808 Shares 1380 views

Yan pisarz Wasilij: biografia książka

Yan Wasilij Grigorevich – pisarz, badacz i podróżnik. Jest autorem fascynujących dzieł, poświęconych historii Azji Środkowej, laureata nagrody stalinowskiej za powieść „Czyngis-chan”.


Wasilij Yan: biografia pisarza

Urodzony Vasiliy Grigorevich Yanchevetsky 23 grudnia 1874 w Kijowie. Ojciec przyszłego pisarza, Gregory A., był znanym nauczycielem greki i łaciny w szkołach Kijowie, Rydze i Tallinie Revel (obecnie). Rhode Yanchevetskih pochodzi od kleru województwa wołyńskiego. Po ukończeniu w 1897 roku w Petersburgu Akademia Historii i Filologii młodego człowieka poszedł do samodzielnego podróżowania.

Po chodził setki kilometrów, Wasilij Yan (pseudonim pisarza), odwiedził wszystkie części północnej i centralnej Rosji przez dwa lata. Po zwiedzeniu dziesiątki wsi, wiosek rybackich i polowań, rafting na rzekach Rosji do krokwi, młody badacz zebrał unikalny materiał na temat zwyczajów, tradycji i cech językowych narodu rosyjskiego. Jego podróż zauważa Wasilij Yan opublikowane w lokalnej prasie, a głównym materiałem literackim zostały zebrane w książce „Pamiętnik pieszego”, którą wydał w 1901 roku.

Central Asian przygoda

Celem kolejnej wyprawy stała się Azja Środkowa. Jazda pisarz Wasilij Yan przekroczył pustynię Kara-kum i osiągnął Bucharze, który stał się punktem wyjścia przed wyjazdem do Indii. Po przejściu z karawaną koczowników wzdłuż afgańskiej granicy do Beludżystan, w końcu osiągnąć pożądany cel.

Studiując starożytne azjatycki sposób, z udziałem armii Aleksandra Makedonskogo, Czyngis-chana, Tamerlana, Babur i Ian Basil postanowił napisać książkę o historycznej przeszłości czasu. Warto zauważyć, że podróże do Azji Środkowej, pisarz miał formalnego pracy – inspektor studni w Turkiestanie. W tym stanie Basil Yanchevetsky przybył od 1901 do 1904 roku.

Wydarzenia militarne 1905

Wojna rosyjsko-japońska znaleziono samotnie na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, w prowincji Beludżystan. Na osobisty rozkaz cara Mikołaja II Wasilija Yan (patrz zdjęcie. Poniżej) został wysłany jako korespondent wojenny w Moskwie News Agency w Mandżurii, w siedzibie Naczelnego przodu na Dalekim Wschodzie. Pozostawiając na linii frontu, Wasilij osobiście zaobserwować odwagę i bohaterstwo żołnierzy rosyjskich w walce z wrogiem, często naraża ich życie w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Pod koniec działań wojennych Yan Wasyl wrócił do Azji Środkowej, gdzie pracował jako statystyk w zarządzaniu Turkiestanu przez osadników aż do 1907 roku. Niemniej jednak praca nie przeszkodziło mu kontynuować studia na terenach Środkowej Azji. W tym czasie udał się do Iranu, Afganistanu, Turcji i odwiedził kraje Półwyspu Bałkańskiego. Obserwacje dotyczące życia w różnych krajach zostały odzwierciedlone w historii i esejów pisarza.

Praca z dziećmi

Kolejny okres jego życia i pracy jest związana z gazetą „Rosja”. Pracując jako specjalny korespondent edycji Moskwa, Yan Wasilij nadal zachwycają swoim czytelnikom artykuły o nieznanych krajów i kontynentów. Ponadto zaproponowano mu stanowisko nauczyciela języka łacińskiego w jednym z liceów w Petersburgu.

Niektórzy uczniowie później znani ludzie. Dramaturg V. Vishnevsky, poeta V. A. Rożdiestwienski – dawni uczniowie, którzy uczyli Yan Wasilij. Recenzje swoich uczniów edukatora mogą być pozostawione w szkolnej gazetki „Apprentice”, w którym VG Yanchevetsky często Publikował podróżowania.

nowy termin

W 1913 roku pisarz przeniesiony do pracy w Turcji, gdzie on idzie ze swoją rodziną. Korespondent News Agency w azjatyckim kraju, pracował dla trochę mniej niż cztery lata. Kolejna nominacja była praca w Rumunii, gdzie znalazł się z pierwszej wojny światowej. Pozostawiając żonę w Rumunii, Wasilij dziecko wraca do domu.

Olga Yanchevetskaya

Poznali się w wydaniu Petersburgu gazety rządowej „Rosyjskiej”, gdzie Wasilij G. pracował jako redaktor naczelny. Olga, bez środków do życia (w dodatku, w ramionach miał pięciu braci i siostry, jak babcia pacjenta) przyszedł do wydawnictwa w poszukiwaniu pracy. Kobieta, mając za sobą trzy klasy gimnazjum, wziąć nocny korektor. Po śmierci żony Maria Iwanowna Yanchevetsky wdowa po pewnym czasie, w tym samym czasie podniósł zastępczej córkę z pierwszego małżeństwa, Maria Iwanowna. Ich związek z Olgą rozwinęły się. Po krótkiej zaloty, dziewczyna Wasilij czyni ofertę.

Z głosem niezwykłej urody, druga żona Wasilij często koncertował w domu z rodziną i przyjaciółmi rodziny. talent wokalistki nie przeszedł niezauważony. Ona został poproszony mówić publicznie w cyrku. Hrabina rock – to był pseudonim wykonawcy. W 1911 roku, w wieku pierwsze dziecko urodziło – Michaela. Dalsza edukacja sztuka wokalna Olga odbyła się w Metropolitan Opera School. Po przybyciu do Rumunii, gdzie przeniósł się do nowego miejsca służby, męża, piosenkarka Olga jest umieszczony w jednej z elitarnych restauracji w Bukareszcie, który wykonuje publicznych pijanych rosyjskich romansów.

Wszystko zmienia pierwszej wojny światowej. Wymuszone rozdzielenie z mężem i synem, repatriacji i emigracji do Turcji, a następnie przenieść się do Serbii na stałe oddzielone od jej rodziny. Do II wojny światowej Olga Yanchevetskaya śpiewał w restauracji w Zagrzeb. Po długiej nieobecności, po przybyciu w Moskwie w 1970 roku ponownie spotkała się z synem, który już prawie 50 lat był. Zmarł OP Yanchevetskaya w 1978 roku w Belgradzie.

Wędrówki po kraju

Pierwsza wojna światowa zmieniła losy wielu ludzi. Wasilij po powrocie do Petersburga jest zdeterminowana, że życie w stolicy jest coraz bardziej niebezpieczna, i decyduje się pójść do serca Rosji, na Uralu. Wraz z synem i adoptowaną córką Yanchevetsky wysłany do Jekaterynburga. Od 1918 do 1919 roku pisarz pracuje w obozie drukowania armii Kołczaka na Syberii. Lek podaje się stopień pułkownika.

Doświadczenie walki korespondent w ciągu ostatnich lat nie pozostają niezauważone. VG Yanchevetsky stać redaktor naczelny przodu tygodnika „Dalej”. To mieści gazetę w dwóch wagonach kolejowych. Głównym tematem edycji wydruku doniesienia operacyjne z przodu, humorystycznych opowiadań i satyr i artykułów propagandowych. B. Yanchevetsky nigdy nie brakowało okazji do publikowania ich pracy i podróży.

Wyczuwając rychłe zakończenie armii Biały Gwardii, rodzina pisarza przeniosła się do Tuwy, do miasta Minusinsk. Nie Wasilij jest nauczycielem, dyrektorem szkoły wieś, redaktor i szef miejscowej gazety „siły roboczej”.

Uzbekistan, wojny, ewakuacja

Dalsze przeznaczenie przynosi VG Yanchevetskogo do Uzbekistanu, gdzie od 1925 do 1927 roku pracował jako ekonomista w banku komercyjnym Samarkandy. W czasopiśmie „Świat Pathfinder” opublikował swoje eseje i artykuły o życiu uzbeckiej SRR. Na scenie republiki przychodzi inscenizacja jego sztuki „Hudzhum” o życiu kobiet na Wschodzie. W 1928 roku pisarz przeniósł się do Moskwy, gdzie aktywnie drukowanych w Metropolitan publikując serię powieści historycznych i opowiadań.

W czerwcu 1941 roku, natychmiast po rozpoczęciu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej Wasilij Yan pyta na pierwszej linii frontu. Jednak ze względu na swój wiek nie biorą do wojska i ewakuowano do Taszkientu, gdzie aktywnie kontynuuje pracę jako pisarz. Po powrocie z ewakuacji Wasilij dołącza jego historie rozpoczął się w Uzbekistanie, „Na skrzydłach Courage” i „zakaspiytsa stare historie.”

Resztę swego życia Yan Wasilij Grigorevich spędza się na przedmieściach, w mieście Zelenograd, gdzie zmarł 05 sierpnia 1954. Wszystko to razem z nim był pasierbica, który przeprowadza swego ojca w jego ostatniej drodze.

Ostateczna powieść pisarza „do ostatniej drodze” została opublikowana w 1955 roku.