688 Shares 4127 views

Aleksandra Smirnova, druhną: biografia, pochodzenie

Początek uroków życia, podbić wszystkich słynnych ludzi nie tylko wygląd, ale również ostre jak ostrza umysłu, brak oznak gorzkiej śmierci ściemniania świadomości w demencji starczej. Aleksandra Smirnova podlegała napady melancholii w młodości, jest zastąpiony lumenów, podczas których był i jest uwodzicielski i olśniewający.


dzieciństwo

Aleksandra Smirnova, Osipovna patronymic, urodził się w Odessie w 1809 roku, syn Osipa Iwanowicza Rosset, Francuz z rodziny szlacheckiej pochodzenia. W żyłach matki krwi niemieckiej i gruziński miesza. Alexander był najstarszym dzieckiem, później wyszło na jaw czterech braci. Rodzina istniała na pensji ojca, komendant portu w Odessie. Ale gdy córka miała pięć lat, zmarł podczas epidemii dżumy. Matka żonaty po raz drugi dał Foster babcię. Dzieciństwo Alexandra Rosset poszedł na osiedlu na Ukrainie. Były to lata świetlne, które zabarwiły jej dorosłe życie cudowne wspomnienia i podejście później N. V. Gogolem w ich wspólnej miłości do Ukrainy. Tak, i czuła się później Ukrainiec. Kiedy dzieci rosły, chłopcy zostali wysłani do nauki w Korpusie stron i Sashy – Instytutu Katarzyny w Petersburgu.

druhną

W 1826 zauważalną Posag Smirnova Aleksandra (wtedy Rosset) na końcu instytutu został dołączony druhna na dworze cesarzowej-matki pierwszego, a następnie, w 1828 – Aleksandra Romanowa, żona sierpnia cesarza Mikołaja I.

Pomieszczenia Palace są w ostrym kontraście z życiem pokojówki honoru. Żyli na strychu Pałacu Zimowego, co doprowadziło do 80 kroków. Każdy z nich jest pomieszczenie podzielone szarą drewnianych podziałem na dwie części. Pokój służył i sypialnia i pokój dzienny. Maids żyli w pokoju mniejszy, ale blisko. W dniu obowiązkiem druhną była ubrana stosownie do swojej pozycji i czekał na jej wchłanianie połączenie zostanie. Wymaga, aby zawsze być gotowy. W ogóle, to był wysokiej rangi urzędnicy, które nie zawsze są regularnie wypłacane pensje. W dniach wolnych od podatku, każda pokojówka próbował uciec od zimy, aby znaleźć się w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

Tu i żyłem w pałacu Aleksandra Smirnova, druhną młodej cesarzowej. Ale jej umysł został oszacowany koronowany władca Rosji, z którymi nie wahała się komunikować.

niezwykła dziewczyna

Jej piękno, śmiały umysł, zdolność do żonglować myśli z gracją maga przyciągnęła wielu fanów Smirnova Aleksandra. Zdjęcie z nią, oczywiście, że nie, i obrazy, które przedstawiają portrety kobiet, które pokazują jej młodego, pokonując punkt widokowy.

Jej skromny pokój freylinskaya na czwartym piętrze był salon literacki. Ona również została dobrze przyjęta w salonie słynny E. A. Karamzinoy i przyjaciół z jej pasierbicy, Sophia Nikolaevna. Wokół wirowały wszystkie gwiazdy 20-30s: A. S. Puszkina, V. F. Odoevsky, PA Vyazemsky, Wirginia Zhukovsky, M. Yu Lermontow.. „Chernook Rossetti” napisał w albumie A. S. Puszkina, z którymi była przyjazna i może analizować swoją nową pracę. „Oczy Południowej” North NMP, przetargu i namiętny, był zafascynowany PA Vyazemsky. Dla śmiałej uwadze, nazwał ją i Donna Donna Sol i pieprz.

„Mały raj diabeł” nazwał ją Vasiliy Andriejewicz Żukowski. Słowa Vasiliya Tumanskogo (dyplomata, sekretarz stanu) „Kochałem niebieskie oczy, a teraz uwielbiam czarny …” entuzjastyczny Rosset, napisany utwór, wykonywany do dnia dzisiejszego. Puszkin był już żonaty z Natalie Goncharova, często gościł rodzinę Alexandrine, który był tylko trzy lata starszy od Natalii Nikolaevna. Zszedł rozmawiać z pań i mógł je odczytać nowe wiersze. Przez cesarza Aleksandra Smirnova nadal był blisko. W ten sposób, poprzez jej król dał Puszkin kopertę z jego notatek na rękopis „Eugeniusza Oniegina”.

małżeństwo

A. S. Puszkina był bardzo zadowolony, kiedy dowiedział się o zaręczynach z Nikolaem Mihaylovichem Smirnovym, którą poznał w 1828 roku. Zrobił doskonałe wrażenie na poecie – wykształconych Rosjan, a jednocześnie cudzoziemiec, który siedział w siodle, nawet w języku angielskim.

To był spokojny człowiek, trochę zazdrosny, jednak, ale przez ten sam bogaty i kariery, który biegł pod górę. Ślub odbył się w Pałacu Zimowym. Wzięli w nim udział członkowie rodziny cesarskiej. Alexander Osipovna żonaty jakość. Jej matka oddała całe swoje bogactwo dla dzieci z drugiego małżeństwa. Alexander Osipovna pomoże ich pozostawiony bez środków innych niż urzędowe braci zarobki.

Z powodu różnicy charakterów i obliczeń Aleksandra Smirnova ich małżeństwa nie mogła uszczęśliwiać. Jej postać była bardzo niestabilna, podatna na depresję. Jej mąż, z kolei, nie mógł się pochwalić, że w pełni zrozumieć tę kontrowersyjną kobietą. Ponadto Hercen i Ogariew wielokrotnie krytykował jego biurokratyczne tendencje, jak również fakt, że patronuje urzędników voruyuschim. Ale, tak czy owak, drabina stopniowo awansował. Młoda osiadł w Petersburgu. Szczyt kariery Nikolaya Pavlovicha Smirnova było stanowisko gubernatora Petersburga, a także fakt, że stał się senator Cesarstwa Rosyjskiego. Ale gdy byli młodzi, ich dom odwiedzenie A. S. Puszkina i pierwszy odczytać historię buntu Pugaczowa. Zostały one w kabinie aktor Michaił Shchepkin, młodej, ale znany krytyk Vissarion Bielińskiego, poety i pisarza Aleksieja Tołstoja.

Później w tym domu pójdzie M. Yu. Lermontov, który napisał w albumie niezapomniane linii, która zostanie wyrażona uczucia, że poeta nie mógł wyrazić w obecności Alexandra. Jej obraz nie został zapomniany poeta, i wprowadził go do opowieści rozpoczętej „Lugin”. Aleksandra Smirnova wykonywać tam pod nazwą Mińsku, który oceniany i jego piękna i oryginalne spojrzenie na rzeczy.

Aleksandra Smirnova: dzieci

Pierwsze dziecko urodziło się martwe pod koniec 1832 roku. Dwa lata później, które urodziły się córki bliźniaczki – Alexandra (1834-1837) i Olga (1834-1893). Chodziły słuchy, że dzieci cesarza Mikołaja. Ale oto A. S. Puszkina oni nie zwracają uwagi. Następnie zostaną one urodziła córka Zofia (1836-1884), Nadzieja (1840-1899), a ostatni – syn Michael (1847/92).

Stosunki N. V. Gogolem

Zostały one wprowadzone przez A. S. Puszkina. Prawie cały czas Rosset będzie odpowiadać Nikolai Vasilyevich, będzie żył z nimi w nieruchomości Begichevo w Kałudze niedaleko Moskwy Spasskim i pracy na drugim tomie „Martwych dusz”. Wielokrotnie Aleksandra Smirnova spotka się z nim, mieszka za granicą w Rzymie. Ponadto, w 1845 roku ona vyhlopochet pisarz dla cesarza roczną rentę, z których kwota zostanie 1000 rubli. Gogol podziwiał ją jako perła wśród kobiet.

ciepły przyjaźń

Uszczypliwy, żrących i szyderczy, Aleksandra Smirnova, w słowach Puszkin, który mógłby napisać sprawiedliwy kopię „żartuje gniew Black” w 1844 roku, zafascynowany Nikolaem Dmitrievichem Kiselevym, dyplomata z zawodu i powołania Don Juan.

Anna Olenina, który znał Aleksandru Smirnovu, poczuła, że jej ręka była silna i delikatne uczucie platoniczne, bardzo nieoczekiwane dla takiego ironicznego osoby.

podeszły wiek

Niestety, dziedziczność genialny Rosset była niekorzystna. W młodym wieku była skłonność do depresji, do „melancholia”. W 1846 roku, to objawia się bardzo wyraźnie, a to skłania do obrzędów religijnych. Nie z wiary, ale w zewnętrznym wykonywania obrzędów odzyskała trochę spokój. To w tym czasie traci na wadze, traci sen. Te luki pomiędzy jasnymi i ciemnymi okresach towarzyszyć jej wszystkie lata życia. Ale w Paryżu, dzieci mają wstawiać się w 1879 roku w sprawie ustanowienia opieki nad nią, i wierzę, że pogorszenie jej stanu rozpoczął trzy lata temu, w Moskwie. Nowoczesne psychiatrzy, analizować jego stan, mówić o manifestacji otępienia naczyniowego. Byliśmy bez wyjątku i jego najbliższych krewnych, prawie wszystkie dotknięte zaburzeniami psychicznymi – córki Olgi, Sofia, syna Michała. Trzy z jej braci cierpiał na zaburzenia psychiczne.

W 1883 roku w Paryżu, przeżyła męża o 13 lat, a prawie wszyscy znajomi Aleksandra Smirnova zmarł. Biografia, życie i śmierć były niezwykłe jak niezwykłe było to, że osoba, a ja, martwić się wielu ludzi na swojej drodze.