426 Shares 9727 views

Spirala wewnątrzmaciczna Mirena – rewolucja w dziedzinie antykoncepcji

Wewnętrzne spirale świata, które są ustalane przez kobiety, pozwalają chronić 98-99% przed niechcianą ciążą. Pozostałe 1-2% wpływają na takie czynniki, jak nieprawidłowa początkowa instalacja, a także spontaniczny spadek. Wewnętrzne spirale świata są ostatnim osiągnięciem nauki w tym kierunku. Właśnie tutaj po raz pierwszy stosuje się dwie metody antykoncepcji, mianowicie wewnątrzmaciczne i hormonalne. Skład tej helisy jest specjalnie wprowadzany hormon zwany lewonorgestrel. Ta spirala, podobnie jak wszystkie inne, ma kształt t, w samym rdzeniu i jest lekiem hormonalnym.


Po założeniu urządzenia wewnątrzmacicznego następuje stopniowe uwalnianie tego hormonu z łodyg. Spirale wewnątrzmaciczne mirena, należy ustalić w okresie od pierwszego do siódmego dnia cyklu menstruacyjnego. Przed zainstalowaniem zwykłej spirali konieczne jest konsultowanie się ze specjalistą. Cena spirali wewnątrzmacicznej mireny jest nieco wyższa niż w przypadku zwykłych, ale ze względu na większą trwałość i trwałość eksploatacji, która przedłuża się do 5 lat, w dużej mierze wygrywa ona nad podobnymi okazami.

Zasada działania środków antykoncepcyjnych wewnątrzmacicznych.

Po zainstalowaniu spirali, tworzy ona niezawodną przeszkodę dla jajka, gdy porusza się przez rurkę jajowodu i następuje mechaniczne niszczenie jaj. Ponadto spirala nie pozwala na przyłączenie się do endometrium. Spirale światów antykoncepcyjnych powodują zagęszczenie śluzu szyjnego, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.

Należy powiedzieć, że niewielki odsetek kobiet, około 2% wszystkich, którzy korzystają z urządzeń macierzystych, reaguje negatywnie na nie. Najczęściej są to kobiety, które po raz pierwszy korzystają z nich. Niektóre z nich mogą występować bóle brzucha lub pleców, a także bóle głowy, podrażnienie, cykl menstruacyjny może się nieco zmienić, tzn. Wydłużenie lub skrócenie miesiączki. Ale zasadniczo przeglądy dotyczące spirali pokoju są pozytywne, kobiety, które zaczęły używać już nie chcą używać innego rodzaju przeciw-produktu.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania urządzeń wewnątrzmacicznych

Stosuj tego typu środki antykoncepcyjne u kobiet, które już urodziły, a w najbliższej przyszłości nie planują zajść w ciążę. Nie powinni też mieć żadnych procesów zapalnych. Żadna z wyprodukowanych spirali wewnątrzmacicznych nie jest przeznaczona dla kobiet, które jeszcze nie urodziły, nie mają żadnych chorób przenoszonych drogą płciową ani zapalenia narządów płciowych. Są również przeciwwskazane u tych kobiet, u których występują uczulenia na którykolwiek składnik tworzący spiralę lub podejrzenia o guz w macicy. Jeśli kobiety poddają się leczeniu leków, które mają wpływ na gęstość krwi, silną chorobę serca, deformacje macicy lub osoby zarażone wirusem HIV, nie zaleca się również instalowania urządzenia wewnątrzmacicznego.

Z prawidłowo dobranym i ustalonym przez spiralę specjalistyczną prawie całkowicie wyeliminowano możliwość ciąży, w tym tuby. Ale jak już wspomniano, jest to najbardziej skuteczne i bezpieczne stosowanie wewnątrzmacicznego urządzenia dla kobiet, które miały co najmniej raz urodziły lub tych, które miały ciążę.

Montaż urządzenia wewnątrzmacicznego

Procedura ta powinna być przeprowadzona przez specjalistę i koniecznie w placówce medycznej. Po pierwsze, szyjka macicy jest odsłonięta i dokładnie przemyta środkiem antyseptycznym, na życzenie kobiety może być znieczulona. Po tym określono głębokość kanału szyjnego i jego kierunek. Dopiero po tym, przy pomocy specjalnego przewodnika, wprowadza się spiralę. Następnie wyciągnięty jest przewód, a gwinty pozostają w odległości około 2 centymetrów, dzięki czemu w przyszłości można łatwo usunąć spiralę.