280 Shares 6450 views

Motyw przyjaźni w tekstach Puszkina. Motywy przyjaźni w tekstach A. S. Puszkina

Znaczące miejsce w twórczości A. Puszkin przeznaczone do tematu przyjaźni. Liceum partnerstwo – to jest to, co stało się wsparcie dla całego życia poety. W najtrudniejszych momentach swojego życia, zwrócił się do swoich przyjaciół o pomoc, nawet z dużej odległości. Motyw przyjaźni w tekstach Puszkina najbardziej wyraźnie słychać w pracach pisanych podczas studiów w liceum.

Liceum przyjaciół, Puszkin

Motyw przyjaźni w tekstach A. S. Puszkina pojawia się w pierwszych wierszach pisanych podczas treningu w Carskim Siole Liceum. Ale wtedy poeta zwrócił się do gatunku lirycznych wiadomości do przyjaciół, którzy są bardzo cenione. Specjalna przyjaźń Puszkin odczuwalne dla swoich kolegów I. Pushchin, B. i A. Kyuhelbekkeru Delvig. Jednak oprócz swoich towarzyszy, których autor spotkał w liceum, poświęcił jego praca Batyushkov K., P. Czaadajewa.

Zwłaszcza interpretacja tematu przyjaźni

Motywy przyjaźń w tekstach A. S. Puszkina nabyte inną kolorystykę w zależności od pisania poemat okres inicjacji obiektu. Tak więc, w wierszach poety geniuszu, możemy znaleźć wzmiankę o przyjaźni i wsparcia. W niektórych działa tak samo przyjazne stosunki osiągnęły ogromne rozmiary i są rozmieszczone w dedykacji, poświęcenia, poczucia braterstwa i niepodzielnej jedności. Większość Liceum poeta liryczny poświęcony tematowi przyjaźni. Po Puszkin naprawdę kochał Delvig rozmarzona, czasami śmieszne Kyuhelbekkera, zdecydowany A. Chaadaeva i innych rówieśników. Lojalność wobec przyjaciół, niósł się przez całe życie i był wdzięczny za to, że nie odwróciła się od niego, pomimo wszelkich przeciwności. Puszkin ten różni się od innych poetów 19 wieku. Partnerstwo nie jest tak chwalono jako miłość, to nie był ktoś poeticize takich jak Puszkina.

Pierwsze eksperymenty. List „Do Batyushkov”

Ten wiersz został napisany w 1814 roku i jest uważany za jeden z pierwszych doświadczeń w przyjaznych lyrics. Tutaj poeta zwraca się do swego przyjaciela Batyushkov głównie jako poeta, on daje mu porady na temat kreatywności. Najważniejsze – nie zapomnij o lirze, nawet dla miłości. Motyw przyjaźni i miłości w tekstach A. S. Puszkina zawsze zjednoczonych i nierozłączne. Ale tutaj liryczny bohater stawia przede wszystkim lojalność wobec jego twórczości.

„Przesłanie do Galich”

Galic był nie tylko przyjacielem, ale również nauczycielem. Już w tym wierszu wyraźnie brzmi postawy Puszkina do przyjaźni, a raczej daje swoją definicję. Przyjaźń – to nie jest „wymiana próżności i zabawy”, a nie tylko beztroski rozrywką, to jedność myśli, że jest szlachetny, jest dążenie do doskonalenia siebie, a nie oddawać drobnej uczucia i wady drugiej osoby.

Motyw lojalności

Motyw przyjaźni w tekstach Puszkina jest ściśle powiązana z motywem lojalność i koleżeństwo długu. Obrazowo on przejawia się w poemacie „Separation”. Generalnie danoe praca oznaczała przejście od zabawy beztroski Liceum Puszkina do bardziej poważnych, dorosłych lyrics. Tutaj pisarz przysięga wierność świętego bractwa, co nie wydaje się przesadą. Wiersz jest dedykowany do znajomego Kyuhelbekkeru.

"Pushchin"

Ten wiersz został napisany przez Puszkina podczas wygnania w St Michael. Poeta był sam, miał brak komunikacji ze światem zewnętrznym, jedyna rozrywka czytali poezję. Pewnego dnia przyszedł do niego z wizytą Leo. Aleksander był bardzo szczęśliwy na jego przybycie, przeniesiony. A potem tworzy największy poemat prawdziwej i wiernej przyjaźni. Trzeba być bardzo odważnym i bezinteresownym przyjacielem otwarcie napisać list dekabrystów. W pracach Puszkina przypomina nadejście Puschina go w Michael (1825). Druga zwrotka – zarzut, że poeta jego głosu i pomagania innym, znajduje się na katorgę, jak kiedyś Pushchinskiy wizyta pomogła mu.

Pushchin był przedmiotem wielu wierszy. Jedna z najpiękniejszych i nazywa – „Aby Pushchin”. Ten poetycki życzeniami urodzin, w którym jego przyjaciel Puszkina daje tak jasne epitetami jak „urodziny mojego drogiego przyjaciela”, „serca”. Tutaj poeta mówi, że prawdziwi przyjaciele nie potrzebują etykietę recepcję, wszelkie konwencje, bo już wie, jak odnoszą się do siebie nawzajem.

Późno „przyjazne” Poezja

Jedną z najbardziej uderzających dzieł o przyjaźni, napisany w latach 30. stało się „Najbardziej znanym liceum.” Podstawą do stworzenia pracy pełnił szereg przyczyn. Po pierwsze, w rocznicę Carskim Siole Liceum, którego Puszkin nie mógł zapomnieć. Po drugie, w tej chwili najbardziej lojalny i oddany jego przyjaciół Leo i Kyuhelbekker byli na zesłaniu na Syberii. I inny przyjaciel umarł – Delvig. Dlatego linie wierszu są wypełnione głębokim smutkiem i tęsknotą za czasów tej przeszłości.

Już w 1836 roku, Aleksander napisze kolejny wiersz, poświęcony rocznicy liceum – „Był czas.” Motyw przyjaźni w tekstach Puszkina grał w inne kolory stają się bardziej ambitne. Jest to rodzaj wyniku poetycki, łączący motywy prac poświęconych partnerstwa. Motywem przewodnim biegnie wyrażenie „Czy pamiętasz …”, który mówi, że poeta nie zapomniał o którymś z pięknych chwil spędzonych z jego Lyceum przyjaciół, i że ma nadzieję, że te same uczucia w ich sercach. Ale to nie tylko dźwięki odwołać się do przyjaciół, wypracować bardziej ambitnego poziomu. Drużyna tutaj – jest związek między członkami tej samej generacji, który żył przez wiele trudów ludzi, itoricheskih wstrząsy, ale utrzymane wspomnienia „święto młodości” w swoim sercu, dni zabawy i wolności.

Motyw miłości w tekstach Puszkina

Przyjazne i miłosne wiersze stanowią podstawę twórczego dziedzictwa Puszkina. Na miłość poety – to uczucie lekkiego, który przynosi radość. I sprawa była, czy uczucia są odwzajemnione. Najważniejsze – miłość jest rozkoszą duszy, kołatanie serca. Jednym z przykładów jest dwa najbardziej znany poemat Puszkina o miłości: „K ***” i „Kocham cię”. Wiersz „Do ***” ( „Pamiętam wspaniałą chwilę”) jest poświęcony Anna Kern. W niniejszym tekście, miłość jest synonimem słowa „inspiracja”, „Życie”, „łzy”. Łzy, które ponownie stały się możliwe dla liryczny – to nie jest smutny i nie smutne, to jest oznaką życia, to znak, że dana osoba jest w stanie czuć, wiedzieć, jak kochać, a zatem jest on w stanie stworzyć.

„Ja was umiłowałem” – przykładowy liryczny wiersza, którego tematem yalvyaetsya bezotvenaya miłość. Zaledwie kilka wierszy Puszkina był w stanie zmieścić ogromne wrażenie. Miłość, o której autor mówi w czasie przeszłym, oczywiście, mieszka w nim teraz. Ale on jest tak ostrożny, że nigdy nie mówią, więc jego ukochana, tak aby nie przeszkadzać lub zakłócić jej. Wielki, bezinteresowne uczucie pokazany poetę. To nie jest zazdrośnie zaborcza miłość, ale taki, który daje wolność, dla których najważniejsze jest to, że jego celem był zadowolony „Broń Boże chcesz być kochanym”

Prawdopodobnie żaden z poetów nie może być tak mocno obrazują siłę życiodajną miłości. Tak, Lermontow, następca sprawy Puszkina, widział tylko gorycz i cierpienie w nim. To samo można powiedzieć o Tiutchev, którego miłości – tej nierównej walce z dwoma sercami, to wyrok śmierci dwóch kochanków.

Motyw przyjaźni i miłości w tekstach A. S. Puszkina. Opis interpretacji (krótko)

1. Przyjaźń Puszkin – zdolność danej osoby, aby zobaczyć błędy w towarzysza, radzenia sobie z nimi.

2. Prawdziwa przyjaźń jest wieczna, nie można zatrzymać z powodu jakichkolwiek okoliczności zewnętrznych.

3. Miłość i przyjaźń w tekstach A. S. Puszkina – jest źródłem inspiracji.

4. Miłość nie może być niezadowolony, nawet jeśli jest nieodwzajemniona. Love – promień światła w duszy ludzkiej.

5. Bez uczuć człowiek nie może żyć w pełni, nie może stworzyć niczego.

Tak więc, motyw przyjaźni w tekstach Puszkina jest jednym z głównych, jest nierozerwalnie związane z miłości, oddaniu i służbie dla ojczyzny i ideałów.