677 Shares 9825 views

Roma Tomato: charakterystyka i opis odmiany

pomidor Roma należy do klasy średniej. Ma średniej wielkości owoc. Ten pomidor jest łatwy do konserw na zimę i jest używany do gotowania różnych potraw. Dla tej odmiany jest łatwy do opieki w czasie wzrostu i owocowania.

Roma Tomato: charakterystyka i opis odmiany

Owoce są w kształcie śliwki. Są średniej wielkości, a ich średnia masa '65 pomidory różnią nasycony czerwono. Miąższ jest soczysty i mają mięsiste. Pomidor Roma posiada gęstą strukturę i dlatego trudne podczas transportu. Owoce długi czas pozostanie wielka prezentacja.

Na podniebieniu wyraźnie odczuwalne słodkie nuty. Te pomidory podczas przygotowań do zimy i doskonale prosalivayutsya nabyć z czasem bogaty smak solanki i przypraw. Często tego rodzaju pomidorów wykorzystywanych do sosów.

Jak sadzić i kiedy

odmiany pomidora Roma można sadzić na dwa sposoby: przez nasiona i sadzonki. Najlepsze poprzednicy w rotacji to:

  • fasola;
  • cebule;
  • kapusta;
  • ogórki.

Rośliny te nie wyczerpują glebę, a niektóre z nich nawet zapłodnić ją. Nasiona do uprawy sadzonek sadzi się na głębokość 3 cm pod koniec marca lub na początku kwietnia w specjalnych pojemnikach. Przed tym sadzenia muszą moczone przez kilka godzin w nadmanganianu potasu w przyszłości odkażania i chronić go przed różnymi chorobami i insektami.

Po 1-2 liści należy upewnić się, że rośliny wybrać. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie dobrego rozrost korzeni w przyszłości buszu. Pozwoli to na zwiększenie ilości owoców i odpornych roślin. Niektóre agronomów powstrzymania tego procesu i nasion oryginalnie posadzonych w doniczkach więcej.

Około 2 tygodnie przed przesadzeniem do gleby potrzebne do procesu hartowania. Aby to zrobić, należy wyjąć z pudełka roślin na zewnątrz w każdych warunkach pogodowych. W nocy z siewek wszedł z powrotem do pomieszczenia. W szklarni na ten cel w ciągu dnia otwarte drzwi i okna.

W otwartym polu pomidory sadzone są w 70 dniu życia. W szklarni, można przesyłać sadzonki po 25-30 dni po posadzeniu nasion. Tam, roślina zaczyna rosnąć i owocować wcześniej niż w otwartym terenie.

Pielęgnacja roślin

Roma pomidor wyhodowany w Stanach Zjednoczonych i jest odpowiednia do uprawy w klimacie typu klimatu. Odmiana ta nie wymaga żadnej szczególnej manipulacji. On praktycznie nie różni się od innych w opiece pomidorów.

Prowadzenie karmienia nie potrzebuje więcej niż 2-3 razy w sezonie. Proces ten nie może być przeprowadzona w czasie letnich upałów, w przeciwnym przypadku owoców i roślin „zostanie spalona.” Lepiej te manipulacje są wykonywane wieczorem lub we wczesnych godzinach porannych.

Wzmocniona podlewanie jest potrzebne przez kilka tygodni po przesadzeniu do gruntu. Wtedy nie trzeba dużo wody, aby wypełnić pomidory, lub mogą one rozwijać zarazy. Od niego cierpieć wegetatywne narządy i owoce.

Do tej choroby pomidorów Roma mniej stabilny. Ta odmiana pomidora nie lubi nadmiernej wilgoci. Przy wystarczającym wegetacji roślin trzeba związać się pionowo do wszystkich słupów drewnianych. Zatem owocne gałęzie będą mogli łatwo utrzymać upraw i plonów nie będzie dotykać ziemi, które pomogą chronić je przed zakażeniem chorobami grzybowymi.

Okresowo rozluźnianie gruntu i usuwania chwastów w razie potrzeby.

Podlewanie i nawożenie

Potrzebują pomidor Roma być podlewane co najmniej 3-4 razy w tygodniu, przez pierwszych 10 dni po przesadzeniu do gruntu. Następnie ilość nawadniania mogą być zmniejszone, a ich produkcji tylko w razie potrzeby w trakcie długotrwałego braku deszczu.

Podlewanie odbywa się bezpośrednio w katalogu głównym. Jest to niemożliwe, aby wylać wodę na rośliny. W tym przypadku, to na pewno hit pomidory nęka.

nawożenia roślin odbywa się trzy razy:

  • Pierwszy – 10 litrów wody, rozcieńcza się 1 łyżka. nitrofosfatu łyżka 0,5 litra dziewanny;
  • sekund – 10 litrów wody z 1 łyżka. . Superfosfat łyżka 1 łyżeczka siarczanu potasu, również tutaj dodano 0,5 litra ciekłego obornik;
  • trzecie – 1 łyżka. humianu łyżka potasu miesza się z 1 łyżka. nitrofosfatu łyżka, mieszaninę rozcieńczono 10 litrami wody.

Każdy opatrunek wykonany z szybkością 0,5 litrów mieszaniny na rośliny. To nie może być zrobione po długiej suszy bez sztucznego nawadniania.

Zalety i wady odmian

Roślina ta należy do rodzaju wyznacznik. Tak, Bush ogranicza się rozwija, dając w ten sposób większą ilość owoców. Ponadto, przy użyciu tej funkcji można łatwo obliczyć wymaganą liczbę odmian krzewów pomidorów Romów do pewnego gruntu. Kompaktowe krzaki pomidorów.

Pomidor „Roma” (zdjęcie w artykule) mają długi okres owocowania. W ten sposób zbiory świeżych pomidorów mogą być zbierane przed końcem września. Dobre plony będzie zaopatrzyć się warzywa na zimę.

Owoce są wystarczająco silny i nie zgniotu podczas transportu. Odmiana ta może być transportowany na duże odległości. Więc to jest często sadzone w rolników do późniejszej sprzedaży pomidorów.

Odmiana ta jest odporna na choroby. Przy odpowiednim podlewaniu roślin zgodnie z zasadami nie uderzyć zarazy. Aby uniknąć takiej sytuacji, po deszczu trzeba podlewać roślinę czystą wodą w małej ilości.

Wady odmian

Potrzebne w wystarczającym słońca i ciepła dla prawidłowego rozwoju pomidorów Romów. W opisie podano stopnia, że gdy nie ma wystarczającej ilości tych składników roślin vegetatiruet złe, wydajność zmniejsza się o kilka razy. Dlatego pierwotnie posadzone sadzonki w miejscu, które jest przez większość czasu w cieniu, nie jest zalecane.

Roślina reaguje negatywnie na zwiększoną wilgotność. Na tych figurach kwiaty zapylane są złe, i uschnie. Konieczne jest, aby upewnić się, że ściśle podlewanie odbywa się bezpośrednio w katalogu głównym. W przeciwnym razie instalacja zostanie dotknięte przez choroby grzybowe.

Pomidor Roma: Opinie

Wielu ogrodników powiedzieć wysoki plon tej odmiany. Owoce są małe i idealnie nadają się do solenia na zimę jako całości. Gospodyni świętować dobrego smaku warzywo. Mięsiste owoce o lekko słodkim smaku.

W wielu restauracjach i kawiarniach, te pomidory są stosowane jako główny składnik do sosów. Doskonałe posiłki są uzyskiwane dzięki bogatym smaku pomidorów.

Chałupników i rolnicy świętują łatwość pielęgnacji roślin. Nie wymagają manipulacji, które różnią się od tych, które są wytwarzane podczas produkcji podstawowych odmian pomidorów.

Rolnicy na pozytywne strony opisują strukturę owoców. Jej grubość i elastyczność. Z tej uprawy pomidorów jest możliwość transportu do sprzedaży bez żadnych uszkodzeń.

Niektórzy ogrodnicy posadzone sadzonki w kilku etapach w ziemię. W ten sposób można uzyskać plon pomidora aż do późnej jesieni. Nasiona w szklarni na to są sadzone w odstępach czasu aż do maja włącznie. Następnie, w tym samym czasie przedziały sadzonka przenosi się do gleby.