470 Shares 1920 views

Chifir – co to jest?

Na pewno słyszałeś lub przeczytać, że więźniowie w więzieniach użyć specjalnego drinka o nazwie „chefir” lub „chifir”. Co to jest? A to, po prostu, bardzo mocny napar z herbaty. Ale to nie jest po prostu bardzo mocnej herbaty, czyli skoncentrować. Jako takie, nie jest to tylko tonik i smaczny napój, do którego jesteśmy przyzwyczajeni i chętnie piją codziennie, a efekt pobudzający energię, które mogą być przypisane do leków ze względu na jego niewielkie mocny działania.


Podobnie jak wiele innych rzeczy związane z życiem więziennym, gotowania i jedzenia chifir jest niemal rytuałem. Aby to napój energetyzujący rozpuszcza 2 lub 3 łyżki złamane herbaty liściastej i 500 ml wody. Herbaty wylano do wrzącej wody i we wlewie przez około pół godziny. Chociaż można zacząć pić już po dno spadł ostatni tealeaf. Aby pić jeszcze silniejsza, jest również kilka razy doprowadzić do wrzenia. Głównym warunkiem – nie pozwól zagotować wodę i każdy czas oczekiwania na obniżenie liści herbaty na dole. Następnie płyn przesączono przez filtr lub wylewany do innego pojemnika. Ta zdolność i wyrusza na okręgu. Każdy z obecnych nie kilka łyków i przenosi kubek jak rura pokojowej, a następnie. I tak to jest pijany chifir.

Konsekwencje jego zastosowania mogą być bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim, oczywiście, zwiększenie pulsu, przyspiesza tętno, osoba obejmuje pragnienie działania, to wszystko jest pełne energii, ale efekt ten trwa stosunkowo krótko. Po chodzi zmęczenie, letarg, senność, zwiększona drażliwość ze względu na fakt, że przedłużone wystawianie na działanie wysokich temperatur w przerwach spawania i napój teiny pojawiają się nierozpuszczalne w wodzie w normalnych alkaloidów zaparzania. Ale słabe zdrowie i depresja nie może ograniczyć się. Może poczuć chęć wymioty i biegunka. I, paradoksalnie, jak to może brzmieć, ale biegunka mogą towarzyszyć objawy zaparć, a przyczyną tych efektów jest chifir. Co to za dziwna choroba – Zatrzymaj Biegunka? Fakt, że nadmiar kofeiny powoduje rozluźnienie jelit i wysoką zawartość garbników w tym samym czasie powoduje zaparcia.

Więc jeśli chcesz, aby rozweselić układ nerwowy jako oryginalny sposób, należy pamiętać, że konsekwencje mogą być bardzo negatywne.

Jednak studenci i inni pracownicy, którzy chcą tak długo, jak można zasnąć iw dobrym stanie, można oferować do herbaty z mlekiem – chifir nabiał kucharza. Co to jest i jak to jest lepiej niż wyżej? Cóż, po pierwsze, mleko łagodzi smak napoju, usuwanie nadmiaru goryczy i cierpkości, a po drugie, jest to ta sama i zmniejsza szkodliwy wpływ na serce. Poczujesz przypływ witalności, ale to nie będzie towarzyszył szybki puls i nadmierne pocenie się.

Teraz będziemy rozmawiać o tym, jak zaparzyć chifir mleko. W małym garnku lub rondlu wlewa się do 500 ml mleka. Mleko ogrzewa się, a gorący płyn wlać 3-5 łyżki liści herbaty. Jest to niezbędne w celu doprowadzenia mleka do wrzenia, ale nie gotować, niech zaparzyć i wypić otrzymany napój jasny kolor czekoladowy z cukrem. Koneserów tego napoju zaleca się dodawać do niego podczas warzenia kawałek masła. Odbywa się to w celu zwiększenia zawartości tłuszczu w mleku i chronić ściany żołądka przed podrażnieniem.

Teraz już wiesz, jak to zrobić chifir co to jest i jakie konsekwencje może się spodziewać z ich wykorzystania. Tak, nawet można stać się właścicielem zaskakująco nieatrakcyjne uśmiechu, jak pod wpływem pewnej ilości silnych zębów herbaty stają się prawie czarne i wybielić je to będzie bardzo trudne.