358 Shares 5037 views

foteliki dla dzieci: jak wybrać prawo


Konieczność korzystania z fotelika nieść dziecko w samochodzie, wielu rodziców nie jest już kwestionowana. Logiczne pytanie, które pojawia się przy zakupie fotelika dla dzieci: „Jak wybrać najbezpieczniejszą i jakość na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika dla dzieci? Jak wybrać fotelik samochodowy , który będzie odpowiedni dla Twojego dziecka?” Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych:

  1. Przede wszystkim, fotelik musi być „wielkość” dziecko. Każdy model jest przeznaczony dla dzieci od pewnej wysokości, masy ciała i wieku. Przestrzegaj tych cech, ponieważ są one oparte na badaniach długoterminowych i różnych testów zderzeniowych. Na przykład, dziecko w wieku poniżej jednego roku należy umieścić z powrotem w kierunku ruchu maszyny. w tym
    wieku dzieci są jeszcze bardzo słaba szyja i głowa jest ciężka, więc jest umieszczenie ich w samochodzie jest uważane za najbezpieczniejsze.
  2. Przy zakupie fotelika zauważy obecność na nim oznakowanie ECE R44 / 04. To pokazuje, że model jest zgodny z europejskimi normami jakości i przeszedł wszystkie niezbędne testy.
  3. Gdy zdecydujesz się na modelu siedzenia samochodu, nie jest źle, aby zobaczyć testy zderzeniowe przeprowadzone z nim. Informacje te można łatwo znaleźć w Internecie. Przy zakupie fotelika samochodowego dla dzieci, jak wybrać odpowiedni, może skłonić sprzedaży w sklepie.

Pomimo oczywistej konieczności instalowania w fotelu samochodowym, wielu rodziców są dokręcone z zakupem tego akcesorium. I jeden z powodów – cena na siedzeniach samochodowych dla dzieci. Jak go wybrać bez znacznych strat w torebce? foteliki samochodowe są podzielone na 5 grup, w zależności od wieku i masy ciała dziecka:

oznaczenie grupy

wzrost

waga

wiek

0 (avtolyulki)

70 cm

9 kg

Od 0 do 9mesyatsev

0+

75 cm

13 kg

Do 15 miesięcy

1

98 cm

18 kg

Do 4 lat

2

120 cm

25 kg

3-6 lat

3

135 cm

22-36 kg

5-12 lat

Zatem, skoro wypisu ze szpitala i do 12 lat, należy zakupić 5 różnych fotelików samochodowych. Aby przyciągnąć odbiorców producenci oferują modele kombinowany: 1-2 lub 1-2-3 (transformatory). Najnowsze cieszył się dość popularne, ponieważ są przeznaczone dla dzieci o wadze od 13 do ponad 22 kg. Należy zauważyć, że nadal najlepszy fotelik samochodowy dla dzieci – to te, które są przeznaczone dla małego zakresu wzrostu i wagi dziecka. Że są one w stanie zapewnić godne wsparcie dla szyi i głowy dziecka i pomóc uniknąć poważnych konsekwencji w razie kolizji.

Podczas gdy starsze dzieci są coraz częściej przewożone w foteliku samochodowym, niemowlęta podczas podróży samochodem opiekuńczy rodzice nadal często trzymać pod ręką. Wielu wierzy, że w razie wypadku będzie w stanie utrzymać dziecko. Jednak badania wykazały, że nie jest to możliwe, nawet jeśli maszyna porusza się z prędkością 20 km / h. Dla noworodków, można użyć wózek kołyska, jeśli jest to możliwe, aby zapewnić regularne pasy i dziecko zamknięte wewnątrz paskami. Jeśli funkcja ta nie jest dostępna, to lepiej kupić avtolyulki.

Fotelik samochodowy dla dzieci od 0 Ostatni cię do 9 miesięcy, nie są one ciężkie i są łatwe do przenoszenia dziecka. W tych siedzeń samochodowych głowa dziecka jest bardzo dobrze zabezpieczony i jest zamocowany wewnątrz szeroki, wygodny pasek. Niektóre modele mogą być również stosowane jako krzesło.