816 Shares 5846 views

Trudne wybory: laser lub mysz optyczna?

Wydawałoby się, że mysz komputerowa nie jest najważniejszą częścią całego komputera, ale nie bez jej praca na PC zamienia się w bardzo trudnej, nie przyjemne działalności. A4Tech globalne marki Logitech, Obrońca nieustannie walczą ze sobą tworząc bardzo najlepsze myszki komputerowej na świecie. Dlatego w tej chwili różne rodzaje myszy komputerowych stale ulega zmianom na lepsze. Jeśli zawsze śledzić wszystkie nowości na rynku myszy komputerowych, a jednocześnie do zakupu, co najmniej jeden z najnowszych modeli może być po prostu pozostawione bez pieniędzy.


Jestem pewien, że wielu z Was pamięta pierwsze myszy, które rozpoznawania ruchu i położenia dzięki gumowej piłki w środku. Wszystko co stare jest zawsze zastąpiony nowym, dlatego dziś na manipulatory mechaniczne pamiętam coraz mniej. Mysz optyczna przyszedł, aby zastąpić mechaniczną, pochłaniający wszystkie swoje najlepsze cechy. Jednak mniej niż kilka lat, ale drzwi były zapukał myszy laserowej, najnowszym rozwoju różnych firm produkujących urządzenia wejściowego.

Głównym wybór optycznej lub laserowej myszki?

Podczas gdy chłopcy z A4Tech jeszcze nie wymyślić nowego i lepszego myszy współrzędne zasadę rozpoznawania dla każdego użytkownika komputera, laptopa lub netbooka jest wyborem: optyczna lub laserowa mysz. Dlatego trzeba zrozumieć wady i zalety lasera i myszy optycznej, aby kontynuować przy użyciu jednej z opcji przedstawionych nie wystąpią trudności.

Jasne, mysz komputerowa, oprócz prowadzić kursor po ekranie, ma dwie ważne cechy – dokładność i szybkość. Słowa te potwierdzają żadnego profesjonalnego gracza. W wyścigu o dokładności manipulatora mechanicznego nie ma szans w walce z nowymi urządzeniami wejściowymi. W związku z tym, czy jest to mysz laserowa czy optyczna, one poszły daleko w wyścigu o dokładność myszy mechanicznej.

Sama zasada działania obu typów myszy jest taki sam: usunąć powierzchnię czujnika obrazu, a chip wewnątrz myszy analizuje obraz i określa współrzędne. Gdy optyczny, jak również i myszy laserowego powierzchni dolnej manipulyatorav podświetlone. Odbywa się to na lepsze i bardziej dokładny obraz, który pozwoli specjalny moduł skanera, więc tylko w optycznym LED pracy myszy, natomiast w bezpośrednim laserem. Nawiasem mówiąc laser oświetla lepiej czytelny powierzchnię, powodując obrazu laserowej jakości obrazu jest znacznie jaśniejsze niż svetodioda.Poluchaetsya że precyzja optyczna mysz laserowa, ponieważ laser jest kilka razy bardziej dokładne LED i nie zakłóca obraz czytelny. Ta tak zwana mała różnica z optyczną mysz laserową.

Jednak oprócz dokładności dobry manipulator bardzo ważnej rozdzielczości i prędkości. Rozdzielczość jest mierzona w jednostkach, które są wywoływane dpi (w języku rosyjskim – w punktach na cal). Ponownie, mysz laserowa posiada rozdzielczość aż do dwóch tysięcy, zaś optyczny może pochwalić się tylko jeden tysięcy dwieście dpi. W rzeczywistości, najbardziej odpowiednie i wygodne rozszerzenie dla przyjemnej pracy z myszką jest uważany ośmiu punktów na cal, ale producenci manipulatorów komputerowych prostu użyć tych danych jako mały chwyt marketingowy. W obecności pożądania, myszy można dostosować rozdzielczość w Panelu sterowania, a następnie czujesz się osobiście na wszystkie wady i zalety wysokiej rozdzielczości manipulatora.

Myszy optyczne dostępne są w dwóch PS / 2 i USB, w tym czasie, co laser tylko z interfejsem USB. Technologia USB jest bardziej wąski profil, a szybkość transmisji danych może wynosić mniej niż PS / 2. W związku z tym, kursor przesunie się na ekranie nie jest tak gładko.

Teraz, że masz dokładnie przyjrzeć urządzeń wejściowych, spróbuj ustalić optyczna lub laserowa mysz pasuje Ci najlepiej, i upewnij się, gdy kupisz, spróbuj użyć obu.