408 Shares 4274 views

Jak wybrać i zainstalować obrotomierz na silnik zaburtowy?

Większość z siłownikiem pływającej jest wyposażony w minimalnej liczby układów ustanowienia kontroli nad pracy silnika. Otrzymuj ważnych wskaźników odnoszących się do prędkości obrotowej silnika, całkowity czas jego praca pozwala obrotomierz na silnik zaburtowy.


Co to urządzenie?

Obrotomierz na silnik zaburtowy – małych rozmiarów urządzenie, które służy do synchronizacji silników pływanie pojazdów. Montaż odbywa się bez jakiejkolwiek bezpośredniej interwencji w strukturze złożonych mechanizmów, które są odpowiedzialne za kurs statku.

Obrotomierz na silnik zaburtowy rejestruje impulsy przychodzące z silnika przez elektryczny obwód zapłonem iskrowym. W oparciu o dane, urządzenie generuje wyświetlacza podczas pracy silnika i liczby zrealizowanych obrotów.

Wykonane obrotomierz na silnik zaburtowy z materiałów wodoodpornych. Waga z większością urządzeń wynosi około 50-70 gramów. Jednostka sterująca z niezależnego źródła zasilania i uruchomić aktywację silnika.

funkcjonalny

Dziś są powszechnie dostępne w różnych wersjach obrotomierza. Najprostsze urządzenia są w stanie zapewnić jedynie informacje odnoszące się do wyświetlania prędkości obrotowej silnika. Jednakże wybór rzeczywiście funkcjonalnych obrotomierz na silnik uchwytu łodzie motorowe następnie uzyskuje dane o szeregu rowkowanych godzin, ciśnienie oleju, temperatura silnika. Obecność tych dwóch możliwości wydaje się wskazane dla silników o niskiej energii. Jednak montaż dodatkowych czujników są często obarczona poważnymi trudnościami konstrukcyjnych i technicznych.

Wybierz funkcje

Co lepiej wybrać – do Chin czy drogiego obrotomierz na silnik zaburtowy „Yamaha”? Głównym argumentem przemawiającym za urządzeń z Chin stoi dostępny dla większości użytkowników kosztach. Według tego kryterium urządzeń renomowanych producentów, przeznaczonych do montażu silników znanych marek, zawsze będą grać chińskich produktów.

Innym ważnym punktem – wymiana baterii. Warto zwrócić uwagę na dostępność możliwości otwierania obudowy urządzenia. W tym przypadku, w celu przywrócenia funkcjonalności urządzenia może być na własną rękę, bez uciekania się do usług specjalistów.

Wśród innych kryteriów, które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze obrotomierz do silników zaburtowych, warto zauważyć, co następuje:

  • ostrość obrazu na wyświetlaczu;
  • dostarczanie Cechy charakterystyczne taktnosti osiągów silnika;
  • Łatwa instalacja i obsługa.

Podłączyć obrotomierz do silników przyczepnych

Procedura instalacji urządzenia zawiera szereg stosunkowo prostych zadań z realizacją który ma potencjał, aby obsłużyć każdego właściciela pojazdu wodnego. Najważniejsze jest dokładnie wykonywać pracę w następującej kolejności:

  1. Aby rozpocząć, urządzenie jest usuwany z oryginalnego pojemnika, a następnie jest jego sprawdzenie pod kątem uszkodzeń.
  2. Z pokrywą silnika łódź usunięte w celu zapewnienia dostępu do świecy zapłonowej. Wokół ostatniego, w odległości 5 cm od końca, owija się kilka zwojów kabla luźne obrotomierz, który jest zamocowany za pomocą taśmy.
  3. Urządzenie jest umocowany na łodziach deska rozdzielcza z wkrętów samogwintujących.
  4. W konkluzji do obrotomierza jest zasilany kabel wysokiego napięcia.

Aby zainstalować urządzenie wymaga osobnego zakupu odpowiedniego okablowania. Najtrudniejszym etapem montażu – mocowanie obrotomierz na desce rozdzielczej. Na niektórych jednostek z napędem mechanicznym, przeznaczony do tego celu panel nie otworzyć. W tym przypadku, właściciel łodzi będzie musiał uciekać się do rozwiązań alternatywnych, pokazując pomysłowości.

Konkludując

Jak można zauważyć, obrotomierz jest bardzo praktyczny sprzęt dla właścicieli łodzi motorowych. Oczywistą korzyścią różnorodności asortymentu, możliwość samodzielnego montażu – wszystko to jest czynnikiem, który predysponuje użytkownikom na zakup takiego urządzenia.