413 Shares 8875 views

Jak zrobić milkshake w blenderze

W tym artykule pokażemy, jak zrobić milkshake w blenderze. Ten napój zyskał popularność wśród dzieci i dorosłych.

Szeroka gama smaków pozwala każdemu koneserowi koktajlowi wybrać coś własnego. Nawet ci, którzy nie lubią mleka, delektuj się tym deserem. Ponadto należy zauważyć, że jest to także użyteczny napój, bogaty w wapń. Dla dzieci, kobiet w ciąży i innych, zaleca się je jako zdrowie, dietetyczne i po prostu pyszne.

Cudowne wyposażenie i minimum produktów

Aby wypić ten napój, potrzebujesz blendera. I z głównych produktów – mleko i lody, wszystko inne jest kwestią smaku i wyobraźni. Oczywiście główne składniki można zmieniać na kefir lub jogurt, ale klasycznym przepisem są: mleko, lody i syrop (lub świeże jagody i owoce). I już do dodatków smakowych możesz używać niezależnie od swojego pragnienia. Do tego deseru można dodać jabłko, kiwi, wiśnie, porzeczki, banany, truskawki, jagody, żurawiny i wiele innych użytecznych i pysznych potraw.

Jak zrobić milkshake w blenderze

Na 2-3 kieliszki koktajlu potrzebujemy pół litra mleka, 250 g lodów, lepszej wanilii, zauważam, że jakość napoju zależy od jego jakości. Potrzebujemy również syropu lub innego wypełniacza, na przykład jagód i owoców. I można połączyć kilka rodzajów jagód w tym samym czasie. Można również dodać kawa, aby nadać przyjemny smak i kolor na deser. Umieściliśmy wszystko w mikserze, mieszamy go przez około dwie minuty. I cieszymy się smakiem.

Jak zrobić milkshake z bananem

W tym celu postępuj zgodnie z opisaną powyżej recepturą, z dodaniem tylko dwóch bananów. Zaleca się również dodanie garstki truskawek.

Jak zrobić milkshake w blenderze bez lodu

Ten ostatni w tym przypadku powinien być zastąpiony przez krem o wysokiej zawartości tłuszczu – 33%. Dwie łyżki na pół litra mleka wystarczy. Tam też wysyłamy cukier w proszku i owoce, jagody, lody do smaku. Wszystkie starannie zmieszane.

Rzeki mleczne – lód

W celu uzyskania efektu chłodzenia należy dodać do koktajlu lód. Musimy to zrobić z wyprzedzeniem, tzn. Najpierw wrzucamy je do miski naszego blendera. Jest to niewątpliwie wielki wynalazek ludzkości. Co robi blender? Oprócz mieszania produktów o różnej konsystencji i doprowadzania mieszaniny do jednolitości, szlifuje pożądane. To się zdarzy z lodem. Po zakończeniu procedury dodajemy wszystkie inne produkty zgodnie z recepturą.

Z słomy i pod parasolem

Aby ozdobić nasze mini-arcydzieło, potrzebujesz kawałka cytryny, do przymocowania do szklanki, wiśni, kawałków owoców, liści mięty, czekoladowych okruchów. Spektakularnie wyglądają jak bita śmietana, posypane tartymi orzechami lub wiórkami czekolady. Odpowiednie są także parasole i rurki wprowadzone do tego koktajlu.

Ciesz się Zamknij

Teraz, wiedząc, jak zrobić milksshake w blenderze, możesz dywersyfikować swoje domowe menu dla radości rodziny, zwłaszcza dla dzieci. Ten napój jest bardzo odpowiedni w gorące dni. Tylko trzeba zachować ostrożność i chronić gardło, w rzeczywistości z zimnego mleka lub produktów mleczarskich prawdopodobieństwo chłodzenia jest najwyższe.

Bon appetit i dbać o swoje zdrowie!