397 Shares 7660 views

W którym banku jest najbardziej dochodowy kredyt samochodowy?

Obecnie jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych jest pożyczka na zakup pojazdu. Dostarczane przez wiele instytucji finansowych na różne warunki dla klientów. Wszyscy, którzy planują zakup transportu, interesujące jest wiedzieć, gdzie można uzyskać najbardziej korzystną pożyczkę samochodową, ponieważ warunki różnych banków mogą być uderzająco różne. Konkurencyjna walka motywuje struktury finansowe do opracowania optymalnych programów dla obywateli. Dzisiaj, co drugi samochód jest kupiony na kredyt, więc można stwierdzić, że popularność kredytów na zakup pojazdów. Banki aktywnie współpracują z dealerami samochodów, redukują stopy, aby przyciągnąć docelowych odbiorców.


Kredyty samochodowe w Rosji: kluczowe cechy

Każdy produkt banku ma swoje własne cechy, w tym najbardziej korzystne kredyty samochodowe. W którym banku najniższe stawki, lojalne warunki i niewielki początkowy depozyt – tam i musisz zająć się porozumieniem. Nowoczesne instytucje finansowe stale rozwijają nowe programy dla obywateli.

Kredyt samochodowy jest docelowym kredytem konsumenckim, którego bezpieczeństwo stanowi zakupiony samochód. Ze względu na fakt, że TS będzie zastrzegać, banki wymagają rejestracji polityki CASCO. Wielu obywateli uważa, że najbardziej dochodowa pożyczka samochodowa to taka, która nie musi kupować ubezpieczenia. Istnieją programy, gdy nie jest to konieczne, ale w tym przypadku wszystkie koszty naprawy pokrywane są przez klienta, jeśli samochód się zawiesza i cierpi. Ponadto samokontrowanie CASCO bazuje z reguły na podwyższeniu stóp procentowych.

Programy kredytów samochodowych mają określone cechy:

 1. Pieniądze, które klient najczęściej nie otrzymuje, są natychmiast przenoszone na konto salonu wystawowego, w którym dokonywany jest zakup.
 2. Większość banków udziela pożyczki dopiero po tym, jak kupujący złoży depozyt w wysokości co najmniej 10% wartości pojazdu.
 3. Transport pozostaje zastawiony do banku, dopóki klient nie spłaci zadłużenia.
 4. Samochód jest przechowywany w banku przed zamknięciem umowy.
 5. Niemal zawsze wymaga się kosztownej polityki CASCO.

Obywatele, którzy planują zaciągnąć pożyczkę samochodową, najbardziej korzystne warunki mogą być oferowane, jeśli klient dokona pierwszej płatności. W przeciwnym razie będziesz musiał płacić odsetki po napompowanej stawce. Brak CASCO również zwiększa koszt kredytu o 3-5% rocznie.

Wsparcie ze strony państwa

Nie ma unikatowego produktu – najbardziej dochodowej pożyczki samochodowej z dotacją ze strony państwa. To nie jest oferowane przez wszystkie organizacje finansowe, ponieważ jest to program prezydencki. W ramach oferty można kupić pojazd pochodzenia rosyjskiego. Są też inne modele zagraniczne, które są montowane w domowych fabrykach, a oni mogą uzyskać najbardziej korzystną pożyczkę samochodową w Rostowie, Moskwie i innych miastach.

Dotacja stanowi odszkodowanie dla dwóch trzecich odsetek od kredytu samochodowego. Obliczana jest według kursu banku centralnego obowiązującego w momencie rejestracji transakcji. Na przykład klient planuje zakupić pojazd na kredyt od Sberbank, gdzie stawka standardowa wynosi 13,5-18%. Z pomocą państwa, kredytobiorca będzie musiał zapłacić 6,5-7% mniej. W rezultacie transport będzie znacznie tańszy dla kupującego, a przedsiębiorstwa krajowe sprzedają swoje produkty.

W ramach programu z dotacją rządową można kupić samochód do 3,5 tony i kosztować nie więcej niż 1 milion 150 tysięcy rubli. Bank zapewnia nie więcej niż 90% kosztów transportu. Okres kredytowania tej oferty nie przekracza 3 lat.

Najbardziej dochodowa pożyczka samochodowa: niska stawka

Jednym z najważniejszych wskaźników dla klientów jest niewielka nadpłata w ramach umowy pożyczki. Aby dokładnie zrozumieć, jaką kwotę trzeba będzie zapłacić przewyższając koszt samochodu, możesz skorzystać z kalkulatora kredytu, który znajduje się na stronach internetowych większości instytucji finansowych. Za pomocą tego narzędzia można obliczyć obciążenie budżetu podczas rejestrowania pożyczki i wizualnie zobaczyć kwotę nadpłaty.

Wzrost ceny zakupu bezpośrednio zależy od kursu instytucji finansowej , w której pożyczka została zarejestrowana. Gdzie jest najbardziej dochodowa pożyczka samochodowa? Najbardziej atrakcyjnym interesem jest Bank Moskwy, Uralsib i Unicredit Bank. Tutaj można uzyskać kredyt w wysokości 9-14% w skali roku.

Niewielka zaliczka

Większość instytucji finansowych wymaga depozytu, który może wynosić do 40% kosztu pojazdu, co jest znaczną kwotą. Najbardziej dochodowym kredytem samochodowym w Wołgogradzie i innych miastach Rosji jest pożyczka z niewielką zaliczką lub bez niego. Możesz je dostać w bankach VTB 24, MDM i Altaienergo.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że brak początkowego wkładu lub niewielkiej kwoty może znacznie zwiększyć stopę procentową. Ponadto niektóre instytucje finansowe ustanawiają dodatkowe warunki. Na przykład można kupić tylko samochód zagraniczny o wartości pół miliona. Dlatego też konsument decyduje, który kredyt samochodowy jest najbardziej dochodowy (z lub bez niską kwotę nadpłaty).

Typ pojazdu

Obecnie programy pożyczek pozwalają kupować nowe i używane samochody zmontowane w Rosji i za granicą. W każdym banku istnieją pewne warunki udzielania pożyczek na zakup pojazdów. W niektórych można kupić tylko nowy samochód, inni, przeciwnie, kredyt obywatele, którzy planują kupić pojazd z przebiegiem.

Istnieją banki, w których pożyczki są wydawane wyłącznie dla zagranicznych samochodów luksusowych (Raiffeisenbank). Bardzo niewiele instytucji finansowych jest gotowych zaoferować pożyczkę na zakup samochodu, który był używany, oraz te, które są gotowe, spełniają surowe wymagania dla pojazdu (rok produkcji, stan, itp.). Według wielu klientów, najbardziej korzystna pożyczka samochodowa w Ufa i innych miastach Rosji na Użyteczne maszyny można wydawać w Gazprombank.

Ubezpieczenia

Pożyczki samochodowe w Rosji różnią się od innych produktów bankowych, ponieważ jednym z obowiązkowych elementów transakcji jest dostępność polityki CASCO. Faktem jest, że zakupiony samochód będzie w banku w zastawie, dopóki kredytobiorca w pełni nie spłaca całego swojego długu. We wszystkich propozycjach reklamowych banki opowiadają się za oprocentowaniem kredytów, które są skuteczne tylko wtedy, gdy wydano pełny pakiet usług ubezpieczeniowych.

Ze względu na ubezpieczenie, zakup staje się droższy w czasach. W przypadku odmowy zakupu polityki, kredytobiorca będzie mógł zaoszczędzić na pierwszej płatności, ale odsetki od pożyczki wzrosną. Ponadto możesz wybrać ubezpieczyciela, oszczędzisz też pieniądze na zakupie polisy. Jednak nie wszystkie instytucje finansowe dają swoim klientom możliwość wyboru firmy ubezpieczeniowej.

Minimalny pakiet dokumentów

Wielu obywateli jest niezadowolonych z biurokracji. Aby zawrzeć umowę pożyczki, potrzebujesz ogromnej ilości informacji i dokumentów. Jednak dzisiaj można umówić się na ofertę, dostarczając tylko dwa dokumenty. Jeśli weźmiemy pod uwagę instytucje finansowe z tej pozycji, to najbardziej dochodowym bankiem pożyczki samochodowej, pod patronatem paszportu i prawa jazdy, jest Sberbank z Rosji. Jako drugi dokument można również dostarczyć identyfikatorów SNILS, TIN lub wojskowych.

Oprócz Sberbanku Rosji, zgodnie z dwoma dokumentami, umowa może zostać sformalizowana w Rosbank lub VTB 24. Ponieważ instytucja finansowa nie może sprawdzić wypłacalności potencjalnego kredytobiorcy bez odpowiednich certyfikatów, taka pożyczka będzie towarzyszyć zwiększonemu odsetkowi. Ponadto bank może zażądać znacznego depozytu, który nie zawsze jest wygodny dla klienta.

Programy od producentów

Wielu oficjalnych dealerów stara się opracować specjalne oferty dla klientów, którzy chcą kupić pojazd konkretnej marki, aby zwiększyć sprzedaż swoich produktów. W ten sposób pojawiły się na rynku banki Toyota Bank i Renault Nissan Bank. Tutaj możesz kupić określoną markę i model na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Warto też zwrócić uwagę na sezonowe oferty i programy partnerskie banków z oficjalnymi dealerami. Z reguły warunki dla klientów dotyczące takich programów kredytowych są bardzo kuszące.

Programy VTB 24

Ta organizacja finansowa jest drugą co do wielkości w Rosji i oferuje obywatelom ogromną liczbę usług i produktów. Kredyty samochodowe są bardzo popularne i bardzo dobrze rozwinięte w VTB Bank. Tutaj możesz zaciągnąć pożyczkę z dotacją ze strony państwa, skorzystać z przywilejów dla klientów korporacyjnych lub zawrzeć umowę lukratywną w ramach akcji akcji.

Standardowe warunki udzielania kredytów samochodowych w tym banku są następujące:

 • Kwota wynosi nie więcej niż 5 milionów rubli;
 • Możesz kupić TS rosyjskiej i zagranicznej produkcji;
 • Stopa 14% w skali roku;
 • Kaucja – nie mniej niż 15% kosztu samochodu;
 • Umowa obowiązuje do 5 lat.

Korzystna stopa w Gazprombank

Ta instytucja finansowa oferuje najbardziej korzystne programy dla klientów korporacyjnych. Tempo kredytów samochodowych jest stosunkowo niskie, a w ostatnich latach nie nastąpiły znaczące wzrosty. Kredytobiorcy mogą zorganizować umowę pożyczki w tym banku na okres do 7 lat. Stopa oprocentowania kredytów samochodowych wynosi 14% rocznie, ale regularni klienci mogą uzyskać zniżkę w wysokości 1,5% rocznie. Bank wymaga depozytu – co najmniej 20% kosztu samochodu i wystawia kredyty w wysokości nie więcej niż 4,5 mln rubli.

Oferty z Sberbank

Oferowany przez Sberbank z Rosji duży wybór różnych programów pożyczkowych dla obywateli Rosji. Tutaj można wyemitować pożyczkę na zakup samochodu zagranicznego lub samochodu krajowego. Wielkość nadpłaty bezpośrednio zależy od okresu kredytowania i zmienia się w granicach 13,5-16% w skali roku. W obecności kontyngentu możliwe jest wyemitowanie pożyczki samochodowej z dotacją państwową, jeśli klient nie jest sprzeczny z transportem krajowym.

W przypadku wszystkich programów Sberbank wymaga zaliczki, której wysokość musi wynosić co najmniej 15% kosztu samochodu. Maksymalna do zakupu pojazdu wynosi 5 milionów rubli. Okres obowiązywania umowy kredytowej wynosi do 5 lat.

Sberbank oferuje zniżki w wysokości 1% rocznie na kredyty samochodowe dla następujących kategorii obywateli:

 • Klienci płac;
 • Deponenci;
 • Posiadacze kart socjalnych, którzy otrzymują rentę.