533 Shares 4767 views

słowa wstępne: przykładowe zdania

Szczególną rolę odgrywa w języku przemówieniu wprowadzającym. Przykładami są wystarczająco liczny. Mogą one być prezentowane w różnych częściach mowy. W tych konstrukcjach reguły jedna firma – nie są członkami tego wniosku, ale tylko komplikuje to, co kilka wyjaśnień do słuchania lub czytania tekstu. Zbadajmy ten fenomen składniowej przecinki po otwarciu uwagi, przykłady ustawiania innych znaków interpunkcyjnych (kresek).


definicja

Powołanie słów wprowadzających – skoncentrować się na sytuacji mowy, oceny, wyraziste lub modalnej. Odcienie znaczeniowe mogą być różne (aby im mówić nieco poniżej).

wyrażenie wprowadzające, których przykłady zostaną rozmontowane, to „sam” w rozumieniu całe zdanie jako całość. To znaczy, jeśli są one wyłączone z kontekstu, treści nie zostaną naruszone. Tak więc, te struktury nie są koniecznie zdanie i są oddzielone nie tylko znaki interpunkcyjne, ale również intonację.

Nie tylko token przedstawiony słowa wprowadzające: przykłady fraz lub zdań nie są rzadkością. Wczoraj – nie wiem dlaczego – Jestem strasznie pechowy. wzór tła wyraził zdanie nie wiem dlaczego. Jak mówią mieszkańcy starego domu wcześniej w tym dobrze vodilas czystą wodę. Pierwsza część przed przecinkiem – zdanie wprowadzające do wskazania wartości sprawozdania źródłowych.

Gramatycznie zdanie wprowadzające przedstawił dość szeroko: to rzeczowniki (na szczęście) i krótkie przymiotników czy są to te same superlatywy (co najważniejsze, co najwyżej, winny) i przysłówki (oczywiście, oczywiście) i czasowników w różnych formach (myślę, mówi, wiedzieć) i zaimki (w międzyczasie), zwroty i różne rodzaje wniosków (z których pisaliśmy wyżej).

Podstawowe wartości: zaufanie / brak zaufania

Rozważmy odcieni znaczeniowych, które przekazują wyrazy wprowadzające. Przykłady będą podane dla każdej grupy. Do wyrażania pewności i niepewności następujące wzory stosuje się:

 • Oczywiście: Jesteśmy, oczywiście, chodźmy na spacer w taki piękny zimowy dzień.
 • Oczywiście: To będzie do ciebie, aby wyglądać, oczywiście.
 • Nie ma wątpliwości: Bez wątpienia będziemy przekazać wszystkie egzaminy pomyślnie!
 • Może: Mogę być, będzie musiał uciekać się do pomocy Victor.
 • Oczywiście: Zima, oczywiście, zakończy się w najbliższych tygodniach.
 • Widocznie: Ty najwyraźniej nie zamierza iść do postępowania pojednawczego.
 • Być może: może wkrótce lepsze czasy.

Zwroty i zdania: Najprawdopodobniej dziecko będzie bardzo podobny do ojca. Ty, jestem pewien, że będzie to dobry specjalista w dziedzinie medycyny.

Uczucia i ocena

W celu przekazania wszelkiego rodzaju odcienie uczuć, często używane słowa otwarcia.
Przykłady takich wniosków:

 • Na szczęście, w zagrodzie rosły wspaniały trawnik, więc Leonid nie ranny po upadku ze strychu.
 • Ku uciesze nas zamówienie zostało dostarczone jeszcze przed określonym czasie.
 • Koncesje będą, niestety, nie jest tak prosta.
 • Ku zaskoczeniu obecnych, Anna tańczyła walca nie jest gorszy od innych dziewcząt, przeszkoleni go od dzieciństwa.
 • Irytująco świadomy, ale przed nami nie był zarozumiały Dziewczynka z cienkich plecionek.

Te same słowa wprowadzające może przekazać ocenę autora przedmiotu rozmowy, ustnej lub pisemnej. Do przedstawienia oceny do stylu oświadczenie można również zastosować oddzielne uwagi otwarcia. Przykłady:

 • Innymi słowy, trzeba najpierw dokładnie przeczytać tekst, a następnie dokonać ich własny osąd.
 • Obrazowo mówiąc, ta góra była jak smok ziejącego ogniem, który jest o izrygnet niszczącym ogniem.
 • Jesteśmy, delikatnie mówiąc, nie chciał iść na widoku o tak późnej porze.
 • Leonid, a on po prostu powiedział, że nie chce mieć z wykonawcą dla każdej firmy.

Kolejność i sposób myślenia

Daj myśli dowolna struktura również pomóc słów wprowadzających. Ich grupa jest dość zróżnicowana. Aby wymienić tylko kilka z nich:

 • W pierwszy (drugi, trzeci, czwarty, piąty – zwrócić uwagę na to, co piszą słowo danych wejściowych z myślnikiem), muszę się upewnić, że nie zdradzi, a po drugie, chcę wygrać wsparcie rodziców.
 • I w końcu udało się uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty.
 • Pójdziesz na studia w najlepszej szkole medycznej, w związku z tym konieczne jest, aby rozpocząć karierę nie jest zły.
 • Więc zaplanowaliśmy dobry budżet, aby rozpocząć towarzystwo.
 • Na przykład, może ty i twój brat zamieszkać z rodzicami.
 • Na podstawie następujących faktów proponujemy rozwiązać umowę z firmą.
 • Jadła zupę i dekoracji z ładnym kawałkiem mięsa, pili sok, krótko mówiąc, całkowicie zaspokojony i milsze.

uwagi źródłowe

Wskazują Informacje o sprawozdaniu źródłowych następujących słów wprowadzających:

 • Według profesora, praca jest napisana całkiem dobrze.
 • Według doniesień mediów, warunki pogodowe pogarszają się do wyjścia.
 • To, jak mówią, jest bardzo użytecznym narzędziem do zapobiegania różnego rodzaju infekcje.
 • Sytuacja, według wiarygodnych źródeł, został wzięty pod ścisłą kontrolą władz wyższych.
 • Moim zdaniem, ktoś stracił świadomość.
 • Nieznajomość prawa, Twoim zdaniem, uzasadniają takich poważnych naruszeń?

przyciąga uwagę

Inną funkcją słów wprowadzających – aby przyciągnąć uwagę rozmówcy lub czytelnika.

W tym celu można stosować następujące słowa i wyrażenia:

 • I wiesz, wyszedł z wieku romantycznej zadumy.
 • Vladislav, wystarczy wyobrazić sobie, wspiął się na szczyt ogromnej góry, nie mając pod ręką niezbędny sprzęt.
 • Wyobraź sobie, że nie sądzę, że życie może zmienić się tak gwałtownie.

zasady interpunkcyjne

Co do zasady, list powinien być przecinek w uwagach wstępnych. Przykłady w dużych ilościach zostały podane powyżej. Jednak są chwile, kiedy trzeba kreski oświadczenia lub nawiasów. Przyjrzyjmy się im.

 1. wyrazy wprowadzające przekazać wartość wszelkich dodatkowych informacji. Przedwczoraj – nie wiem dlaczego – Byłem bardzo smutny. W tym przypadku projekt przekazuje dodatkowe informacje, więc dobrze jest wybrać to nie przecinki i myślniki.
 2. Struktury wprowadzające wyjaśnić przekazanych informacji. W tym przypadku, można umieścić zarówno myślniki i nawiasy. Tasmanian Devil (jeśli go nie spotkałem) jest w stanie zatopić w dół do serca ich wygląd.

Należy również pamiętać o kilku konkretnych udoskonaleń przeznaczyć przecinkami projekty wstępne. Więc nie umieścić przecinek w wyrażeniu wprowadzającym w oddzielnym obiegu. Wreszcie poszliśmy do lekarza, najprawdopodobniej chirurga. Wniosek zawiera odrębny wniosek jako część zdaniu wprowadzającym jest prawdopodobne.

Szczególną ostrożność należy stosować znaki interpunkcyjne na skrzyżowaniu Unii oraz wystąpieniu wprowadzającym. Konieczne jest, aby monitorować kontekst. Jeśli wprowadzające Skreślenie z listy nie narusza integralności rozumieniu, to musi z pewnością wyróżnia je przecinkami obu stronach. Ponadto, wzór może być integralnie ze związku. W tym przypadku, znaki interpunkcyjne, aby oddzielić ich nie jest konieczne.

Przyjrzyjmy się dwa wnioski. Nie jedziemy na wakacje tego lata, ale prawdopodobnie zostanie wysłany do podróży. – Ta wioska wydaje się bardzo szczery, ale plotka to nie wszystko w nim jest tak piękne. Pierwsze zdanie zdaniu wprowadzającym najprawdopodobniej można łatwo oddzielić od unii. Sens zdania nie będzie przeszkadzał. Sprawy Drugi przykład – tutaj fraza podobno przepływy organicznie w kontekst całego zdania. Jeśli my go usunąć – stracimy odcienie znaczeniowe.

szczególne przypadki

Istnieją szczególne przypadki, gdzie struktury otwarcia nie są tak łatwe do odróżnienia od zdaniu jednobrzmiące. Jeden z nich – jeszcze słowo wstępne. Przykłady pomoże uchwycić te różnice.

Zbadajmy propozycję. Alex był jednak wielkim budowniczym. – Byliśmy blisko domu, ale rzucił śniegu, więc przyjechaliśmy wkrótce. W pierwszym zdaniu, jednak – słowem wprowadzające, wyraża w celu wyjaśnienia znaczenia. W drugim – koordynacyjnego Unia łatwo zastąpiona przez inną, na przykład, ale. Tak więc, jeśli jednak stoi w środku lub na końcu zdania – to słowo wstępne. We wszystkich innych przypadkach – w koordynacyjnego Unii.

Złożoność przyczyn wydaje. Słowo wstępne, których przykłady wykorzystują analizować poniżej należy odróżnić od bezosobowego orzecznik zdania. Na przykład:

Myślę, że wkrótce nadejdzie wspaniałą zimę. Tutaj słowo służy jako orzecznik. Porównywalne z innymi ofertami. Oni zdają się nie zauważać publiczność. W tym przypadku nie jest to propozycja dla tych uwagach wstępnych. Zwracamy uwagę na fakt, że czasownik-orzecznikiem jest łatwo określony – nie zauważy. Tak więc, ta część zdania wydaje się być nic robić.