454 Shares 5472 views

Jak stres: porady ekspertów

Każdy człowiek prędzej czy później w obliczu sytuacji stresowej. To zawsze był. Tylko nasi przodkowie odczuwali znacznie mniej stresu i, w większości przypadków, gdy naprawdę dramatycznych okolicznościach. Współczesny człowiek, a zwłaszcza mieszkańcy miast, w obliczu stresu prawie codziennie. Konflikty w pracy, kłótni domowej, przepływa upadki na informacjach mamy i rytm współczesnego życia – wszystkie te czynniki mogą powodować stres. Nie mówiąc już o bardziej skomplikowanych sytuacjach, takich jak utrata pracy, rozwód, śmierć bliskich, lub choroby.

Psychologowie od dawna biją na alarm, w dzisiejszym społeczeństwie ogromną ilość ludzi żyje w warunkach przewlekłego stresu, który negatywnie wpływa na jakość życia i zdrowia fizycznego. Bezsenność i chroniczne zmęczenie dawna towarzysze życia dla wielu z nas. Depresja po chorobach układu krążenia i raka trzecie miejsce na liście chorób, które prowadzą z dala największą liczbę życia. Ostatnio nie było nawet coś takiego jak „radzenia sobie ze stresem.” Co to jest? Z reguły są to różne techniki oferowane przez ekspertów w celu poprawy odporności na stres. Po tym wszystkim, często wsiada do trudnych okolicznościach, osoba zostaje z samego problemu. Tymczasem psychologowie dać dużo porad, jak zmniejszyć stres.

Nie odwracaj się w sobie

Aby dowiedzieć się , jak wydostać się stresu, mówi wiele. Eksperci jednogłośnie zadeklarować, że ostry stres sytuacja nie może być pozostawiona sama z problemem. W ciężkich przypadkach, wyjść stresu sam jest prawie niemożliwe. Czasami kilka rozmowy z psychologiem lub nawet 15 minut rozmowy przez telefon , aby pomóc złagodzić reakcję i zmianę podejścia do problemu. Jeśli sytuacja nie jest pilna, a masz pewność, że profesjonalna pomoc nie jest konieczna – wystarczy porozmawiać z kimś z rodziny, wylać duszę. Psycholog, w tym przypadku, może być przyjaciel lub krewny, dobry przyjaciel. W każdym razie, idź do ludzi.

przełącznik konto

Osoba jest pod wpływem stresu, trudno jest nauczyć się nie myśleć o traumatycznej sytuacji. Eksperci doradzają sama przełączy uwagę na coś innego. Może to być odzwierciedleniem na życiowych, nawet domowych, zagadnień, wspomnienie dowolne przyjemnych chwil. Ale to lepiej, aby ponownie utworzyć jakiś mentalny obraz, na przykład – czy krajobraz z pięknym zachodem słońca. Za każdym razem, gdy niepokojące myśli przychodzą, przesunięcie ostrości i rozważyć jego wizerunek.

Uwolnij się od doświadczeń

Mówiąc o tym, jak zmniejszyć stres, warto wspomnieć o niszczących skutków negatywnych emocji na organizm człowieka. Psychologowie już dawno doszli do wniosku, że jest to niemożliwe, aby kumulować negatywne emocje. Nowoczesna metafizyka Ogólnie uważa się, że długie doświadczonych emocje, takie jak złość, niechęć, nienawiść powodować choroby fizycznej. Sposobów, aby pozbyć się „szkodliwy” emocji dużo. Taniec, ćwiczenia, pisać wiersze, śpiewać – vyplesnite swoich emocji. Można po prostu krzyczeć z serca sam złamać płytę, w końcu. W Japonii, na przykład, popularne pokoje wyładowcze, w których japoński bezkarność pokonać wizerunki swoich przełożonych.

Dowiedz relaks

Sposoby, aby zmniejszyć stres, jest wiele. Ale z pewnością to relaks. Badajcie rozluźnienie mięśni, co wiąże się naprzemiennie napinanie i rozluźnianie mięśni. Jest lepiej radzić sobie z każdym dniem w cichej spokojnej muzyki. Można kupić płytę CD z auto-treningu. A wszelkie techniki pomocy medytacji. Ważne jest, aby regularnie ćwiczyć, przez co najmniej 1-2 miesięcy, a wyniki nie będzie Cię czeka. To pomaga się zrelaksować i aromaterapii. Z palnika olejowego można przeprowadzić sesje w domu. Przydatne w łaźni z soli morskiej i olejków aromatycznych.

pomagać innym

Jak przetrwać stres, jeśli jest opóźniony? Uważa się, że łatwiej jest przejść przez kłopotów, aby pomóc innym. W swojej społeczności nie zawsze są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Może to być dobra rada, czy jakaś konkretna sprawa. Może ktoś musi być po prostu słuchał. Jeśli to możliwe, zrobić jakąś pracę charytatywną – pomoc dzieci, starców, a nawet zwierzęta. Można po prostu karmić ptaki lub podjąć opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Zauważyłem, gdy pomagamy innym, staje się łatwiejsze dla siebie.

Jak widać, sposoby na stres jest wiele. Jednakże, są dobre w przypadku, gdy sytuacja może poradzić sobie z problemem na własną rękę. W skomplikowanych przypadkach i pod długotrwałym stresem, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą.