249 Shares 8986 views

Jak stać się towarzyskim – i jak przestać bać się dialogu

Wiek całkowitej urbanizacji prowadzi do tego, że człowiek czuje się samotny, być wśród ludzi. Nasza komunikacja jest obowiązkowe zakończony na etapie edukacji szkolnej – kształcenie na odległość w placówkach, pracy w domu, biznesu w internecie – i koło się zamyka tylko bliskich członków rodziny. Wszystko się zmieniło: ludzie wolą zostać w domu zamiast wychodzić na spacer w parku, iść do kina i teatru. „TV zastąpił moja natura” – Matroskin powiedział to jeszcze 20 lat temu! I nawet kiedy współobywatele poza ich mieszkania, wolą nie spotkać się z pierwszego licznika, ponieważ jest to niebezpieczne, zgodnie z obawami społecznymi. W związku z tym pytanie, jak stać się towarzyskim, nie tak łatwo odpowiedzieć.


Prawdopodobnie, jeśli nauczysz się patrzeć bardziej pozytywnie na ludzi w ogóle, staje się jasne, w jaki sposób stać się bardziej towarzyski. „Zamyka” lud niepewne, często zły, ani przestraszony. Stwarzanie wrażenia wrogości otoczenia energicznie promować nasze mediów – wszystkie te historie o maniaków, seryjnymi zabójcami, gwałcicielami zniechęcać chęć do komunikowania się w ogóle. Ale rozejrzeć: istnieją ścisłe i dość odpowiednie ludzie, często samotni, nieodebrane z koniecznością powiedzieć komuś swoją historię lub po prostu, aby rozpowszechniać. Oni też są zaniepokojeni, jak być towarzyskim. Zacznijmy od prostego wdrożenia zasad D. Carnegie: Smile! Na ulicach można znaleźć miłą osobą tak rzadkie, otwarty, światło, uśmiech! Teraz tylko realizacja tej zasady będzie przyciągać do Ciebie poglądy przechodniów. I to jest bardzo dobry! Jak stać się towarzyskim? Tak, wystarczy spojrzeć na tych, którzy patrzą na ciebie. Obserwując z zainteresowaniem, ale ostrożnie, bez oceny. Gwarantuję nawet prosta obserwacja przyniesie wiele wrażeń i pozytywnych emocji. A ludzie wokół staną się bliższe i bardziej zrozumiałe. Tak więc pierwszy krok – aby nauczyć się widzieć ludzi.

Drugi krok – aby dowiedzieć się, jak związać rozmowę. Nie, nie na ulicy, a nawet w parku – w sklepie, kawiarni, banku. W ogóle, gdzie sytuacja jest pchanie się do wymiany zdań. Zobacz, jakie to przyjemne i niestandardowe, można powiedzieć, że osoba, która jest przed wami. Naucz się mówić pierwsze zdanie tak, że druga strona chciała kontynuować odpowiedzieć, czy znowu tylko uśmiechnąć. Przezwyciężyć swój strach stać bliżej do innej osoby jest trudne, lecz spójny i regularne szkolenia, aby nauczyć się zrobić pierwszy krok w komunikowaniu się naturalnie z łatwością. Nawiasem mówiąc, ta praca i poświęcić swój trening komunikacji, które są prowadzone przez profesjonalnych psychologów. Jako część specjalistów zatrudnienia uczyć grupę, aby zrozumieć, jak stać się bardziej towarzyski człowiek, i wypracować technikę komunikacji. Ten ostatni obejmuje mimikę, gesty, intonację – to naprawdę nie ma znaczenia, co oni mówią, jak mówią. nagrany również w szkoleniu komunikacyjnej, można znaleźć ludzi podobnie myślących i po prostu rozszerzyć krąg przyjaciół – bez długiego treningu w warunkach rzeczywistych.

Kolejnym krokiem może być na czacie w Internecie. Jest to szczególna forma kontaktu z innymi ludźmi, bo nie widzą i nie słyszą i reagują tylko na to, co piszą. Różne serwisy społecznościowe oferują szereg projektów w komunikacji – i można używać nazw nawet fikcyjne – wystarczy sprawdzić, w jaki sposób społeczność reaguje na Twoje wpisy, komentarze i artykuły. Niesamowita okazja, aby znaleźć swój własny styl, styl komunikacji, określić obszar zainteresowania, w których mówić miły i pomocny. Po wymianie poglądów – to wzbogacenie po obu stronach, co oznacza, że każda ze stron musi być w stanie doprowadzić do dialogu jest czymś wyjątkowym i użyteczne rozmówca.

Wreszcie, gdy nie ma strachu przed człowiekiem, i jesteś pewien, że można prowadzić dialog, odważnie wyrusza na morze komunikacji i bezpłatnie korzystać z kąpieli! widać bardzo szybko, że wielu będzie wdzięczny za to, co pierwszy zaczął mówić. Cóż, jeśli nie uda – bo to nie jest problem, a obawy o innej osobie. Życzę mu opanować naukę myśli o tym, jak stać się towarzyskim.