317 Shares 4649 views

Dlaczego ludzie mają tendencję do narzekania ich problemów?

Wiele skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem dość często doradzają nam skupić się na korzyściach płynących z perspektywą pozytywną. Pozytywne myślenie jest bardzo korzystne dla naszego organizmu, ale również należy pamiętać, że pogodny stosunek do życia może być „zaraźliwy”. Stały nacisk na negatywne i problemów może przyćmić wiele szczęśliwych chwil w swoim życiu, po prostu ich nie zauważy i nie będzie postrzegane przez ludzkie wdzięczności.

Skargi do życia – dla wielu jako rodzaj rozrywki, które można zaobserwować w zachowaniu większości ludzi.

Istnieją pewne zalety w tym przykładzie, więc usuwamy stres. Choć czasami wyrażając swoją frustrację i niezadowolenie, naprawdę pozbyć się stresu. Oto kilka powodów, dlaczego ludzie tak często mają tendencję do narzekań.

Czasami musimy „wyszaleć”

Osoba może być porównana do butelki gazowanej wody, która jest stale wstrząsano. Uważamy także, ciśnienie może czasem ochotę na „eksplozję” z zastrzeżeniami. Skarg – to jeden ze sposobów, aby usunąć naprężenia wewnętrzne, które czasami czują się w trudnej sytuacji dla nas. Czasami, nagana, po prostu „wyszaleć”.

Wsparcie ze strony

Często, gdy jesteśmy zdenerwowany lub poczuć obrażony w jakiś sposób przejaw jakiegokolwiek emocjonalnego wsparcia ze strony innej osoby, to balsam dla naszej urażonym ego. Jeśli ktoś mówi, w odpowiedzi, że rozumie swoich uczuć i doświadczeń, które byłyby zbyt zdenerwowany, w okolicznościach, w tej sytuacji, można dostrzec te słowa jako najbardziej delikatnym i ciepłym uścisku. Dzięki wsparciu, osoba czuje się bardziej pewny siebie, że jest gotowy do radzenia sobie z problemami i nie boi się ich. To jak zaległej dzieci, które po prostu mama i wreszcie pocałował.

Znalezienie odpowiednich rozwiązań

Spróbuj rozwiązać problem samodzielnie, ponieważ zespół – stowarzyszenie mocnych kilku osób jednocześnie. Jeśli narzekać na innych, że boisz się, że może to pomóc, aby znaleźć rozwiązania, które nie zdają sobie nawet sprawy.

Ludzie często skarżą się, ale jednocześnie są one po prostu z prośbą o pomoc, choć kilka zawiadomień i rozumie.

Zawsze potrzebny jest inny punkt widzenia

Gdy jesteśmy zbyt długo „varimsya” w każdej sytuacji, doświadczają czegoś więcej niż jeden dzień, często wyolbrzymiają obecnego problemu, widzimy, że jest już zniekształcony, a nie w świetle, w którym naprawdę jest. Błąd jest to, że zawsze staramy się brać pod uwagę jedynie swój własny punkt widzenia.

Czasami trzeba powiedzieć go do bliskiego przyjaciela, aby dowiedzieć się od niego, nie przegap jeśli coś zrobić, może jest jakiś punkt, który nie bierze pod uwagę. To może przyjrzeć się problemu. Jeśli jesteśmy otwarci na postrzeganiu innego punktu widzenia, wskazane byłoby, aby „przenieść” w momencie ich opinie i zobaczyć, co inni ludzie myślą o naszych problemach. Czasami pomaga pozbyć się gniewu i frustracji, może otworzyć się na nowe rozwiązania i możliwości, aby pokonać stres.

Może trzeba motywację

Czasami wiemy, że trzeba dokonać pewnych zmian, ale po prostu nie chce ryzykować i jeszcze zarobić trochę dodatkowego wysiłku. Musisz motywację. Wyostrzyć swój nacisk na to, co jest przyczyną trudności budować motywację i dokonać pewnych zmian.

Narzekanie, możemy osiągnąć swój cel

Kiedy koło jest piszczenie, nasmarować je, aby uniknąć niepotrzebnych dźwięków. I ludzi – skarżą się na coś, a nie „zrobić pisk”. Jeśli skarżą się do kogoś, kto ma zdolność do dokonywania zmian w uchwale sytuacji, ale w tym samym czasie przy użyciu podejściu dyplomatycznym, swoje skargi może być znacznie bliżej otrzymał. To lepsze niż milczenie. Takie podejście jest uprzejmy skargi, może dać pewną wynik!

Jednak aplikacja może także poważnie zaszkodzić. Kiedy takie stwierdzenia są przekształcane w zwyczaju lub kilka osób regularnie i wytrwale wyrazić swoją frustrację, zamieniają się w grupie stałych whiners, i zaczyna się niepokoić.

Oto niektóre wady skarg:

  • Skupić się na problemie, a nie na potencjalnych rozwiązań. Mimo, że aplikacja może być środkiem do stworzenia motywacji, to naprawdę skupia się na problemie, a nie na potencjalnych rozwiązań. Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu skarży się inni, czujesz „przywiązany” do problemu, stop szuka rozwiązania.

  • Pesymistyczne prognozy. Badania pokazują, że istnieje wiele korzyści w optymistycznej prognozy i pułapek – od pesymistyczny. Przyzwyczajamy się do pewnych idei, a następnie zacznie automatycznie przyjąć tę perspektywę. Stała uwaga, skupiając się na negatywach zwykle prowadzi do pesymistycznych perspektywy. Myśli, jak wiemy, materiał.
  • Trwałe gniew. Gdy skupić się na rzeczach, które są chronicznie narzekają ludzi, ryzykuje się złościć. Ten gniew może stać się nawykiem, i będziesz często zły. Może to również prowadzić do problemów zdrowotnych, i dla ciebie to nie jest wyjście.

  • Negatywna grupa. Reklamacje – przypadek „zaraźliwe”. Co by się stało, gdyby grupa ludzi, którzy oferują wsparcie dla siebie, zaczynają przypominać mob? Jeśli okaże się, że ty i twoi znajomi często skarżą się na jednej i tej samej rzeczy, ale nie czuje się lepiej, a potem nadszedł czas, aby znaleźć nowe tematy do dyskusji.
  • Przesuwanie ich problemów do kogoś innego. Jeśli nie masz grupę wsparcia, które w jakiś sposób mogą być szkodliwe. Ci, którzy często skarżą się, inni są postrzegane jako wampirów energetycznych. Należy uważać, że oświadczenie nie stają się tak ciężkie, aby zasypać słuchacza, zmuszając go, by pomóc.

Problemy, które skarżą się często wymagają rozwiązania. Oczywiście, kiedy skarżą się, że w jakiś sposób rozładować napięcie. Ale nadmierne skargi dużych problemów, czy nie tak ważne, po prostu nie jest skutecznym rozwiązaniem. Mniej narzekać – i będzie miał znacznie większą szansę patrzenia na świat z optymizmem i wdzięcznością.