183 Shares 8520 views

Historia czekolady

Historia czekolady, według ekspertów, rozpoczęła się w reklamach Millennium Meksyku trzy lata temu. Z owoców kakao było wiadomo, że Indianie z cywilizacji Olmeków, która istniała 1000 lat pne A jak to się stało?


Historia czekolady: początek

Nawet przed tak wielkich i znanych cywilizacji, takich jak Majów i Azteków, w rejonie Zatoki Meksykańskiej plemion zamieszkujących Olmeków. Mają coś tylko po raz pierwszy i zaczął przygotowywać napój z ziaren kakaowca, również byli oni pierwszymi, którzy wzrosła czekoladowe drzew. Nawiasem mówiąc, słowo „pewny który brzmi” nastąpiło właśnie w codziennym życiu, które od dawna wymarłe plemię.

Później kakaowy napój uzależnionych i Majowie, ale oni nazywają to stało się „shokolatl”. Aztekowie, był nazywany „kakahuatl”. Nawiasem mówiąc, to widać, że wszystkie narody pogańskie wybrany jako obiekty kultu niczym niezwykłym. Kultura Indian od wieków następowały po sobie, ale postawa kakao zawsze były więcej niż czci. Majowie wierzyli, że istnieje nawet bóg kakaowych i czekoladowych napoju spożywanego podczas rytuałów religijnych, biorąc pod uwagę to święte. Aztekowie postrzegana również owoce kakaowca jako pokarm bogów, wierząc, że „kakahuatl” daje im duchowy wgląd.

Dziś, starożytna historia czekolady jest dobrze prześledzić dzięki niezwykłych znalezisk odkrytych na terytorium Belize. Nie można znaleźć proszku fosylizacji osad, który odnosi się według naukowców w 600 BC W wyniku analizy chemicznej, stwierdzono, że nie jest to po prostu rozdrobnione, a następnie gotowanych ziaren kakaowca, z dodatkiem aromatycznych zanieczyszczeń.

Historia czekolady została rozwinięta, gdy w 1502 roku Kolumb wylądował jego statek na amerykańskiej ziemi. Następnie Indianie byli traktowani na jego filiżance gorącej czekolady. Podróżnik, jednak zmniejszył się z teraźniejszością, ale wziął przepis i kakao owoce z was przedstawić króla Hiszpanii. Monarch również nie docenić nowość. I tylko wtedy, gdy w 1519 roku na wybrzeżu meksykańskiego i postanowił Cortes wyszedł zbyt gorzki gorzkiej czekolady słodzone cukrem z trzciny cukrowej, a następnie doprowadzić do hiszpańskiego dworu królewskiego, cywilizowany świat docenić tę delikatność doceniane.

Czekolada była używana przez długi czas wyłącznie w postaci ciekłej. Marmurowa samą postać po raz pierwszy pojawiła się gdzieś w połowie 19 wieku, kiedy brytyjski wpadł na pomysł, aby mieszać proszek kakao, masła kakaowego i cukru. Na batony naraz nastąpił ogromny popyt. Jeszcze później w nowym produkcie zaczął dodać mleko – tak narodził czekolady mlecznej, która jest teraz znacznie wyprzedza gorzkiej popularności.

Dziś cały świat kocha czekoladę, które mogą być ze względu na najbardziej zaawansowanych technologiach produkcyjnych działać w całkowicie różnych formach. Obecnie Confectioners wytworzyć produkt na bazie kakao, orzech mlekowy, pomadek, wypełnień jogurt z palonych orzechów, suszone owoce, owoce kandyzowane, ryżu powietrza, a także dodać do niej ostry pieprzu. Polewa czekoladowa tradycyjnie zdobi większość ciast i wypieków. I, oczywiście, wszystkie dzieci i dorośli lubią pić kakao pić rano i dostać się do konkretnego święto rzemiosła piękne kręcone czekoladę.

Muzeum czekolady w Moskwie – to niesamowite, magiczne miejsce, gdzie marzenia się każde dziecko, aby wybrać się na wycieczkę po rzece czekolady (nawiasem mówiąc, jest ona przedstawiona na podłodze zakładu) w świecie słodyczy, słodkich i gorzkich jednocześnie. Dorosłych, na pewno, nie będzie również bez odsetek do bogatej ekspozycji tematycznej przedstawionej tutaj, co sprawiło, eksponaty ze zbiorów takich legendarnych cukierniczych jak Rot Front, Czerwony Październik, Babaevskaya i przywieziony z Gwatemali, Hondurasu i Meksyku, kolekcji etnograficznej przedmiotów, taki czy inny sposób związanych z kakao.