227 Shares 2710 views

GAZ-61 – "marszałek" samochód

Pierwszy radziecki samochód z ciała „sedan” i napędem na wszystkie koła jest GAZ-61. Historia tego samochodu jest bardzo ciekawy i może służyć jako pokaz talentu projektanta i narodziny nowej koncepcji maszyny, mające na celu pokonanie terenu.


Raz w fabryce samochodów Niżny Nowogród został zbudowany i rozpoczęła produkcję samochodów osobowych i ciężarowych, pierwszy masowo produkowany samochód osobowy był GAZ-AA z otwartym wnętrzem. Jego prototyp był Ford V8-40. Dalszy rozwój modelu był GAZ-AA "Emka" – GAZ-M1 – czterodrzwiowy sedan zamknięte. Jednym z jego klientów był armia, która rozpoczęła się i szybko wszedł proces motoryzacji.

Początkowo wojsko do swoich potrzeb za pomocą zwykłych pojazdów cywilnych, ale w końcu będą musieli spełnić, które mogłyby tylko pojazdy drogowe. Chociaż projektanci widzieli radzieckich samochodów terenowych jako trzyosiowe ciężarówki. Wyglądało na to, koła o wzorze 6×4, aczkolwiek nie było zmian i środki półgąsiennicowe.

Rozwijanie napęd na wszystkie koła samochodu GAZ-e przy wykonywaniu CB Gracheva V. A. To właśnie on zaproponował nową koncepcję pojazdu, zainspirowany ideami samochodu Ford-Marmon-Herrington LD2. Jego podstawą był Ford V8, czyli Grachev może wykorzystać jako bazę radziecki samochód „Emka” (GAZ-M1). Ponadto, że w tym czasie rozpoczął nową wersję silnika, otrzymał kolejny indeks GAZ-11, który jest analogiczny do silnika Dodge.

Tutaj zatem dopasowane wszystkie warunki narodzin GAZ-61 – Zamknięte komfortowe terenu pojazdu. Intuicja jest projektant i pojawienie się potężnego nowego silnika, maszyna ta może się urodzić, który kochał stał generałów i marszałków Armii Czerwonej. Niosła jej twarde usługi na drogach wszystkich frontach.

Bez wchodzenia w szczegóły techniczne i cech konstrukcyjnych należy zauważyć od razu, że jazda okazji zdobycia samochód zrobił bardzo duże wrażenie. Niektóre z nich są nieosiągalne i teraz. Dane te zostały uzyskane przez licznych badaniach, które trwały kilka miesięcy. Równoległe testowany Ford-Marmon-Herrrington LD2, a nawet na trochę, ale GAZ-61 był lepszy od swojego przeciwnika.

Podczas stosunku moc / masa pojazdu nie była równa. Marsh, grunty orne, wyprane drogi – był w stanie pojechać wszędzie. Jej przepuszczalność nie jest gorsza od zbiornika. W testach, maszyna była w stanie wspinać się po schodach na stoku Wołgi w pobliżu Kremla. Ponadto do pokonania wiele przeszkód samochody różniły się w czasie doskonałych dynamiką (107 km / h) i gospodarki (14l / 100 km). W tym czasie było daleko od zwykłego wykonywania

Można powiedzieć, że GAZ-61 – pierwszy radziecki samochód napęd na wszystkie koła nowego typu. On pokazuje, z bardzo dobrymi wynikami na drogach i nie mniej doskonałe drożności korytarza off-road. Niestety, warunki przedwojennych i wojennych lat nie wolno organizować produkcję na dużą skalę tego samochodu, a to pojazd terenowy dłużej służył jako maszyna do generałów i marszałków Armii Czerwonej.