606 Shares 6503 views

Nie wolno formatować dysku flash NTFS: możliwe przyczyny i rozwiązać problem

Zapewne wielu użytkowników zauważyli, że przy użyciu standardowego systemu plików FAT32 na dyskach flash USB z więcej niż 4 GB do zapisu na nich pliki mogą być większe, jest to niemożliwe. To dlatego, że ograniczenia w zakresie danych przesyłanych w czasie dla niego. Konieczne jest zatem, aby sformatować nośnik do NTFS. Ale to nie zawsze jest możliwe, aby to zrobić. Zdarza się, że dysk flash nie jest sformatowany w systemie plików NTFS. Co robić w takiej sytuacji? Problem można rozwiązać na kilka sposobów nieskomplikowanych.


Nie wolno formatować dysku flash NTFS: co należy zrobić w pierwszej kolejności?

Co do zasady, nawet przy użyciu standardowej metody przewidzianej w systemach opartych na systemie Windows podczas próby formatowania USB do dysku NTFS lub proces trwa w nieskończoność iw końcu wiesza albo wyświetla komunikat informujący, że system Windows nie może zakończyć formatowania.

Przyczyn tego zjawiska należy szukać w niezgodności urządzenia do systemu, a niedoskonałości narzędzi Windows i awarie w napędzie, a nawet błędów sam system plików, który jest obecnie dostępny na dysku flash. W najprostszym przypadku, kwestia, dlaczego dysk flash nie jest sformatowany w systemie plików NTFS, można dać odpowiedź najbardziej banalną: nośnik zawiera błędy i awarie programowe. Od fizycznych urazów nie mówimy, ponieważ będą one znacznie trudniejsze do naprawienia. Co do awarii oprogramowania, należy najpierw sprawdzić urządzenia wymiennego za błędy według rodzaju, jak to jest robione dla napędów.

W „Explorer” przy użyciu kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie i wybierz właściwości linii, a następnie przejść do zakładki Narzędzia, wybierz, które sprawdzanie dysku. Dlatego konieczne jest, aby ustawić znacznik wyboru w punktach automatyczną korektę i odzyskiwania uszkodzonych sektorów błędzie. Jednakże bardziej efektywna metoda testowania dla sytuacji, w których, na przykład, pamięć flash nie jest sformatowany w systemie plików NTFS exFAT, jest użycie konsoli poleceń. Jest przepisywany polecenia chkdsk e: / f / r, gdzie e – List USB-device. Wiele sobie sprawę, że ta technika działa znacznie lepiej.

Pamięć flash USB nie jest sformatowany w systemie plików NTFS: Rozwiązanie narzędzi systemu Windows

Następnie można przejść bezpośrednio do formatowania przy użyciu standardowego menu prawym przyciskiem opcji NTFS w menu.

Jeśli dysk flash nie jest sformatowany w systemie plików NTFS, jednym rozwiązaniem byłoby usunięcie lub zmianę nośnika litery etykiety woluminu. W zasadzie, można spróbować sformatować z sekcji Zarządzanie dyskami. Kiedy to robi, nie jest zalecane, aby korzystać z pełnej i szybkie formatowanie. Dla wersji systemu Windows XP, aby uniknąć problemów i błędów, lepiej jest użyć wiersza polecenia. Jest przepisywany komendę / fs format: ntfs e: / q, gdzie e – kolejny list USB-device.

Ustawianie optymalizację operacji z napędów USB

Innym sposobem, aby rozwiązać problem, że pamięć flash nie jest sformatowany w systemie plików NTFS, jest zainstalowanie specjalnych ustawień dla napędu.

należy wpisać „Menedżer urządzeń”, aby ustawić parametry. „Run” devmgmt.msc można użyć konsoli dla łatwego dostępu. Tutaj trzeba znaleźć swój dysk flash. Następnie kliknij dwukrotnie powoduje wyświetlenie menu właściwości w sekcji Polityka ustawić optymalizację dla szybkiego usunięcia. Pomysł, następnie formatowania mogą być wykonane bez problemów. Ponownie, pierwsza to lepiej użyć szybkiego formatowania, a dopiero potem przejść do pełna.

Korzystanie konwersję zamiast formatowania

Jeśli nadal nie są sformatowane w systemie plików NTFS dysk flash, Windows może zaoferować kolejne środki, dzięki którym mogą typ zmiana systemu plików, ale bez formatowania, które niewiele osób wie. Jak już wspomniano, dane na dysku zostaną zapisane. Ale lepiej nie ryzykować i po prostu przenieść je do innej lokalizacji.

Do takiej operacji, należy użyć konsoli poleceń (cmd w menu „Run”). W nim, na przykład za pomocą urządzenia z literą «e» wyznaczonym linia convert e: / FS: NTFS / NoSecurity / x, po którym wciśnięciu klawisza Enter. Aby wyjść na końcu polecenia exit operacja jest używana.

programy innych firm

Wreszcie, jeśli powyższe metody, niezależnie od przyczyny, nie dają pozytywny efekt, a kolejny dysk flash jest sformatowany w systemie plików NTFS mogą być tłumaczone za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak format przechowywania USB HP Narzędzie Acronis Disk Director, HDD Low Level Format Tool i i innych.

Jeśli spojrzeć na pierwszym programie, jego interfejs jest prawie dokładną kopią standardowych narzędzi systemu Windows. Jednak, jak pokazuje praktyka, ta aplikacja działa znacznie lepiej i bardziej efektywnie.

wniosek

Byliśmy wyżej opisano podstawowe metody formatowania USB-drive, tak aby po zakończeniu tego procesu, to wzięli udział w systemie plików NTFS. Naturalnie, każdy użytkownik zainteresowany w kwestii wyboru najbardziej skutecznych środków. Proponuję można użyć formatowania wiersza polecenia lub przekształcania i wykorzystywania programów osób trzecich, które są bardziej funkcjonalne niż narzędzi Windows.

Z drugiej strony, jeżeli żaden z tych środków nie daje pożądanego rezultatu, możesz spróbować wyprodukować wszystko, co jest ładowany w bezpiecznej pracy w trybie opisanym w systemie. Na początek, można po prostu użyć Shell formatowania e ciąg: (E – poszukiwane stick). Może to będzie działać.

W każdym innym przypadku konieczne jest, aby myśleć o migającej sterownika urządzenia. Sprawiają, że niedoświadczony użytkownik będzie dość trudne. Musimy trochę kopania w internecie, aby znaleźć oprogramowanie sterownika na oficjalnej stronie producenta. Ale aby to zrobić w „Menedżerze urządzeń” będzie trzeba znać DEV identyfikatorów i VEN. I tylko te kody można znaleźć dokładnie firmware dla wybranego modelu kija.

W niektórych przypadkach można spróbować odzyskać dysk przy użyciu specjalnych narzędzi. Niektóre programy do odzyskiwania danych pozwala na jednoczesne wykonywanie operacji odzyskiwania uszkodzonych sektorów. Ale wiesz, że z zastrzeżeniem obrażeń fizycznych nadziei na korzystny wynik jest bardzo mała.