761 Shares 8108 views

Color Laser MFP Samsung CLX-3305: zapewnia i referencje

ceny niebotyczne do drukarek laserowych, które są w stanie drukować w kolorze, już dawno przestała szokować potencjalnych nabywców. Rynek urządzeń biurowych jest pełen godnych urządzeń od znanych marek, tak aby potencjalny nabywca nie jest w stanie poruszać się, jaki produkt wolą. Celem tego artykułu – Urządzenie wielofunkcyjne Samsung CLX-3305, w stanie produkować laserowy wydruk w kolorze. Opis, opis i opinie właścicieli ujawni wszystkie tajemnice, które chciałyby poznać potencjalnego nabywcy.


Pierwszy znajomy z przedstawicielem Samsung CLX-3305

Niech się z producentem i pozycjonuje swoje urządzenie wielofunkcyjne jako kompaktowy gadżet, ale pole to jest bardzo uciążliwe. W fabryce MFP odpowiednio zapakowany w piankę, aby zapobiec uszkodzeniu podczas transportu. Wewnątrz, użytkownik znajdzie, oprócz Samsung CLX-3305 urządzenia, kasety, kabel zasilania, kabel interfejsu USB 2.0, instrukcja obsługi oraz płyta CD z oprogramowaniem. Sądząc po opiniach z właścicieli, zarządzanie drukarką we wczesnych etapach odkrywania MFP powinna być zawsze pod ręką, jak funkcjonalność urządzenia drukarki rozległe, a nawet specjalista może się mylić na początku. Jakość wykonania jest na co narzekać, wszystkie elementy są idealnie dostosowane do siebie, a plastik jest dość napięty, który zapobiega uszkodzeniu urządzenia wielofunkcyjnego podczas pracy.

Dane MFP

Na rynku dostępne są dwie wersje urządzenia wielofunkcyjnego: Samsung CLX-3305 / XEV z przewodowym interfejsem USB 2.0 i podobne urządzenie z wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej Wi-Fi, który ma w swoim oznaczeniu literę «W». Różnica jest niewielka cena, więc większość kupujących woli ostatniej modyfikacji. Ponadto, inne funkcje są identyczne do urządzenia wielofunkcyjnego.

 1. Pełne wsparcie dla drukowania, kopiowania i skanowania, przy czym urządzenie może pracować autonomicznie (bez podłączenia do komputera).
 2. Maksymalna rozdzielczość druku – 2400h600 dpi. skanowania optyczna 600×600 dpi z interpolacją oprogramowanie 4800h4800 dpi.
 3. Szybkość drukowania odpowiada szybkości kopiowania i wynosi 18 stron na minutę dla tekstu monochromatycznym oraz 4 stron na minutę dla wydruków kolorowych.
 4. Taca pojemność wejściowa – 150 arkuszy, a wyjście – 50 arkuszy.
 5. MFI dwa procesory, które działają w zakresie częstotliwości od 533 MHz do 150 MHz (dodatkowy procesor jest potrzebne do stosowania nośników danych). RAM wynosi 128 MB.

Wprowadzenie do eksploatacji maszyn

W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, urządzeń wielofunkcyjnych Samsung zaproszeń CLX-3305 dla bardziej starannym rozważeniu. Nie można po prostu przenosząc je z ulicy do pokoju natychmiast włączyć do gniazda (szczególnie w zimnych porach roku). Konieczne jest, aby rozpakować urządzenie całkowicie usunąć wszystkie naklejki ochronne, wyjmij podajnik papieru i otwórz urządzenie zainstalować kasetę. W tej pozycji powinno stać w ciepłym pomieszczeniu w ciągu około 24 godzin, tak, że cała wilgoć, która występuje wewnątrz odparowano.

Kasetę z tonerem powinien być także usunięte z opakowania, usunąć taśmę ochronną i umieścić w pobliżu urządzenia wielofunkcyjnego 24 godzinach suszenia. Przed zainstalowaniem kasety do drukarki należy lekko wstrząśnięty (trzymając w ręku pióro, kilka razy powtórzyć ruch wahadła). Po tym okresie, można zamontować urządzenie wielofunkcyjne, a przy użyciu stronę startową naprowadzania druku. Chwytając wydrukowany arkusz z podajnika papieru drukarki, należy sprawdzić kolor otrzymanego wzoru ze standardowymi instrukcjami.

Supernova technologia od koreańskiego giganta

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne Samsung CLX-3305 jest wyposażony w automatyczny tryb oszczędzania energii tonera – nowość producenta, który pozwala wydłużyć żywotność kasety do druku o 20%. Technologia wytwarzania tonera wykorzystuje polimery, które są nieco mniejsze granulki materiały. Z tego powodu zastosowano warstwę tonera na arkuszu nieznacznie mniejszy niż zwykle. I przelanie nadwyżki, dzięki tej innowacji, znacznie mniej. Należy zauważyć, że jakość druku, zarówno w czerni iw kolorze, nadal jest godne.

Właściciele urządzeń wielofunkcyjnych w swoich opiniach, że ta innowacja choć i oszczędza toner, ale nie pojawia się na finanse użytkowników. Po tym wszystkim, to jest na rynku w tym eksploatacyjny droższe niż w innych analogów. Zwykły chwyt marketingowy, który przyciąga klientów do nowego produktu na rynek.

Mobilne urządzenie drukujące

Głównym kryterium przy zakupie Samsung CLX-3305 MFP dla wszystkich kupujących jest pełna mobilność biurowych. Drukowanie może być wykonana z dowolnego nośnika. Te karty pamięci, dyski flash, telefony komórkowe, zewnętrzne dyski twarde – wszystkie istniejące technologie są dostępne do tego wspaniałego drukarki. Panel sterowania pozwala nie tylko znaleźć plik, który chcesz wydrukować, ale również wprowadzić dodatkowe ustawienia: zoom, zmienić jasność, kontrast i więcej.

Skarg użytkowników tylko do służby Wi-Fi Direct, który nie działa poprawnie z szyfrowaniem WPA2 – drukarki prostu odmawia przyjęcia plików do druku. Opcje w takich przypadkach kilka: zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa do szyfrowania WPA-lub wykorzystać router bezprzewodowy serwer druku, które poprzednio były konieczne „zaprzyjaźnić” z urządzeniem wielofunkcyjnym.

druk chromatyczny

Zaletą druku laserowego do ciekłej farby drukarki atramentowej – fakt, że długoterminowe prostych technik (od jednego miesiąca do kilku lat), toner nie kurczy właściwości. W związku z tym, że nie jest konieczne, aby oczyścić styki pad papieru i przemyć kilka szczegółów – Plug and Print. A co z jakością druku dla wielu użytkowników są błędy. Kupując drogi sprzęt często prowadzi właściciela do zadyszki, gdy próbuje drukować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, dla urządzenia MFP kolor.

Samsung CLX-3305 jest po prostu obowiązek posiadania drukowanie zdjęć. Przed zakupem zaleca się zrobić listę wymagań w technice drukarskiej:

 • a często są stosowane;
 • do jakich celów potrzebne drukiem;
 • liczba stron na planie miesięcy do wydrukowania (monochromatyczny oprócz koloru);
 • czy drukowania fotografii i jaki rozmiar jest przewidziane;
 • Jak napełnić kartridż będzie (w centrum serwisowym lub na własną rękę).

Po zebraniu wszystkich odpowiedzi, to jest możliwe, aby przejść do sklepu i dać je do sprzedawcy, który będzie zorientować kupującego. Według statystyk, to wędrówka prowadzi użytkownika do zakupu wielofunkcyjne monochromatyczne laserowe.

Układ sterowania i regulacji

Według producenta, drukarka Samsung CLX-3305 jest wyposażony w inteligentny system zarządzania druku, że w wyniku działań użytkownika, produkujących urządzenia dostrajajàcà dostosowuje dane w celu poprawy jakości druku. System działa, to nie w porządku (jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest realizowane sprzętowo, a nie jest sterowany przez sterownik). Ale wielu właścicieli drukarki, według ich opinii w mediach, są producentem zastrzeżeniach urządzeń wielofunkcyjnych.

 1. obraz koloru na ekranie nie jest taki sam jak kolor wzór nadrukowany na kartce papieru. Tysiące takich przypadkach. Problemem jest to, że tani monitor z matrycą TN + Film zakłóca jasność i kolor. Nabycie drogich monitorów z ekranem IPS lub VA, aby rozwiązać problem z dopasowanymi kolorami.
 2. Program Samsung Easy Color Manager jest zresetowany do ustawień fabrycznych po wyłączeniu urządzenia wielofunkcyjnego. Inteligentny system wykryje zbyt duże różnice w oddawaniu barw (które użytkownik ma ustawione), i uważa je jako błąd, który należy rozwiązać. To narzędzie Najnowszy firmware jest wykluczone.

Wypełnienie kartridżów

Wielu użytkowników, sądząc po ich reakcji, zaniepokojony napełniania wkładów Samsung CLX-3305. Jeśli zrobisz to w centrum serwisowym, opłata za usługę wynosi około 20-30% ceny urządzenia wielofunkcyjnego (30 000 rubli). Z ekonomicznego punktu widzenia, jest to drogie, jeśli wziąć pod uwagę, że kaseta z tonerem – około 1000 stron (mówimy o druku kolorowego). Obniżyć koszty drukowania może być wszystko w jedną stronę – do zakupu zestawu materiałów eksploatacyjnych i tankować samemu.

Korzyść z Internetu mają instrukcje wideo, jak to zrobić w domu. Koszt napełnienia zestawu 5000 rubli, a to wystarczy do drukowania 10.000 stron. Producent zaświadcza, że ta metoda usuwa gwarancji urządzenia, ale jeśli obliczyć wszystkie koszty, to takie rozwiązanie płaci trzy razy początkowy koszt drukarki.

Konkludując

Jak widać z badań, urządzenie wielofunkcyjne Samsung CLX-3305 jest dość ciekawym rozwiązaniem w rosyjskim rynku biurowym: przystępna cena, świetna funkcjonalność, wysoką jakość druku i elastyczna konfiguracja, wyraźnie przyciągać nabywcy. Oczywiście, istnieją pytania do producenta, ale są one bardziej charakter organizacyjny, odnoszące się do celowości zakupu dla konkretnych zadań. Jest już nabywca, aby zdecydować, czy ma to sens na zakup lasera urządzenie wielofunkcyjne z kolorowym nadrukiem, czy nie.