146 Shares 3745 views

05 października – Dzień Nauczyciela, światowy uroczystość

Do ulubionego nauczyciela liceum wielu ludzi – jedna z najważniejszych osób w moim życiu. Podziwiali go słuchać, prawdopodobnie bliżej niż własnych rodziców, są traktowane z poczuciem awe, i, oczywiście, gratuluję i mocno czczony. Tak więc, w dniu 5 października – Dzień Nauczyciela – świat obchodzi Międzynarodowy oficjalnym świętem w ponad 100 krajach (1994).

Trochę historii

Jak zawsze, trochę historii obchodów. Pomimo faktu, że w Federacji Rosyjskiej 05 października (Dzień Nauczyciela) obchodzony jest na całym świecie rutynowych od 1994 roku, w 1965 roku został zatwierdzony przez rząd ZSRR i było obchodzone w pierwszą niedzielę października (i wówczas również – zgodnie z dekretem słońca „w święta i rocznice „z dnia 10/01/1980). „Moved” święto zgodnie z wytycznymi UNESCO, które przyjęły "dzień (World Nauczyciela nauczyciele Światowy Dzień).

W odniesieniu do głębszej historii problemu, coś innego od czasów starożytnych, choć formalnie na poziomie państwa, święto nie jest obchodzone nauczyciele wielu obszarach są wysoko cenione i były wysoko cenionych, aw niektórych przypadkach nawet wpływać na bieg wydarzeń historycznych i tworzenie perspektyw całych pokoleń ,

Nauczyciel z dużej litery

Stało i dzieje się to z powodu zawodu – jeden z najbardziej cenionych w każdym społeczeństwie, która ceni wykształcenie i zdolność myślenia. Ponieważ nauczyciel – człowiek, który znajduje się obok każdego praktycznie od wczesnego dzieciństwa, to pomaga rady w okresie dojrzewania, upomina się w podróż do świata dorosłych w młodości. A dziś, w życiu dorosłym, wielu kontynuować naukę (lub poprawić umiejętności lub nabyć nowe umiejętności), tak jak w świecie duża ilość informacji przychodzących trzeba nabyć niezbędną wiedzę. Dotyczy to wszystkich sfer działalności ludzkiej. Dlatego obchody w dniu 5 października – Dzień Nauczyciela – jest przestrzegana nie tylko dzieci, ale także dorosłych studentów! Zawód, który ma tysiące lat tradycji, nadal jest czczony i istotne.

05 października – Dzień Nauczyciela

Święto tradycyjnie brzmiały życzenia, wiersze, piosenki na cześć nauczycieli, wychowawców, trenerów, nauczycieli wszystkich szeregach ludzi, których profesjonalny powołanie – nauczanie innych, aby rozwijać swoje umiejętności i talenty. Ponieważ prawdziwym nauczycielem – to nie tylko zawód, ale powołanie. A jednak – obowiązkowe uznanie organu. Jako potwierdzenie tego – 5 października, Dzień Nauczyciela, święto, kiedy uczniowie hołd uwagi i szanować swoich nauczycieli.

I gratulacje przyjął nie tylko samych nauczycieli, ale wszyscy pracownicy instytucji edukacyjnych, które mają jakikolwiek związek z wykształceniem (nawet – studenci instytutów pedagogicznych).

Gratulacje tradycja Dzień i Gminy

Zazwyczaj koncert ogólnoszkolnym święto odbywa się w tym dniu. Uczniowie przygotowują własne wiersze i piosenki dedykowane nauczycielom powitalny strukturę kontroli dźwięku mowy reprezentowany przez dyrektora, nauczyciela, dyrektor szkoły, przedstawicieli wyższych władz. Zaprosił nie tylko działając nauczyciela, ale także nauczyciele emeryci, są one podane kwiaty i prezenty w imieniu uczniów i zarządzania.

Zgodnie z niepisaną tradycją festiwalu postanowili zorganizować Dzień Gmin, gdy proces szkolenia przywództwo jest przeprowadzane przez samoorganizacji samych uczniów.

Uhonorowanie nauczycieli odbywa się na poziomie państwowym. Zostały one przyznane certyfikaty rządowe, pamiątki. A od roku 1995 stwierdzono, uhonorowany tytułem Mistrza Federacji Rosyjskiej, który jest przypisany do nauczycieli, którzy wnieśli znaczący wkład w edukację społeczną i zawodową.

5 października, Dzień Nauczyciela – dzień wolny, czy nie?

Od 1994 roku to święto jest obchodzone w określonym dniu i nie jest oficjalnym świętem. Tak więc, w 2015 roku spadł w poniedziałek.