptualnej. Charakteryzuje się uczuciem trochę innego. Przywiązuje się do utrzymania pewnej wartości. Odnosi się do składnika nadużycia. To jest osoba otrzymała informację (myślenie), traktowano ją i stwierdził – .. dobre lub złe, piękne / brzydkie, nikczemną / targi, itd. Jest to uczucie.

Teraz czuje. Synonim słowa „percepcji”. Człowiek identyfikacji rozumowanie (jak wspomniano powyżej), kieruje się odczuć.

A ostatni – intuicja. Funkcja ta, w wyniku którego osoba postrzega coś bez zastanowienia. Można powiedzieć, nieświadomie. Po prostu wydaje się tak.

Na podstawie tych funkcji, ale raczej o tym, jak są one połączone w umyśle danej osoby i w jakich ilościach, a typ osobowości jest ustalona.

"Don Kichot", "Dumas", "Hugo" i "Robespierre"

To – pierwsze cztery rodzaje, które chciałbym powiedzieć. 16 w całości.

Tak więc, "Don Kichot" (aka "Finder"). Odnoszące się do tego typu osoby, charakteryzuje się tym, intuicyjny-logicznej ekstrawertyka. Doskonałe organizatorzy, osoby, które starają się być pomocni, miłośnicy emocji w potrzebie ciągłego podniecenia i zawsze pędzi do perspektyw.

"Dumas", znany również jako "mediator". Ci ludzie – sensoryczne-etyczny introwertyk. Przyjazny, lubią sztukę i naturę, są uprzejmi i opiekuńczy, rzadko odmawia, miłość do pomocy i nie lubią się wyróżniać z tłumu. Niestety, te dobre i szczere ludzie są dziś rzadkością. To już udowodnił socjonika. związek tabeli wynika, że idealnym para (dualom) dla tych ludzi jest „Donkiszot” opisany powyżej. Rzeczywiście, cechy uzupełniają się nawzajem doskonale.

„Hugo” i „Robespierre” – są „Enthusiast” i „analityk”. Etyczno-sensoryczny ekstrawertyk i introwertyk logiczno-intuicyjny. Oni doskonale uzupełniają się wzajemnie z psychologicznego punktu widzenia. Fiery, emocjonalne, niespokojny miłośnik porządku i racjonalnego bojownika o sprawiedliwość z rozwojem Logic – bardzo kolorowy mix, jak socjonika. Kobiety i mężczyźni, którzy spotykają się w takiej kombinacji, są dość interesujące par.

"Hamlet", "Maxim", "Żukow" i "Jesienin"

Pierwsze dwa rodzaje wymienione – A „Mentor” i „Inspektor”. I oni również duals. „Hamlet” – poważny i skupiony na problemach jednostki. Socjonika pokazuje, że osoby te mogą obsługiwać wszystko, jeśli przygotować się do sytuacji i znalezienia rozwiązania. Wyraźnie rozróżniać między dobrem a złem i zło nigdy popełnić niesprawiedliwie.

„Maxim Gorki” – trzeźwi realiści, którzy nigdy się nie zmieniają swoich poglądów. Ogólnie. Ponadto, są one dość skryty. Dla nich „moje” – oznacza tylko „moje”. Są wytrzymałe, odporne charakter, czasami nawet bezwzględny. I emocjonalne.

„Żukow” i „Jesienin” – to również interesująca para dwoista. „marszałków” to silnej woli i jednomyślna ludzie, którzy są zainteresowani w osiągnięciu celu. Nie strach, emocje i inne silne emocje. „Jesienin” to dla niego idealna para dwoista, ponieważ tylko te osoby – bojownicy o emocjonalnego wyzwolenia. Bardzo cienki czują inni. Romans, który ściga inspiracji. Człowiek typ socionic „Jesienin” będzie tych, których brakowało trochę bezduszne i ciężka „Żukow”.

"Napoleon", "Balzac", "Jack" i "Dreiser"

To – przedostatni „cztery”, który oferuje naszym socjonika uwagę. Tabela pokazuje, że relacje te typy naprawdę wzajemnie się uzupełniają w pełni.

Po tym wszystkim, „Napoleon” i „Balzac” – to jest naprawdę wyjątkowa para. Aktywny, energiczny i życzliwy esteta intelektualnej. „Balzac” stają się idealną parę dla „Napoleon”, ponieważ to, co jest potrzebne w pobliżu człowieka, który stanie się „bratnia dusza” natychmiast. Oznacza to, że nie chce, aby dostosować się do partnera. A w tej podwójnej pary jest całkiem możliwe.

„Jack” – prawdziwy pracoholik, romantyczny, który kocha przygody, nieustające optymistą i człowieka, który kocha życie. Co powiemy socjonika? Relacje w „Jack” są dodawane do drobnego „Dreiser”. Ponieważ jest uprzejmy, ludzie tactful, skromny, wierny, kochający. W ogóle „Dreiser” „Jack” będą chcieli dopingować, aby pokazać prawdziwe, pełne wydarzeń życie. Z reguły takie pary są silne.

"Stirlitz", "Dostojewski", "Huxley" i "Gabin"

To – ostatnie cztery typy osobowości. „Stirlitz” – ludzi, którzy wiedzą, jak postępować logicznie i racjonalnie. Są aroganccy i nie tolerują żadnych opóźnień. Również „Stirlitz” – zdeklarowanym przeciwnikiem sztuczek, podłości i nieczystej gry, bez względu na to, co go dotyczy. „Dostojewski”, uważany jest idealna para socionical „Stirlitz”, są właściciele bardzo wrażliwej i delikatnej organizacji emocjonalnym. Oni nigdy nie uda i starają się pomóc każdemu. W rzeczywistości, osoby te są w stanie zrobić dobre parę „Stirlitz” – będą uczyć ci się być emocjonalne i miękka w tych sytuacjach, w których to nie będzie działać bez relacji kompilacji.

„Huxley” – gorący entuzjaści. Emocjonalny, aktywny, lubiący zabawy i przygody. I na ich nastrój może zależeć od wszystkiego. „Gabin”, jego podwójny – jest dyskretny w emocjach człowieka, który nie będzie działać bez celu. Mają „Huxley” naprawdę robi się wzajemnie korzystnych relacji. Jeden uczy inny kontrolować emocje (gdy trzeba być powściągliwy, a gdy to nie trzeba robić), a drugi – pchanie partnera do być aktywny.

wniosek

Tak więc, należy zauważyć, że każdy typ posiada szczegółowy opis, a wszystko, co zostało opisane powyżej – to tylko krótko i ogólne informacje. I wreszcie, chciałbym wspomnieć, że z tych „felg bliźniaczych” niekoniecznie muszą być uzyskane miłosnych par. Koledzy, towarzysze i przyjaciele – mamy na myśli całą relację między ludźmi! Po tym wszystkim, „Podwójne” – to tylko niektóre pary, które są idealne pod względem psycho-socjologicznym dopełnieniem siebie.