343 Shares 1001 views

MSOCache: że z folderu, i czy jest możliwe, aby ją usunąć?

Ciekawość użytkowników nowoczesnych systemów komputerowych, nie ma limitu. Po tym wszystkim, przychodzi dzień, gdy użytkownik chce wiedzieć, jak działa system, albo co chcesz niektórych plików i katalogów. I Folder MSOCache (Windows 7, 8, 10, Vista, XP) jest bardzo interesujący dla wielu.

MSOCache: że z folderu?

Na początek przyjrzyjmy się, co jest dany katalog. Jak mówią, nie trzeba być naukowcem, aby radzić sobie z podziałem na skrót.

Jak zapewne wielu z nich już zrozumiała, cache – cache plików. Zmniejszenie MS wyraźnie odnosi się do nazwy firmy Microsoft, oraz litera «O» – nie, że inny, jak redukcja produktu Office oprogramowania.

W ten sposób możemy uzyskać ogólne znaczenie – buforowane folder plików pakietu Microsoft Office. Jednak, aby znaleźć to nie jest całkiem proste. Fakt, że ten katalog jest ukryty. Aby zobaczyć to musi być w tym samym programie Windows Explorer może zobaczyć ukryte pliki i foldery.

Co może być potrzebne pliki do folderu?

Teraz weźmy bliżej przyjrzeć obiektu MSOCache. Co jest folder dostępny dla nas w tym przypadku, a co to jest? To proste.

Jak wiemy, żaden z oprogramowaniem, w tym aplikacji Microsoft Office, nie jest wolny od błędów lub usterek spotykanych w dość nieoczekiwanych okolicznościach. Czasami chodzi o to pakiet oprogramowania, aby ponownie zainstalować ponownie. Ale to wymaga czasu.

Ponadto, jeśli aplikacja jest skonfigurowana do potrzeb użytkownika, można uzyskać po ponownej instalacji, by tak rzec, „czysty” produkt i będzie musiał ponownie wyregulować.

Nie zajmować się takimi rzeczami, a utworzonego katalogu MSOCache. Co to jest teczka, i co to był za, pytasz? A oto dlaczego. Przechowuje dane do odzyskania aplikacji MS Office. W porównaniu z procesu ponownej instalacji trwa kilka minut, w zależności od wydajności systemu, stopień uszkodzenia konkretnego zastosowania lub typu błędów wynikających.

Czy mogę usunąć folder MSOCache?

Naturalnie, miejsce zajmuje sporo tego katalogu, ale zwykle nie więcej niż 1 GB. Przy obecnej ilości dysku twardym, to jest, jak mówią, to kropla w morzu. Ale jeśli system komputerowy posiada dysk o stosunkowo niewielkich rozmiarów, nie liczy się każdy megabajt. Dlatego wielu użytkowników, i powstaje pytanie, czy możliwe jest, aby usunąć ten składnik z systemu.

Naturalnie, można usunąć ten folder i bez jakichkolwiek niekorzystnych skutków systemu. Oto tylko katastrofa odzyskać aplikacje w trybie automatycznym nie będzie działać. Dlatego trzeba rezerwować z wyprzedzeniem rozkładów dla oryginalnej wersji MS Office, który jest obecnie zainstalowany na komputerze. Może to być dysk optyczny, karta flash lub dowolny inny nośnik wymienny. Jak to jest jasne, jeśli ktoś odważył się usunąć folder MSOCache, a następnie pliki instalacyjne na dysku twardym utrzymać go wyraźnie nie.

Ponownie, jeśli ponownie zainstalować wszystkie programy wchodzące w skład podstawowego pakietu MS Office, użytkownik otrzyma „czysty” produkt i odbudować je będzie go musiał ręcznie.

Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na proces usuwania. Średnia usunięcie z Eksploratora Windows z ruchem w koszyku nie jest zalecane. Tutaj konieczne jest użycie specjalnego narzędzia w postaci Windows Oczyszczanie dysku, który wybiera konfiguracji komponentów MS Office.

wniosek

To, w skrócie, i wszystko, co wiąże się z tematem «MSOCache 😕 Co folder„. Teraz użytkownik może swobodnie wybierać, pozostawić do katalogu na dysku twardym lub usunięta. Jednakże, może być wskazane, że Folder nadal nie dotykać go, jako odzysku w postaci programów, należy do użytkownika, jest przede wszystkim automatycznie, a po drugie, o wiele szybciej niż ponownie zainstalować.

Jedyną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę jest to metoda usuwania, w przeciwnym razie może to spowodować uszkodzenie neporavimy cały system.