465 Shares 2662 views

Można oddzielić śpi źle wpływa na związek?

Łóżko rodzinne pomaga partnerom bliżej. Ciepło i komfort, że czują się w nim zakochana, to ważne, aby zbudować silne relacje. Zatem regularne spanie razem – to naprawdę dobry pomysł.


Korzyści stawu uśpienia

Oprócz zwykłej bliskości, która występuje, gdy partnerzy dzielić łóżko, łóżko rodzinne oferuje również wiele możliwości spontanicznej intymności. Komfort i zmysł dotyku może być dobrym początkiem do kochania. Leniwy wymiana pomysłów, aby lepiej zrozumieć siebie i często prowadzi do głębokiej rozmowy.

Dlaczego ludzie nie mogą spać razem

Niemniej jednak, czasami trudno jest spać razem. Jednym z najczęstszych powodów, dlaczego ludzie śpią osobno, – tej różnicy w czasie snu. Niektóre pary radzą sobie z tym problemem, dostając się do łóżka razem, ale kiedy jeden partner zasypia, drugi wstaje i nadal robić swoje. Lub partnerzy mogą iść do łóżka razem tylko w weekendy, gdy ich rozkłady zbieżne.

Innym powodem, dla którego pary nie mogą spać razem – to jest problem z chrapaniem od jednego z partnerów. Warto pamiętać, że chrapanie nie tylko zakłóca sen drugiego partnera, ale również może być oznaką poważnej choroby, więc jeśli są również do czynienia z tym problemem, będzie w każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Ale dla partnerów, którzy chcą spać razem, jednym z rozwiązań mogłoby być zatyczki do uszu.

Ale to oczywiście nie jedyne powody, dla których pary decydują się spać oddzielnie od siebie. Czasami zdarza się, ponieważ jedna osoba ma zbyt niespokojny sen. Ponadto, jeden lub oboje partnerzy mogą czuć potrzebę większej przestrzeni osobistej lub preferują różne warunki sypialne (np otwarte lub zamknięte okna, różne temperatury w sypialni).

Lub partnerzy mogą żyć osobno od siebie przyczyn, takich jak praca w różnych częściach miasta, lub niechęć do zmiany życia dzieci z poprzedniego związku. W takich przypadkach, partnerzy wolą spać razem, ale czuję, że nie mają takiej możliwości.

Powinienem spać sama

Jednak oddzielna snu może mieć swoje pozytywne aspekty. Na przykład, aby czuć się zrelaksowany i szczęśliwy, wystarczy spać. Dzięki czemu będą w stanie lepiej myśleć i być przygotowanym na trudności i rozczarowań. W rezultacie, pary, które śpią osobno, będzie prawdopodobnie lepiej dogadują się ze sobą i z innymi ludźmi. Wielu ludzi wierzy, że mogą naprawdę cieszyć się samotnością tylko późnym popołudniem lub wczesnym rankiem.

Tak więc prawdziwym problemem, ostatecznie, nie jest to, że śpią razem, czy nie. Po tym wszystkim, gdy śpisz, jesteś nieprzytomny. Prawdziwa wartość fizycznej bliskości. Więc jeśli z jakiegoś powodu nie mogą spać razem czy wolą spać sama, starają się znaleźć inne sposoby tworzenia intymności.

Jeśli możesz to zrobić, bliskość fizyczna i emocjonalna pomogą tworzyć szczęśliwsze relacje.