241 Shares 8833 views

Lotnisko Fiumicino

Lotnisko w Rzymie, znany również jako Fiumicino, a po nazwie Leonardo da Vinci, jest największym we Włoszech. Jego historia sięga połowy 1950 roku. Jest on nazwany na cześć wielkich mistrzów renesansu, który był nie tylko genialnym artystą, ale także inżynierem, najpierw opracować helikopter i samolot ze skrzydłami. To jest molo do samolotu w małej rybackiej miejscowości Fiumicino, w pobliżu wybrzeża Morza Tyrreńskiego, 35 km na południowy zachód od centrum Rzymu. Lotnisko komunikuje się ze stolicy Włoch drogowego i kolejowego. Podróż z dworca kolejowego Termini na lotnisko pociągiem trwa około 30 minut.


Oficjalne otwarcie lotniska Leonardo da Vinci odbyło się 15 stycznia 1961. Potem przedstawił siebie jako małego portu lotniczego z dwoma pasami startowymi. Fiumicino został zbudowany w celu łagodzenia innego lotniska. Rzym w czasie lotnisku służy Ciampino, który jest obecnie obsługiwany tylko dla lotów krajowych i czarterowych. Przez dziesięciolecia Fiumicino rozszerzony, nie powstały nowe hangary, centra konserwacji i budowy nowych pasów startowych.

Teraz lotnisko w Rzymie ma cztery zaciski, i oferuje szeroką gamę usług: sal konferencyjnych, banków, kawiarni, restauracji i sklepów sprzedających lokalne produkty włoskiej i międzynarodowej. Terminal 1 jest używana głównie przez Alitalii, która oferuje loty w całych Włoszech. Również w Terminali 1 i 2 są wykonywane loty do innych krajów europejskich: Republika Czeska, Francja, Dania, Grecja, Niemcy, Węgry, Hiszpania, Polska i Szwajcaria. Terminal 3 specjalizuje się w lotach międzynarodowych. Terminal 5, który został otwarty w 2008 roku, jest stosowany przez największych międzynarodowych linii lotniczych w USA (United Airlines i US Airways), obsługujących loty do Charlotte, Filadelfia, Newark i Waszyngtonie.

W 2012 roku lotnisko Rzym obsługiwane 37,5 mln pasażerów podróżujących do 150 różnych miejsc na całym świecie. Zajmuje 27 miejsce na najbardziej ruchliwych na świecie. Poza Rzym Fiumicino połączone z takimi transportu lądowego najbliższych miejscowościach jak Capena, Ciampino Cerveteri, Fonte Nuova, Monterotondo Ladispoli Pomezia Tivoli i Riaño. Można do nich dotrzeć w autobusach, taksówkach i pociągach. Ci, którzy wolą pewność jazdy i jazdy, można wynająć samochód na lotnisku. Będzie to wymagało jedynie przedstawić prawo jazdy.

Jak już wspomniano, lotnisko Rzym posiada rozwiniętą infrastrukturę. punkty informacyjne są dostępne we wszystkich budynków terminalu w pobliżu hal przylotów. Na każdym terminalu znajdują się sklepy, gdzie turyści mogą kupić wszystkie towary z pamiątek, ubrań, perfum i elektroniki, a skończywszy na luksusowych towarów i dzieł sztuki. W oczekiwaniu na pasażerów lotów są zaproszeni, aby spróbować włoskiego makaronu i pizzy bary i restauracje lotniska. Istnieje również restauracji fast food, gdzie można zjeść hamburgera, frytki i lody. Wypić kieliszek pysznego włoskiego wina, należy odwiedzić bar „Frescobaldi”.