357 Shares 2341 views

Jak podłączyć router do routera za pomocą kabla? Sieć „router ruter”

Bardzo często zdarza się, że zasięg Wi-Fi pracy są bardzo brakuje. Użytkownicy dziwne decyzje – zakup mocniejszego routera lub słabego zakwaterowania gdzieś pod sufitem, ale to nie zawsze pomaga, jeśli tylko nie mówimy o sprzęt Cisco i Zyxel. Aby rozwiązać ten problem stworzony przez ten artykuł, który mówi, jak podłączyć router do routera za pomocą kabla, aby znacznie zwiększyć zasięg Wi-Fi, łatwy w użyciu.

Pierwsze kroki

Aby utworzyć sieć, w której jest używany routera przewodowego, zaleca się używać tego samego urządzenia, i to nie tylko zgodność z dostępnych technologii. Ustawienie i podłączenie identycznych routerów jest bardzo wygodne. Ci, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie eksperci zalecają zakup routera i punktu dostępowego bardzo tani bez możliwości routingu, jako ostatniego zadania – do przekazywania sygnału.

Sieć „router Router” jest dostępna w dwóch wersjach – dla kanału przewodowej i bezprzewodowej. Naturalnie, przez kabel połączeniowy jest nie tylko bardziej niezawodne, ale również znacząco może rozszerzyć zasięg sieci nawet do 100 metrów. kanał bezprzewodowy ograniczoną moc sygnału i pokrywa ścianę – nie więcej niż 10 metrów na jakość sygnału. Dlatego dla organizacji będą musiały połączyć „skrętka” przewód, zaciskane po obu stronach złącza wymaganej długości.

Wiedza nie są zbędne

Bardzo często nawet zaawansowani użytkownicy mają szereg problemów związanych z konfiguracją urządzeń sieciowych. Cały problem – z powodu niedopasowania pomiędzy producentem routera. Dlatego wielu specjalistów IT zalecają przed wszelkimi ustawień sprzętowych szczegółowo zapoznać się z niniejszą instrukcją. Nadzieja dla kreatora konfiguracji, aby pomóc wprowadzić zmiany do routera, nie, czasami informacja nie jest wystarczająca do prawidłowego uruchomienia urządzenia w eksploatacji.

Przed jak podłączyć router TP-LINK D-Link lub do komputera PC lub notebooka w konfiguracji, zaleca się, aby złożyć im moc i czekać na pełnym obciążeniu (20-45 sekund), lub, jak to często bywa, urządzenie może nie zauważyć, że podłączony do jakiegoś urządzenia na porcie LAN.

Organizacja dostępu do ustawień

Zajmując się pytanie: „W jaki sposób mogę podłączyć router do routera za pomocą kabla” – wielu użytkowników może być do czynienia z problemem po podłączeniu do routera, aby dokonać zmian w komputerze lub laptopie. Niezależnie od systemu operacyjnego lub producenta sprzętu jest tylko jeden warunek – aby skonfigurować podłączone urządzenia powinny być w tej samej sieci. Rozwiązania tylko dwa:

 1. W fabryce zachodzącego router ma serwer DHCP jest bezpłatny. Idealny dla wszystkich użytkowników, wymagając jedynie poinstruować komputer, aby otrzymać adres IP automatycznie.
 2. Ale serwer DHCP jest wyłączone winy w niektórych modelach routerów pozwoli użytkownikowi na pracę z jego rąk i głowy. To nic wielkiego, ale szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu przeprowadzenia autoryzowanego wpisu do routera, nie zaszkodzi.

Ustawianie dynamicznego adresu do komputera

W przypadku serwera DHCP na routerze obsługującym i niemożność wejścia do konfiguracji punktu dostępowego konieczności dać komputerze polecenia do dynamicznego adresu sieciowego. Aby to zrobić na komputerze, należy wykonać następującą sekwencję działań:

 1. „Panel sterowania” – „główne centrum zarządzania siecią.” W niektórych systemach, sekwencja ta zawiera punkt „Sieć i Internet”.
 2. „Zmień ustawienia karty”.
 3. naciśnij alternatywny przycisk myszy na aktywnym połączeniu i wybierz „Właściwości”.
 4. Znajdź wiersz, który zawiera znaki TCP / IPv4 i kliknij przycisk „Właściwości”.
 5. Zaznacz pola wyboru w dwóch polach obok linii „Get automatycznie”. Zapisz i zakończ.

Przed zmianą ustawień w akapicie piątym zaleca się, aby zapisać wprowadzone wartości w zeszycie lub zrobić zrzut ekranu – być może istnieją zarejestrowanych ustawienia Internet zostać przywrócone po dwa routery są skonfigurowane.

Ustawianie statykę komputera, aby połączyć się z routerem

Router w domu może mieć wyłączoną ostrzeżenie serwer DHCP. Więc trzeba przeczytać instrukcję, która pochodzi z urządzeniem i znajdź adres IP routera. Na przykład, adres znaleziono – 100.333.24.15, a maska to 255.255.248.0. Użytkownik musi zarejestrować się w konfiguracji odpowiedniej sieci komputerowej. Rozróżnia musi być tylko w ostatniej cyfry adresu IP, ustaw 16 zamiast 15, na przykład. Wykonując sekwencję działań opisanych w poprzednim rozdziale, ustawienia dokonane przez strony w akapicie piątym.

 1. Zaznacz pola wyboru obok pozycji „użyć”.
 2. IP-adres 100.333.24.16.
 3. Maska 255.255.248.0.
 4. Bramka 100.333.24.15.
 5. Preferred DNS 100.333.24.15.
 6. Alternatywny DNS może być pusta.
 7. Zapisz i zakończ.

połączenie fizyczne

Przed podłączeniem routera do Internetu, trzeba określić, które urządzenie jest router, a co – repeater. Kabel sieciowy podłączony do portu LAN złączem na routerze, a drugi łącznik do WAN (Internet) repeater. Dla ułatwienia konfiguracji, oba urządzenia muszą stać obok siebie, które mają być włączone do sieci elektrycznej i reset do ustawień fabrycznych, jeśli router nie jest skonfigurowany do pracy operatora.

Bardzo często menedżerowie od usługodawcy podczas konfigurowania routera hasło chronić własną instalację. Nie ma nic złego, o ile port LAN routera w sieci karmione swobodnie, czy nie można zrobić bez całkowitego resetu.

ustawienia związane

Dowiedzieć się, jak podłączyć router do routera za pomocą kabla na poziomie fizycznym, konieczne jest dostrojenie część oprogramowania. Na routerze musi być włączony serwer DHCP – to ustawienie, która automatycznie przydziela adres sieciowy do nowego urządzenia po podłączeniu. Jeśli router bezproblemowo podłączyć laptopa lub smartfonu, a następnie serwer dystrybucji adres IP jest uruchomiony. W przeciwnym razie, należy przejść do menu ustawień routera, zlokalizuj i otwórz zakładkę oznaczoną DHCP i sprawdzić pole oznaczone „Enable”. Po zakończeniu uruchom ponownie router.

Ale w każdym przypadku, repeater nie wymaga interwencji użytkownika. Musisz przejść do ustawień i znaleźć zakładkę „Sieć”. W menu WAN wybierz typ połączenia „Dynamic IP Address”. Następnie można przystąpić do konfiguracji sieci Wi-Fi.

Inny przykład wykonania interfejs przewodowy

Miejscowe aktywny wariant tylko w przypadkach, gdy WAN (Internet) wejście do routera na jednym z urządzeń nieczynnych. Następnie kabel jest wykonany pomiędzy portami LAN dwoma routerami. Problem z tego połączenia jest to, że oba urządzenia pojawiają się w sieci z tym samym adresem sieciowym, które będą ze sobą kolidować. Dlatego konieczne jest, aby wyłączyć serwer DHCP transpondera przechodząc do samej nazwie w menu routera. Po tym, bez wychodzenia ustawienia, trzeba znaleźć i zakładka LAN ustawić statyczny adres repeater w tym samym zakresie, w którym router działa, ale z tą różnicą, w ostatecznych danych. Wielu ekspertów zaleca w ogóle zmienić połączenia podsieci wzrośnie z 250 do 500 jednostek, ale router do domu są mało prawdopodobne, aby podnieść więcej niż dziesięć połączeń.

Przykład konfiguracji routerów

Ponadto, jak podłączyć router do routera za pomocą kabla, aby łatwiej zrozumieć, w jaki sposób skonfigurować przykład Ballroom.

Ustawienia routera, który jest podłączony bezpośrednio do Internetu:

 1. 192.168.1.1 adres IP.
 2. maska sieci 255.255.255.0.
 3. Serwer DHCP „Włącz”.
 4. SSID – Glavnaya.
 5. Bezprzewodowy kanał = 12.
 6. Wireless Security Mode – WPA2.
 7. Cipher Type AES.
 8. PSK / EAP -PSK.

przekazywać ustawienia:

 1. 192.168.1.254 adres IP.
 2. maska sieci 255.255.255.0.
 3. DHCP-server "Off".
 4. SSID – Retranslator.
 5. Bezprzewodowy kanał = 1.
 6. Wireless Security Mode – WPA2.
 7. Cipher Type AES.
 8. PSK / EAP – PSK.

W tych ustawieniach, różne kanały nadawane. Ma to na celu zapewnienie, że punkt dostępu nie kolidowały ze sobą. Ustawienia te są przydatne dla użytkowników, którzy potrzebują Internetu organizowanych w różnych miejscach sieci, na przykład w różnych pokojach. W procesie przenoszenia urządzenie mobilne będzie automatycznie przełączać się między routerami, oraz w Internecie nie jest wyraźnie ograniczona.

TP-LINK, aby pomóc

Ale właściciele routera TP-LINK jest bardzo szczęśliwy, ponieważ producent przeszkadza ostatecznego konsumenta i pod warunkiem, wszystkie jej jednostki rozszerzyć zasięg technologii zwanej strefie WDS. Pozostaje tylko wyjaśnić, w jaki sposób podłączyć router TP-LINK do podobnego urządzenia do Wi-Fi. Na repeatera należy przejść do menu ustawień „Tryb bezprzewodowy” i znajdź opcję „Włącz WSD” na liście proponowanych opcji. Można następnie wprowadzić nazwę SSID routera lub użyć przycisku „Szukaj”, jeśli dokładna nazwa routera jest nieznany. Repeater znajdzie się w zasięgu wszystkich urządzeń Wi-Fi i zapewniają pełną listę nazwisk, adresów MAC i typ szyfrowania. Wybierze tylko router i kliknij przycisk „Połącz”. Łączenie automatycznie przeniesie użytkownika do konfiguracji Wi-Fi, który zostanie poproszony o zarejestrowanie nazwy wykrywania punktu dostępu, jak również typ szyfrowania i hasło.

Konkludując

Jak widać z badań, sieć „router Router” nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Tak wiele opcji i wszelkiego rodzaju pułapek, które można przygotować z dostawcą sieci lub dostawcy. W każdym razie, organizacja sieci bezprzewodowej w domu lub w pracy powinien rozpocząć wykonywanie zadania, czytając wszystkie instrukcje. Zasada działania Zrozumienie części i urządzenia materiał będzie znacznie uprościć ustawienie każdego użytkownika, a ten artykuł tylko pomaga określić typ połączenia.

Połączenie kablowe nie jest konieczne do zaniedbania, ponieważ klasa dane o niezawodności, trwałości i kompatybilności z innymi urządzeniami jest znacznie wyższa niż w interfejsie bezprzewodowym. Tak, i na szybkości transmisji danych Wi-Fi, podczas gdy nadal pozostaje w tyle za Ethernet.