784 Shares 8510 views

Wymiana pasty termoprzewodzącej: możliwości procesowe i wskazówki

W tym artykule przyjrzymy się, jak z wymianą pasty termicznej. Ta sprawa nie jest zbyt skomplikowana, ale jest to bardzo ważne dla każdego komputera. Termiczne tworzyw sztucznych jest substancją, która jest zewnętrznie podobna do pasty do zębów. Okresowo wymagać wymiany pasty termicznej na karcie graficznej i procesora. W obu przypadkach wymiana pasty przeprowadza się w identyczny sposób z tą różnicą, tylko w konstrukcji urządzenia. Co to robi?

Wymiana cieplna potrzebna pasty w celu zmniejszenia temperatury roboczej, procesor zwiększenie promienniki ciepła, a tym samym zapobiec przegrzaniu i niewydolności procesora. Często prace te są wymagane dla wieloletni, a także do nowych części, ponieważ części mogą być dostarczone z niskiej jakości makaronów. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kart graficznych. Jeśli okaże się, że karta graficzna nagrzewa się znacznie silniej niż została zadeklarowana przez producenta, to problem leży w złym stosowaniu pasty termicznej, lub jego złej jakości.

Do pracy potrzebne są następujące elementy:

  • śrubokręt
  • Rura thermopaste;
  • Suche chusteczki;
  • Karta plastikowa;
  • płatki kosmetyczne;
  • płyn do paznokci zmywacz polski;
  • igła lub wykałaczki.

pasta termoprzewodząca potrzebne – gdzie kupić jakość? Lepiej jest stosować się do sklepów specjalistycznych. Jeśli kupisz fałszywy, wtedy ciepło będzie jeszcze gorzej.

Jeśli jesteś całkowicie gotowe, nadszedł czas, aby rozpocząć. W celu przeprowadzenia wymiany pasty termicznej na karcie graficznej, na początek należy usunąć z gniazda, odłączenie przewodów. Następnie wyjąć wentylator, odkręcić grzejnik. Po tych wszystkich manipulacji, ujrzymy procesor graficzny – serce i mózg karty graficznej. Na jego prawidłowego funkcjonowania i dobrego chłodzenia będzie zależał od wszystkich prac wideo

Procesor graficzny jest delikatna i ważna część, tak aby pracować z nim musi być bardzo ostrożny. Aby rozpocząć, usunąć starą pastę suchych ściereczek i igieł, które tylko między nogami wióry mogą być użyte. Zarysować deski igłowej i procesor nie. Jeżeli pasta jest bardzo wyschły, a następnie przyjść do klocków bawełny pomoc zwilżoną płynem zmywacz do paznokci. Usuń pastę powinny być lekkie i delikatne ruchy. Wraz z usunięciem radiatora pasta termoprzewodząca jest łatwiejszy, należy zachować jednak ostrożność, aby uniknąć zarysowań na powierzchni, która styka się z GPU. W przeciwnym razie, ciepło będzie się zmniejszać, a karta graficzna będzie bardziej ciepły. Po oczyszczeniu, procesor powinien ponownie przejść nad nim szmatki, aby usunąć odciski palców, wilgoć i tak dalej.

Teraz, procesor może być stosowany do nowej warstwy pasty. Wymiana pasty termoprzewodzącej jest łatwiejsze z plastikowej karty, jak to ma idealnie gładkie krawędzie i gładką powierzchnię.

Teraz się tubkę pasty do zębów i powoduje niewielki spadek w środku procesorze, następnie równomiernie rozmazywane pasta z tworzywa sztucznego powierzchnia karty od środka do powierzchni krawędzi. Warstwa powinna być możliwie cienka. Jeżeli opłata środowiskowa ma trochę pasty termoprzewodzącej, nie ma się czym martwić.

Po zastosowaniu pasty do chłodnicy procesora jest zainstalowany. Ważne jest, że radiator został zainstalowany bez zmiany. W przeciwnym przypadku, warstwa pasty mogą zostać uszkodzone, a procesor będzie przegrzewać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowie na Twoje pytania dotyczące sposobu wdrożenia wymiany pasty termicznej na komputerze. Co do zasady, wykonywana praca ta trwa około dwa razy w roku. Ale jeśli czujesz, że procesor się przegrzewa, to lepiej, aby nie opóźniać i uruchomić czas wymiany. Jeśli wątpisz w swoje umiejętności, konieczne jest, aby poprosić kogoś bardziej zestawione w rozwiązywaniu tego problemu za pomoc.