175 Shares 5314 views

Jak mózg reaguje kiedy śmiać się?

„Wyobraź sobie, że ktoś nazywa cię bezużyteczne bezużyteczny człowiek.” Tak zaczyna się raport na temat badań przeprowadzonych w ostatnim czasie. Oczywiście, mało kto będzie chciał to zrobić, ale dla dobra eksperymentu można sobie wyobrazić. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Holandii kontynuował: „Teraz wyobraź sobie, że kilka osób jesteśmy świadkami tego i zacząć się śmiać z ciebie.” Naukowcy chcieli dowiedzieć się, co dzieje się w tej chwili z mózgu, to znaczy, nie tylko wtedy, gdy są obrażani, ale kiedy jesteś wśród ludzi, którzy śmieją się z ciebie.

Istotą eksperymentu

Psycholog i pisarz Kristian Dzharrett wyjaśnia, jak ten eksperyment został przygotowany: „Martha Otten i jej koledzy zapytał 46 uczestników do zapoznania sześćdziesiąt obelgi i taką samą liczbę komplementów, które zostały pokazane na ekranie, jedno słowo na raz. Połowa nadużyć (np: „Ty jesteś nietowarzyski i denerwujące”) i komplementy (np: „Jesteś silny i niezależny”) miał zarysy tłumie, pokazanego na dolnej krawędzi ekranu, a w takich przypadkach, tak szybko, jak to komplement czy obraza dodano frazę „i wierzą tak w „razem z dźwiękiem śmiechu, która trwała przez dwie sekundy. Podczas całego eksperymentu, naukowcy rejestrowane fal mózgowych uczestników z pomocą EEG (elektroencefalogramu). "

Jakie są wyniki?

Uczestnicy mózgu wykazały znacznie bardziej imponujące oznaki przetwarzania emocjonalnego po obelgi niż komplementy po. Dokładniej, naukowcy szukali dowodów na to, co jest znane jako „koniec pozytywnego potencjału”, który Jarrett został opisany jako „pozytywnym wzrostem aktywności mózgu, które występuje w okresie między 30 milisekund i 1 sekundę po bodźca.” A gdy obraza towarzyszył śmiech tłumu, to emocjonalne przetwarzanie był znacznie silniejszy i trwał znacznie dłużej niż gdy uczestnicy tylko usłyszał obelgi.

Reakcja na ujemne

Słyszysz komplement i przejść dalej. Ale obraza przenika do mózgu, a myślisz o jego wartość znacznie dłużej niż rozważyć miłe słowa w adresie. A badania pokazują, że efekt ten jest jeszcze silniejszy, gdy obraza towarzyszy śmiech tłumu. Można to zobaczyć na przykładzie neurologiczne odchylenia w „negatywne”, to jest teoria, że folia ma tendencję do powodowania szerszy niż odpowiedź pozytywną w innych. Jeśli kiedykolwiek otrzymał za swoją pracę pozytywnej oceny z niemal wszystkich stron, ale wciąż jest nagrany na poszczególnych form krytyki, pan czuł to sam. Innymi słowy, mózg jest znacznie bardziej aktywny w ciągu przetwarzania wykroczeń niż na leczeniu komplementy.