462 Shares 7168 views

Bohaterowie II wojny światowej i ich wyczynach (krótko)

Kilkanaście lat temu urodził się Michaił Efremov – genialny przywódca wojskowy, aby wyrazić siebie w okresie dwóch wojen – wojny domowej i Świata. Jednak dobre uczynki uczynił, natychmiast docenione. Po jego śmierci, zajęło wiele lat do czasu, gdy zostały one otrzymał zasłużony tytuł. Jakie inne bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zostały zapomniane?

stal dowódca

17 lat, Michaił Efremov dołączył do armii. Zaczął jako wolontariusz w pułku piechoty. Po zaledwie dwóch lat w randze porucznika brał udział w słynnym przełomem Brusilov przykazał. Armia Czerwona Michaił dołączył w 1918 roku. Słynny bohater II wojny światowej nabyte przez broneletuchkam. Ze względu na fakt, że Armia Czerwona nie miał pociągów pancernych z dobrym wyposażeniem, Michael postanowił stworzyć własną rękę, korzystając ze środków pod ręką.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Mikhail Efremov, spotkał się szef armii 21-tej. Pod jego kierownictwem, żołnierze powstrzymał wojska wroga nad Dnieprem, bronił Gomel. Nie pozwalając Niemcom przejść do Southwestern tyłu przedniego. Na początku II wojny światowej, Mikhail Efremov spełnione, prowadząc 33th Army. W tym czasie brał udział w obronie Moskwy i późniejszej kontrofensywy.

Na początku lutego Grupy Bojowej, dowodzonej przez Michaiła Efremov, czyni wyłom w obronie nieprzyjaciela i poszedł do Vyazma. Jednak żołnierze zostali odcięci od głównej siły w otoczeniu. Przez dwa miesiące, żołnierze prowadzone naloty na tyłach Niemców, niszczenia wrogich żołnierzy i sprzętu wojskowego. A gdy się amunicja z żywnością, Mikhail Efremov postanowił przebić się do niej i poprosił przez radio o organizacji korytarzu.

Ale bohater II wojny światowej i nie mógł tego zrobić. Niemcy zauważyli ruch i złamał grupę uderzeniową Efraima. Sam Michael, aby nie być w niewoli, zastrzelił się. Pochowany został przez Niemców we wsi Słobódka z pełnymi honorami wojskowymi.

W 1996 roku, uporczywe weteranów i poszukiwacze zapewniły, że Efraim otrzymał tytuł Bohatera Rosji.

Na cześć feat Gastello

Jakie inne bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zostały zapomniane? W 1941 roku, z lotu lotnisk, który znajdował się pod Smoleńskiem przeleciał bombowiec DB-3F. Aleksandru Maslovu, i to on prowadził samolot bojowy, otrzymał zadanie, aby wyeliminować wroga kolumna poruszała się wzdłuż drogi Molodechno Radoshkovichi. Samolot zestrzelony wroga przeciwlotnicze karabiny, załoga zaginął.

Kilka lat później, czyli w 1951 roku, aby uczcić pamięć słynnego bombowca Nikołaj Gastello, który na tej samej autostradzie wykonane taran, zdecydowano się przenieść szczątki załogi w miejscowości Radoshkovichi, na centralnym placu. Podczas ekshumacji znaleziono medalion, który należał do sierżanta Grzegorza Reutov, który był artylerzysta w załodze Maslov.

Historiografia nie uległa zmianie, jednak załoga była liczba nie brakuje i martwy. Bohaterowie II wojny światowej i ich wyczyny zostały uznane w 1996 roku. To cała załoga Masłowa dostał odpowiedni tytuł w tym roku.

Pilot, którego nazwa została zapomniana

Wyczyny bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej pozostanie w naszych sercach na zawsze. Jednak nie wszystkie pamięci bohaterskich czynów zachowane.

Piotr Eremeev uznano doświadczonym pilotem. Jego Order Czerwonego Sztandaru , otrzymał odblask kilku niemieckich ataków na noc. Pukanie kilka Junkers, Peter został ranny. Jednak bandażowania rany, po kilku minutach był na inny samolot poleciał znowu odzwierciedlać ataki wroga. A miesiąc po tej pamiętnej nocy oni dokonali wyczynu.

W nocy, 28 lipca Eremeev otrzymał rozkaz patrolowania przestrzeni powietrznej nad Novo-Pietrowski. To właśnie w tym czasie zauważyliśmy bombowiec wroga, który udał się do Moskwy. Piotr poszedł do jego ogona i zaczął strzelać. Wróg lewej do prawej, radziecki pilot w tym samym czasie stracił. Jednak od razu zauważyłem innego zamachowca, który udał się na Zachód. Podchodząc do niego, pociągnął za spust Eremeev. Ale strzelanie nie zostało otwarte, ponieważ zabraknie kul.

Niedługo myślenie, Peter śruby szczelinowych w ogonie niemieckich samolotów. Fighter, przewrócił, zaczęła podupadać. Jednak Yeremeev uciekł skacząc ze spadochronem. Z tego wyczynu chciał wręczyć Order Lenina. Jednak nie udało nam się to zrobić. Nocą, 7 sierpnia, na feat Moskwy powtórzono Viktorom Talalihinym. Że jego nazwisko zostało wpisane w oficjalnych kronikach.

Ale bohaterowie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i ich czyny nigdy nie zostaną zapomniane. Okazało Aleksieja Tołstoja. Napisał esej zatytułowany „Taran”, który opisał wyczyn Piotra.

Dopiero w 2010 roku został uznany za bohatera

W regionie Wołgograd ma pomnik, na której są wypisane imiona Armii Czerwonej, którzy zginęli na tych ziemiach. wszyscy są bohaterami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a ich czyny pozostaną na zawsze w historii. Przy pomniku było wymienione nazwisko Maxim Passard. Odpowiedni tytuł przyznano mu w 2010 roku sam. I należy zauważyć, że w pełni na to zasłużył.

Urodził się na terytorium Chabarowsk. Dziedziczny myśliwy stał się jednym z najlepszych wśród snajperów. Okazał się jeszcze w walce o Stalingrad. Przez 1943 roku zniszczył około 237 nazistów. Niemcy głowa do dobrze wycelowanym Nanai zainstalowany dużą nagrodę. Na niego polowali snajperów wroga.

Feat pełnił na początku 1943 roku. Aby wyczyścić myszoskoczka wioski przed żołnierzami wroga, trzeba było pozbyć się pierwszych dwóch niemieckich karabinów maszynowych. Byli dobrze ufortyfikowane skrzydłami. I że Maxim Passard musiał to zrobić. 100 metrów do punktów wypalania Maxim otworzył ogień i zniszczył osady. Jednak nie mógł przeżyć. Hero podpalili przez wroga artylerii.

drobnych znaków

Wszystkie powyższe bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i ich wyczyny zostały zapomniane. Jednak wszystkie z nich trzeba pamiętać. Zrobili wszystko, co możliwe, aby doprowadzić Dnia Zwycięstwa. Jednak nie tylko dorośli mogli wyrazić siebie. Są tacy bohaterowie, którzy są w wieku poniżej 18 lat, nawet. I to o nich będzie omówione dalej.

Jako dorośli w walkach udział kilkadziesiąt tysięcy nastolatków. Oni, jak również dorośli umarł, otrzymał rozkaz i medale. Niektóre obrazy zostały przewiezione do sowieckiej propagandy. wszyscy są bohaterami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a ich wyczyny zostały zachowane w licznych opowiadań. Należy jednak podkreślić pięciu nastolatków, którzy otrzymali odpowiedni tytuł.

Nie chcąc się poddać, że wysadził się wraz z żołnierzami wroga

Marat Kazey urodził się w 1929 roku. Stało się to w miejscowości Stankovo. Przed wojną udało mu się skończyć tylko cztery klasy. Rodzice byli za „wrogów ludu”. Jednak pomimo tego, matka Marata w 1941 roku stał partyzantów ukrywających się w domu. Za co został zabity przez Niemców. Marat z siostrą poszedł do partyzantki.

Marat Kazei stale poszedł do eksploracji, brał udział w licznych nalotów podważyć pociągów. Że otrzymał medal „za odwagę” w 1943 roku. udało mu się podnieść jego towarzyszy w ataku i przebić się przez pierścień wrogów. Jednocześnie, Marat został ranny.

Mówiąc o wyczynach bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, to znaczy, że zabił 14-letniego bojownika w 1944 roku. Stało się to, gdy kolejną pracę. Powrocie z rekonesansu, on i jego dowódca zostali wysłani na misję przez Niemców zwolniony. Dowódca zginął natychmiast, a Marat zaczął strzelać. Miał dokąd pójść. Tak, szanse i jako takie nie było, jak został postrzelony w ramię. Aż zabraknie amunicji, trzymał obronę. Potem wziął dwa granaty. Jeden rzucił na raz, a drugie odbyło do czasu, gdy Niemcy nie przyjść. Marat wysadził się w powietrze, zabijając w ten sposób kilku przeciwników.

Marat Kazei został uznany za bohatera w 1965 roku. Nieletnich bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i ich wyczyny, których historie rozłożone w wystarczająco dużych ilościach, na długo pozostaną w pamięci.

Heroic 14-letni mężczyzna

Partyzant scout Wala urodził się w miejscowości Khmelevka. Stało się to w 1930 roku. Przed zdobyciu wsi przez Niemców zakończył wszystkie 5 klas. Potem zaczął zbierać broń i amunicję. Dał im do partyzantów.

Od 1942 roku stał się szpiegiem w partyzantce. Na jesieni otrzymał zadanie zniszczenia szef żandarmerii polowej. Zadanie zostało wykonane. Przynosząc wraz z kilkoma rówieśnikami wysadzili dwa pojazdy wroga, zabijając siedmiu żołnierzy i szefa Frantsa Keniga. Około 30 osób zostało rannych.

W 1943 roku został zaangażowany w eksploracji podziemnej lokalizacji kabla telefonicznego, który został skutecznie podważony. Valia wziął także udział w zniszczeniu kilku warstw i magazynów. W tym samym roku, w czasie pełnienia służby, młody bohater zauważył Punishery, którzy zdecydowali się dokonać nalotu. Niszczenie oficera wroga, Val podniósł alarm. Ze względu na to partyzanci przygotowany do walki.

Zmarł w 1944 roku po bitwie o miasto Izjasław. W walce o młodego żołnierza został śmiertelnie ranny. tytuł bohatera otrzymał w 1958 roku.

Trochę nie na tyle, aby 17 lat

Jakie inne bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 należy wymienić? Skaut w przyszłości Lenya Golikow urodził się w 1926 roku. Od samego początku wojny, po uzyskaniu sobie strzelbę, udał się do partyzantów. Pod płaszczykiem żebrak chłopiec poszedłem po wsi, zbierając informacje na temat wroga. Wszystkie informacje dał partyzantów.

Oddział facet przyszedł w 1942 roku. Dla wszystkich jego walk sposób wzięli udział w 27 operacjach, zniszczył około 78 żołnierzy wroga wiał kilka mosty (kolejowy i drogowy), wysadził około 9 ciężarówki z amunicją. To Lenya Golikow wysadzili samochód, w którym jechał generał major Richard Witz. Wszystkie jego osiągnięcia są wymienione w sposób wyczerpujący w wykazie premium.

Są bohaterami małoletnich Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i ich wyczynach. Dzieci czasami wykonywania takich czynów, które u dorosłych nie zawsze mają odwagę. Lenya Golikow zdecydowano o przyznaniu „Gold Star” i tytuł Bohatera. Ale żeby je dostać, nie był w stanie. W 1943 roku jednostka bojowa, która składała Lenya, został otoczony. Z otoczenia tylko kilka osób. Lenny i wśród nich nie było. Zginął 24 stycznia 1943. Do 17 lat facet nigdy nie mieszkał.

Zmarł z winy zdrajcy

Rzadko myślał o sobie bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. I ich czyny, zdjęcia, obrazy pozostają w pamięci wielu ludzi. Sasha Czekalin jeden z nich. Urodził się w 1925 roku. Jednostka partyzancka dołączył w 1941 roku. Służyłem w nim nie więcej niż miesiąc.

W 1941 roku jednostka partyzancka spowodowała znaczne zniszczenia sił wroga. Spalone liczne magazyny, pojazdy są ciągle podważane, pociągi zostały wykoleił, posterunki i patrole wroga regularnie zniknął. W tym wszystkim uczestniczył bojownika Sasha Czekalin.

W listopadzie 1941 roku, był bardzo zimny. Rzecznik postanowił pozostawić go do najbliższej wioski w zaufanej osoby. Jednak wieś była zdrajcą. To on dał nieletnich zawodników. Sasha został pojmany przez partyzantów w nocy. Wreszcie stała męka się skończyła. Sasha zawieszony. Przez 20 dni był zabroniony do usunięcia z szubienicy. Dopiero po wyzwoleniu partyzantów wsi Sasha został pochowany z honorami wojskowymi.

Odpowiednią rangę Bohatera zdecydowano się przypisać w 1942 roku.

Strzał po długich torturach

Wszystkie z powyższych mężczyzn – bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. I ich czyny dla dzieci są najlepsze historie. Wtedy mówimy o dziewczynie, która nie była gorsza odwadze nie tylko swoich rówieśników, ale także dorosłych żołnierzy.

Zina Portnov urodził się w 1926 roku. Wojna chwycił ją w miejscowości Zuya, gdzie przyjechał na wakacje, aby odwiedzić swoich bliskich. Od 1942 roku zaangażowany w rozklejanie ulotek przeciwko najeźdźcom.

W 1943 roku dołączył do partyzantów i stał się scout. W tym samym roku otrzymał swoje pierwsze zadanie. Musiała zidentyfikować przyczyny niepowodzenia organizacji o nazwie „Młodzi Avengers”. Była również powinien nawiązać kontakt z podziemiem. Jednak po powrocie do Zina kadrze niewoli żołnierzy niemieckich.

Podczas przesłuchania, dziewczyna zdołała chwycić pistolet leżący na stole, aby strzelać badacza i dwóch żołnierzy. Podczas próby ucieczki został schwytany. To jest ciągle starają się, próbując odpowiedzieć na pytania. Jednak Zina milczał. Świadkowie twierdzili, że raz, kiedy został zabrany do innego przesłuchania, rzuciła się pod samochód. Jednak samochód zatrzymał się. Dziewczynka została wyciągnął spod kół i zabrany na przesłuchanie. Ale znowu milczała. Oto jakie były bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

1945 nie miała czekać. W 1944 roku został zastrzelony. Zina był w tym czasie zaledwie 17 lat.

wniosek

Bohaterskie czyny żołnierzy podczas działań wojennych szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy. Nikt nie wie dokładnie, ile zostało wykonane z dzielnych i odważnych czynów w imię ojczyzny. Ta recenzja opisane pewne bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i ich wyczynach. W skrócie jest to niemożliwe, aby przekazać całą siłę charakteru oni posiadają. Ale dla pełnej historii swoich bohaterskich czynów nie będzie miał wystarczająco dużo czasu.