593 Shares 1804 views

Dlaczego najlepsze pomysły przychodzą do głowy pod prysznicem?

Najnowsze badania wyjaśniają, dlaczego prysznic może być idealnym miejscem do relaksu i inspiracji.

Wiadomym jest, że pod prysznicem – to nie tylko miejsce, gdzie bakterie giną, ale także wtedy, gdy ludzie odwiedzają najbardziej nietypowe pomysły. Dlaczego łatwy natrysk ułatwienia takiego wolnego myślenia? Może to ma coś wspólnego z wodą? Czy jest to tylko przełączniki coś w mózgu? Przekonajmy się dlaczego.

Monotonna praca utrudnia twórczego myślenia

Wszyscy wiemy, że oprócz pracy monotonnej i przełączyć się na coś innego, głowica może odwiedzić różne myśli. Oczywiście, intensywny, ciągły nacisk jest bardzo ważne dla newralgicznych, takich jak składanie zeznań podatkowych lub przejściu testów z wielu wyborów. Ale jeśli zbyt długo skupić się na jednej rzeczy, utrzymuje swój mózg do analizy i dostrzec oczywiste.

Jak działa mózg podczas brania prysznica?

Czasami nawet małe odwrócenie uwagi od spraw można używać tyle zasobów poznawczych do wyobraźni stał się szerszy i bardziej zróżnicowane. Prysznic – to doskonały przykład tego w działaniu. Prawdopodobnie tak przyzwyczajeni do mycia, nawet nie myśleć o tym, jak wykonać pewne zadania fizyczne, które robisz na co dzień. Podczas gdy jedna część mózgu koncentruje się na praniu niektórych częściach ciała, a druga część jest wolna, może generować niezwykłe pomysły rozważyć te opcje, które w każdym innym przypadku, można byłoby zignorować. mycia włosów i soaping ciało nie wymaga znaczącej poznawczych ostrość, ale tym razem druga część mózgu zaczynają pracę, by tak rzec, w trybie swobodnym.

Ta sama zasada wyjaśnia, dlaczego praca w kawie może zwiększyć produktywność i dlaczego wyścig – to świetny sposób, aby przeanalizować problem. Gdy część mózgu koncentruje się na zewnętrznych bodźców (dzwonienie kubki kawy wokół ciebie, ciśnienie nogę na chodniku), reszta „wstrząśnięte” powód do rozważenia szerszy wachlarz pomysłów i możliwości.

Kiedy lepiej jest wziąć prysznic?

To prowadzi nas do kolejnego niezwykle przydatna zaleta w myśleniu prysznicem: najprawdopodobniej używany to zrobić wcześnie rano lub późno w nocy, kiedy mózg nie jest przeładowany i otwarte na twórcze pomysły. Liczne badania pokazują, że myślenie w takich momentach zazwyczaj prowadzi do twórczego wglądu. Jeżeli pierwszą rzeczą, którą zrobić rano, więc to się dzieje w półśnie pod prysznicem, twój mózg jest prawdopodobnie nadal pracuje na najmniejszej samokrytyki, ale na poziomie kreacji. To samo dzieje się, gdy bierzesz prysznic tuż przed pójściem spać, kiedy twój mózg powoli odbudowywane spać. Innymi słowy, są bardziej twórczy, gdy zmęczony, gdy jedna część mózgu na czymś skupić.

Prysznic – sposób organizować swoje myśli

Więc ludzie, senność, roztargniony, jego głowa jest pełna różnych myśli. Być może jest to wszystkie konsekwencje ruchliwej warsztacie? Być może, ale wiesz, że nie ma jeszcze czegoś brakuje, niektórzy myślą potrzebuje uwolnienia. Wszystkie elementy układanki się układać jak najszybciej wziąć prysznic, ponieważ zapewnia relaks i samotności.

Dla wielu z nas bierze prysznic – to tylko najdłuższy okres czasu, kiedy można być sam z siebie. W tej izolacji jesteśmy o wiele bardziej komfortowe o naszych własnych myśli, niż można się było spodziewać w sali konferencyjnej lub sali lekcyjnej. Kiedy byliśmy sami, byliśmy tak wygodne, że jesteśmy pod strumieniem ciepłej wody, odpocząć. A jeśli ciało relaksuje, a umysł też.

Następnym razem, kiedy biorę prysznic, spróbuj wybrać odpowiedni moment. będzie odpocząć i cieszyć się przyjemne chwile relaksu.