498 Shares 4971 views

Jak uspokoić przed egzaminem: Porady psychologa

W życiu człowieka jest ciągle istnieją sytuacje, gdy jest to niezbędne, aby zdać egzaminy. Najczęściej występuje w młodym wieku. Ale później, każdy z nas musi udowodnić swoją zawodowego, intelektualnego i społecznego rentowności. Dlatego prawie wszystkie osoby na całe życie towarzyszy stres egzamin państwowy. A jeśli w tym czasie nie bierze swoje emocje i lęki pod kontrolą, możliwe jest znacznie zaszkodzić ich zdrowiu.

Co dziwne, nikt nie jest specjalnie uczy możliwość zdać egzaminy – nie terapeutów lub psychologów. W tym samym czasie posiadania umiejętności psycho byłby bardzo przydatny. Pozwalają one nie tylko skutecznie przygotować się do dostarczania różnych dyscyplin, ale także zachowują się jak kontrola swoich emocji. W tym artykule powiemy Ci, jak się uspokoić przed egzaminem, i podać kilka użytecznych zaleceń na ten temat. Zaczynajmy.

Wskazówki dotyczące przygotowania do egzaminów. Wyposażyć miejsce do studiowania

Usunąć luźne elementy i wygodnie rozmieścić niezbędne aids, podręczniki, ołówki, zeszyty, i tak dalej. D. Według psychologów, to nie będzie zbędna, aby wejść do środowiska purpurowy i żółty kolor, przyczyniają się one do aktywności intelektualnej. Nie rób tego w trosce o kosmetycznych napraw i klejem tapety. dość proste do powieszenia obraz w odpowiednich kolorach. Można nawet wyciągnąć je samodzielnie.

Sporządź plan

Ludzie, którzy wiedzą, jak się uspokoić przed egzaminem w policji drogowej, doskonale zdaje sobie sprawę z jego znaczenia. Jest to konieczne, w celu oszacowania całkowitej objętości materiału i przekazuje je do badania przez kilka dni. Bardzo ważne specyfikę. Na przykład, w planie nie powinno być nagranie „trochę pracy na zewnątrz.” Przepisać wszystkie części obiektu, która zostanie zbadana.

Opanować najtrudniejszy materiał z „świeżego” głowy

To samo odnosi się do części, które na pewno gorzej niż inni. Ale jest też sytuacja odwrotna, kiedy nie ma chęć do zrobienia, a to nigdy nie wychodzi nic. Choć warto rozpocząć od badania bardziej interesującym materiałem. Pomoże to przezwyciężyć lenistwo i przyłączyć się do pracy.

Zrób sobie przerwę

Psychologowie doradzają: alternatywny pracy i odpoczynku. Ta rada jest często zaniedbywane przez tych, którzy nie znają odpowiedź na pytanie: „Jak się uspokoić przed egzaminem, ale nie tracą reakcję” Aby utrzymać stężenie ważnych regularnego wypoczynku. Na przykład, dla każdych 50 minutach badania zrobić przerwę 10 minut. Podczas pauzy, można wykonać ćwiczenia, woda kwiaty, grać z PET i innych.

Kontrolować proces szkoleniowy

Pod koniec dnia, sprawdzić stopień asymilacji badanego materiału. Zapisz wszystkie pytania, które pracowały na dzień.

Nie żubra!

Nie próbuj uczyć się cały materiał na pamięć. Głównym zadaniem – nie do zapamiętania i zrozumienia. Więc spróbuj skupić się na kluczowych pomysłów.

Nie panikuj

Zdarza się, że w czasie przygotowywania dana osoba myśli o niemożności poznania cały materiał, a on nie wie, jak się uspokoić przed egzaminem. Najczęściej to może się zdarzyć, jeśli nie ma konkretnego planu, co pisaliśmy powyżej. Nadszedł czas, aby to zrobić. Ponadto, eksperci radzą, aby skorzystać z następujących metod: wybierz z całym materiałem bardzo lekkie, ciekawe tematy i zbadać je w pierwszej kolejności. Pytanie, wygląda jak chińska układanka, zostawić go na później. Nawet jeśli nie uczyć się cały teorię, pewną część tego, będziesz wiedzieć, na bardzo wysokim poziomie.

Pozbyć się negatywnych myśli

Jeśli zastanawiasz się: „Jak się uspokoić przed egzaminem w policji drogowej”, zalecamy następujące: nie tylko myśleć o możliwości awarii. Psychicznie narysować obraz pomyślnym zakończeniu, lekkim gorzkim odpowiedzi. Myśli o ewentualnej awarii jest destrukcyjne. Są one znacznie zmniejszyć motywację do angażowania się i zapobiec. W celu ich uniknięcia całkowicie skupić się na planie zadań edukacyjnych.

W przeddzień egzaminu. Podświetlić dzień powtarzać

Na przykład, jeśli nie wiem, jak się uspokoić przed egzaminem do muzyki, to na dzień przed „godzina X” powtórzenia unlearning grafiką lub utworu od rana do wieczora. Zrób to w lustrze, jakby mówiąc do prawdziwego nauczyciela. Zerwać cały materiał na części i pracować z każdego zamówienia. Skupić się na obszarach, które powodują zażenowanie.

nagrania użytku

Na egzaminie, nikt nie zabrania używać nagrań dokonanych przez użytkownika w trakcie przygotowań do odpowiedzi. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na swój głos, mimika, gesty i postawy. Twój wygląd i mowa twoja powinna wyrazić zaufanie do własnej wiedzy. Wiadomym jest, że gesty, postawa, głos, nie tylko „dać” aktualny stan człowieka, ale również w stanie wpływać na zasadzie sprzężenia zwrotnego go. Oznacza to, że zaczyna brzmieć pewny siebie, spokojny głos, dostaniesz to, aby czuć się pewniej i spokojniej.

Psychicznie przeżywać sytuację

Pod koniec roku szkolnego, wielu studentów zastanawiać: „Jak się uspokoić przed egzaminem egzamin?” Można spróbować drogę do „doświadczania sytuacji.” W zaledwie kilka dni przed „godzina X” oznacza przejście egzaminu we wszystkich kolorach i odpowiednich doświadczeń, fobie, i „przerażające myśli”: tutaj chodzić do klasy, bierze bilet, gotowy, wyjść odpowiedzieć, itd. Na początek, wyobrazić sobie, jak .. suchość gardła lub drżenie rąk, aw mojej głowie nie ma myśli. Teraz zrobić odwrotnie. Jak chcesz zobaczyć zdał egzamin? Myślimy o tym: wziąć bilet, uważnie przygotować i spokojnie i pewnie reagować na egzaminacyjnego bez poczucia strachu. Wyobraź sobie to wszystko tak dokładnie, jak to możliwe, we wszystkich szczegółach. kilka razy w ten sposób, widać skuteczność tej metody.

Doprowadzenia sytuacji do absurdu

Jeśli jesteś bardzo boi i nie wie, jak się uspokoić przed egzaminem, psychologowie zalecają stosowanie techniki „reductio ad absurdum”. Przestraszyć się jak najwięcej. Wyobraź sobie najbardziej niewiarygodne straszne szczegóły i koszmarne konsekwencje. Jeśli przygotowujesz razem lub w grupie, potem straszyć się nawzajem. Od dawna wiadomo, że wzmocnienie strachu powoduje paradoksalną reakcję: zamiast popadania w depresję, człowiek zaczyna rozumieć przesady własnych doświadczeń. Nawet najbardziej poważne konsekwencje nie wyglądają tak źle, jak myślał wcześniej.

uniknąć paniki

Ludzie tego typu na pewno nie wie, jak się uspokoić przed egzaminem (jazdy lub innych dyscyplin – nie ma znaczenia). Tak jak najwięcej przesuń czasie spotkania z tymi niezrównoważonych pacjentów, aby nie złapać ich panikę. Idealny – nie stykają się z nimi. Lepiej jest przyjazd tak późno, jak to możliwe. I brać przykład z ludzi, którzy wykazują się do egzaminu z pozytywnym nastroju.

Zapomnij o leki

Ostatnio, liczba osób biorących znacznie zwiększonych nootropów aby zwiększyć aktywność mózgu. Jeśli tak, nie zapomnij o drugiej stronie. Długotrwały lub niewłaściwe użycie nootropów jest hiperstymulacji mózgu, co objawia się w postaci bólów głowy, drażliwość, bezsenność i zwiększonej drażliwości. Mają podobny wpływ i uspokajające. Z jednej strony, łagodzą one układ nerwowy, a z drugiej – silnie hamuje mózg, zmniejszając zdolność koncentracji i opieki w ogóle.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak się uspokoić przed egzaminem i nie martwić się o niego. Każdy słyszał zdanie: „Aby dobrze przygotować i nie mają wystarczająco dużo tylko na jedną noc.” Właściwie jest to mit. Jesteś już tak dobrze, zmęczony, więc nie przemęczać się siedzieć całą noc do książek. Wręcz przeciwnie, to lepiej wieczorem wybrać się na spacer na świeżym powietrzu i pójść do łóżka wcześnie. Pozwoli to spać i wstawać rano odświeżony, wypoczęty, a nawet z pewnym poczuciem zdrowego agresji. Po egzaminie jest rodzajem walki uroku, który musi być w stanie wstać dla siebie.