436 Shares 9506 views

Ractis Toyota: Dane techniczne, opis i wartość

Mini MPV Ractis Toyota została opublikowana w 2005 roku. Został on zbudowany na platformie NCP60. I pomimo tego, że nie został dostarczony do Rosji ten samochód, wiele osób w naszym kraju są właścicielami. Jest nawet prawdziwa szansa, by go kupić, ponieważ wiele reklam. Ale to – nieco później.

Krótko o modelu

To naprawdę jest to samochód kompaktowy. W długość jest nieco mniejsza niż 4 m (3,955 mm dokładnie). Maksymalna szerokość 1695 mm. Wysokości – 1 640 mm. Ale to jest tylko wersja 2WD. Modele koła zamontowany jest jeszcze 2 cm.

Samochód wygląda dość nietypowe ze względu na jego rozliczenia. Na rosyjskich drogach jest niewielki – zaledwie 15,5 cm. Dlatego lepiej jest jeździć na ten samochód w mieście i autostrad, a drogi do zignorowania.

Warto zauważyć, że samochód Ractis Toyota natychmiast stał się popularny. Tylko 8700 egzemplarzy zostało sprzedanych na początku produkcji. I to w ciągu zaledwie jednego miesiąca! I taki popularny samochód stał bo okazało się również programistom łączyć cechy komfortu, wygody i jakości.

Pierwsze samochody

Pierwszym modelem Ractis Toyota oferowany z trzema różnymi silnikami. Jednym z nich miała objętość 1,3 litra, a pozostałe dwa – 1,5 litra. Pierwszy z nich o mocy 87 KM. A dwa pozostałe – 110 i 105 KM

Ale najważniejsze w tym samochodzie – Brak dynamiki i szybkości. Główną zaletą – komfort i wyposażenie. Nawet pierwsze wersje Ractis Toyota oferowane szklany panoramiczny dach. Więcej założony wewnątrz deski rozdzielczej, Optitron «» klimatu, Regulowana kierownica w dwóch kierunkach, a także tych krytycznych systemów jak ABS, EBD, VSC i TRC. Ponadto eksperci wyposażony model z różnego rodzaju kieszenie, półki, haki i inne pojemniki do przechowywania różnych przedmiotów. A wszystko to w standardzie. Ale potencjalny nabywca może wybierać spośród siedmiu pakietów opcjonalnych.

Druga generacja zaczęła produkować w 2010 roku. Jednocześnie kontynuujemy dostarczyć samochód do Europy. Pierwsza generacja nie cieszą się popularnością tam, ponieważ eksport zatrzymany. Ale w 2010 roku, wszystko zostało skorygowane. To prawda, toyota ractis znana w Europie pod inną nazwą. Nie jest on sprzedawany jako Verso-S. A przy okazji, kupujący europejskie są oferowane w wersji z silnikiem wysokoprężnym.

I generacja

Teraz możemy mówić o kosztach. Trzeba rozpocząć byłoby logiczne z pierwszej generacji. Tak, na 300 000 rubli, można kupić samochód wyprodukowany w 2006 roku z 1,3-litrowym silnikiem 87-konnym i „automatyczny”. W dobrym stanie, ale ze stałym biegu w 120-150 tysięcy kilometrów.

Gdzieś na 60 tysięcy droższe będzie kosztować samochód, wydany przed rokiem. Ale z 1,5-litrowym silnikiem 110-konnym. 300-350 tysięcy rubli dla wersji pierwszej generacji – jest to dobra cena. Są to maszyny do 150-200 tysięcy, na przykład. Jednak w tym przypadku lepiej jest sprawdzić samochód przed zakupem stacji paliw. Więc nie ujawniają żadnych niespodzianek jak ostatni przypadek. W przeciwnym razie, to musiał zapłacić za naprawę. I, jak rzadką maszynę, to będzie kosztowne.

II generacja

Za to, co w tej samej cenie można kupić nowy toyota ractis? Funkcje w modelach wyprodukowanych po roku 2010, co najlepsze, a więc cena będzie wyższa. Ale za 500-600 tysięcy rubli, można kupić samochód w dobrym stanie i bez natknąć Rosji. Z silnikiem 1,5-litra i „automatyczny”. W tym przypadku, urządzenie będzie w G-zbioru. Oznacza to, że posiada tryb sportowy, „klimat”, przycisk, kierownica wielofunkcyjna, „rejs”, a komputer pokładowy, Tylna wycieraczka, fabryka tonowanie, kierunkowskazy Repeater, podłokietnik i dobre opony „start / stop”. W ogóle, wszystko, co może być potrzebne.

Na tej samej cenie można kupić model 2015. Podobnie jak standardowy z 1,4-litrowym silnikiem 99-konnym.

W ogóle, jeśli chcesz dostać się niezawodne, wygodne i potężny mini MPV – można zdecydować się na tym modelu. O ile, oczywiście, nie przeszkadza do prawego koła.