294 Shares 1479 views

Gdzie jest najkrótsza ulica w Moskwie

Jak każdy metropolii świata, Moskwa ma dużą liczbę ulic, dróg, podjazdów, alejek, bulwarów i innych obiektów. Niektóre z nich są tak małe, że nie ma na wielu mapach. Jednakże, jest to interesujące wiedzieć takie fakty kapitału jak najlepszy krótki i długi, wąski i szeroki, większość starych i nowych ulicach.


Ulica Venetsianov

Dziś jest niewątpliwie najkrótsza ulica w Moskwie. Znajduje się on w miejscowości Sokół w północnej jednostka administracyjna, a jej długość zaledwie 48 metrów. Na tej ulicy są tylko 2 domy prywatne, tak to można nazwać, a najkrótsza ulica w wielu domach.

Jako Falcon został zbudowany jako wioska artystów, a ulice dostał ich nazwiska przez nazwiskami znanych rosyjskich malarzy. Tak, nasza bohaterka otrzymała nazwę A. Venetsianov iw sąsiedztwie ulic nazwanych Surikov i Lewitana. Początkowo 20-tych ubiegłego wieku, ta ulica była przesmyk pomiędzy sąsiadującymi dłużej i miał mały park. Ale w 1937 roku, w jego miejscu wybudował dom malarza AM Gerasimov. Ten budynek zerwane podróży i zrobił ślepej uliczce, skracając go ponad dwukrotnie. Warto zauważyć, że podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest tu prowadził linię umocnień.

Uwaga fakt, że ulica Venetsianov nie tylko najkrótsza ulica w Moskwie, to zajmuje czwarte miejsce wśród najkrótsza ulica na świecie. Nawiasem mówiąc, trzecia 40-metrowa ulica Sibstroyput w Nowosybirsku. Pierwsze dwie pozycje tego rodzaju rankingu ulic w miastach Szkocji i Anglii.

Lenivka

Ta ulica jest trochę dłuższy od poprzedniego, ma 160 metrów. Ale do 1920 nie miała konkurentów, a dziś wielu historyków, nie uznając Venetsianov kompletny ulicą, myślę, że jest najkrótsza ulica w Moskwie – Lenivka. Otrzymał swoją nazwę od pobliskiego Lazy Torzhok. Ale on dostał swoją nazwę ze względu na fakt, że handel nie był z półek, a bezpośrednio z wozów. Istnieje jednak nadal rzeka Lenivka aktualnie płynący przez podziemny kolektor. Być może ze względu na nią, a ulica ma swoją nazwę.

Dziś jest to najkrótsza ulica w Moskwie spokojnym miejscu, z drogich i prestiżowych mieszkania. Leży między Volkhonka i nasypu Kremla. Kilka budynków znajdują się modne dziś fryzjerskich, mini-hotel, galeria, kilka kawiarni i sklepów.

Prokudinsky pasa

Jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko na ulicach, ale także innych obiektów topograficznych, wśród alejek są konkurenci Lenivke. To, na przykład, Prokudinsky pasa w Presnensky obszaru Moskwie. Aż do 19 wieku był bezimienny, ale później otrzymał nazwę właściciela domu Prokudina.

Dzisiaj, w odległości 100 metrów od alei znajduje się zaledwie 3 domy z urzędów administracyjnych, przechowuje, fryzjerów i małych biurach.

Bast pasa

Innym kandydatem – A 58-metrowy pas burtą. Można powiedzieć, że jest to najkrótsza ulica w centrum Moskwy do budynku miasta.

Znajduje się w pobliżu stacji metra „Novokuznetskaya” między ul Bolotnaya i Sadovnicheskaya nasypie, w tym samym czasie między mostem Mała Moskwa rzeki i most, nosząca nazwę żelaza. Dawno bliski i pływający, którego ruchome części były połączone ze sobą za pomocą lin z łyka, np Bast liny. To dało nazwę drzeworytu aleja.

By the way, a liczba domów, które można uznać za pas liderem – to tylko jeden budynek. Na salwy burtowej Pereulok. 2 to 6-kondygnacyjny budynek biurowy.

Dai pasa

Trudno nazwać najkrótszą w dosłownym tego słowa znaczeniu (ponieważ długość pasa tak bardzo jak pół mili), ale można założyć, że jest to najkrótsza ulica w Moskwie z nazwy. Są tylko 4 litery, podczas gdy inne mają nazwy ulic Moskwa co najmniej 5 liter.

Dai Lane znajduje się w środkowym obszarze pomiędzy Sretenka i Sacharowa Avenue. Lane w swojej długiej historii wielokrotnie zmieniane nazwy nadane mu na cześć wybitnych osób danej chwili. Współczesna nazwa dał właścicielowi i wysokiego urzędnika 19 wieku, Peter Daev.

Znając te niezwykłe fakty jak najkrótszym ulicy w Moskwie, zawsze można pokazać swoją erudycję i nadzwyczajne informacje, które są interesujące dla każdej firmy.