303 Shares 3011 views

Pyszne ciasto z ziemniakami i mięsem mielonym do świątecznego stołu

Placek z ziemniakami i mięsem mielonym to pyszne i satysfakcjonujące drugie danie, które można podawać zarówno na zwykły obiad, jak i na świąteczny stół. Warto zauważyć, że takie napełnianie jest przygotowywane bardzo szybko, co znacznie ułatwia proces tworzenia naczynia.


Ciasto z ziemniakami i nadzieniem: niezbędne składniki ciasta

 • Cukier – jedna duża łyżka;
 • Mleko – trzy szklanki;
 • Drożdże – jedna mała łyżka;
 • Jajko jest jednym kawałkiem;
 • Sól – jedna mała łyżeczka;
 • Mąka – aż ciasta pogłębią się;
 • Margaryna – jeden pakiet.

Proces przygotowania ciasta do mielenia ciast i ziemniaków

Aby umieścić drożdże, trzeba podgrzewać trzy szklanki mleka, przed dodaniem cukru i soli do niej. Potem posypać małą ilością drożdży i dać im dwadzieścia minut. Po upływie czasu dodaj jeden dodany jajko, zmiękczoną kremową margarynę i mąkę pszenną do przygotowanej mieszanki. Ciasto powinno być grubsze, a mieszanie nie przykleja się do rąk. Aby było szybko i dobrze podgrzać, zaleca się nakryć go ręcznikiem, luźno zamknąć pokrywkę i umieścić w ciepłym miejscu. Gdy ciasto zacznie się pęcznieć, należy go zapiąć pięścią zwilżoną olejem roślinnym. Za pół do dwóch godzin będzie w pełni nadaje się do dalszego formowania naczynia.

Pie z ziemniakami i nadzieniem: niezbędne składniki do napełniania

 • Ziemniaki średniej wielkości – siedem sztuk;
 • Marchewki – dwa kawałki;
 • Tłuszczowa wołowina ziemniaczana – 400 gramów;
 • Sól, pieprz, koperek – smak;
 • Pory – jeden pakiet.

Należy zauważyć, że takie naczynie można ugotować nie tylko z mięsa wołowego, ale również z kurczaka, wieprzowiny i mieszanego napełniania.

Ciasto z ziemniakami i nadzieniem: proces przygotowania napełnienia

Podczas gdy ciasto drożdżowe wzrasta, można bezpiecznie przygotować napełnianie. W tym celu oczyść bulwy ziemniaka i marchewki ze skórki i drobno posiekać. Po tym należy wymieszać wszystkie posiekane warzywa, wołowinę z tłuszczu, pieprz, sól, posiekaną koperkę i pora w jednym dużym pojemniku.

Jak gotować ciasto z ziemniakiem: formowanie naczynia przed pieczeniem

Aby utworzyć ciasto, należy podzielić drożdże na dwa nierówne części. Większy kawałek powinien być zwinięty na dwa centymetry grubości i gęsto ułożony na blasze do pieczenia, tak aby krawędzie przechodzą po bokach naczyń. Następnie, na podstawie kołka, należy równomiernie wyłożyć wszystkie przygotowane farsz i przykryć ją inną warstwą ciasta.

Aby zrobić ciasto z ziemniakami i wypchać soczyste i smaczne, przed wypiekiem zaleca się dodać pół szklanki bulionu do niego. W tym celu, w środkowej części górnej warstwy ciasta, należy wykonać małą dziurę, a następnie przelać cały przygotowany płyn. To danie przygotowywane jest na około pięćdziesiąt minut.

W przypadku, gdy nie ma czasu na długie ugniatanie drożdży, można szybko ugotować szybkie ciasto z ziemniakami za pomocą konwencjonalnego półproduktu warstwowego. Napełnianie go przygotowuje się w dokładnie taki sam sposób, ale ciasto staje się bardziej miękkie, chrupiące, ale mniej satysfakcjonujące.