532 Shares 9130 views

Sangwinik, choleryk: Cechy temperamenty

Istnieją cztery typy temperamentów: flegmatyczny, sangwina, melancholijne i choleryk. Każdy z nich ma pewne zalety i charakterystyczne cechy. W prawdziwym życiu, klasyczny „czyste” temperamenty prawie nie występuje. Każdy człowiek jest najczęściej przedstawiają jakość czterech temperamentów. Tylko niektóre funkcje są dominujące. Na przykład, typ charakter optymistyczny choleryk jakości dwa dominują te temperamenty.


Sangwina szybko zbiegają się z innymi, wesoły, mogli łatwo przełączać się z jednej czynności na drugą, jednak nie lubią monotonii i monotonna praca. Można je łatwo kontrolować swoje emocje, aby szybko dostosować się do nowej sytuacji i aktywnie w kontakcie z innymi ludźmi. Jesteśmy przedstawicielami tego temperamentu, emocjonalny, szybki, z wyrazistymi gestami, wyraźnie i głośno. Sangwinik i choleryk w tym trochę podobna. Przedstawiciele optymistyczny temperament nie znoszę monotonii. Jeżeli bodźce i zdarzenia szybko następują po sobie, stale obecny nowe doświadczenia, wyrażają się z aktywnej strony. Jeśli wpływu monotonne i trwałe, sangwinikowi osoba szybko traci zainteresowanie nimi i zaczyna się nudzić. Sangwinik, choleryk może więc być łatwo drażliwość

Choleryk bardzo mobilny, szybki, nerwowy i niesymetryczne. aktywność umysłowa aktywnie i szybko minął. Podniecenie jednocześnie przeważa nad hamowaniem, który jest charakterystyczny dla tego typu aktywności nerwowej. To wyraźnie objawia się impulsywnością edginess, drażliwość, nerwy i człowiek. W mieszanym temperamentem Sanguine dane choleryk jakości są zmiękczone, czyniąc ją bardziej przedstawiciela spokojny i zrównoważony.

U osób z choleryczny charakter ostrych gestów, nieskrępowaną pospiesznym mowy, gwałtownymi ruchami i wyrazistych gestów. Siła uczucie u tych osób jest bardzo wysoka, a ich wygląd różni się jasność i żywość. Osoba z charakterem zastrzeżeniem wahania nastroju. Asymetria w znacznym stopniu wpływa na jego codzienne czynności.

choleryk czymś zainteresowany, entuzjastycznie zajmuje w tej sprawie, aby przezwyciężyć trudności, działa na wzrost, podczas gdy wykazujące jego impulsywność i szybkość. Jednak, gdy jego energia nerwowy jest wyczerpany, nie chodzi o spadek aktywności lawinowego. Nastrój zmienia się dramatycznie, a przedstawiciel temperamentem zaczyna zachowywać się agresywnie i irytacją, podczas wykonywania ekstremalne emocjonalny moczu. Na tej podstawie, bardzo często występują konflikty. W mieszanym temperamentu sangwinik choleric nasilenie kilka negatywnych cech ostatni jest zazwyczaj zmniejszona.

Bardzo wiele negatywnych cech temperamentu cholerycznej mogą być kompensowane przez cechy, które mają w arsenale innych typów temperamentu. „Clean” choleryk i optymizmu, a także przedstawicieli innych temperamentu, prawie nigdy nie występuje. Z punktu widzenia przeciętnego człowieka są widoczne wszystkie typy temperametra.