558 Shares 6190 views

Kolka u niemowląt

Kolki u niemowląt – bolesne skurcze z napadowym w przyrodzie i towarzyszyły okrzyki i niepokoju dziecka. Jeżeli w trakcie karmienia lub spokojny sen, gry, dziecko zaczyna naciskać, jęczeć, aby nakłonić brzuch nogi i krzyczy, więc zaczyna atak kolki.


Przyczyny kolki u niemowląt zróżnicowane:

1) W trzecim tygodniu życia dziecka dramatycznie zwiększyła popyt na mleko, co oznacza, że czas, który został zastosowany wcześniej, to nie wystarczy. Dziecko jest karmione, w rzeczywistości, tylko jeden „przód” mleko, które jest przesycone z węglowodanów. A substancje te stymulują ciało dziecka w gazowaniu, co z kolei powoduje bolesne kolki dziecka.

2) Dziecko ma maszynę mięśni jelit nie jest jeszcze wystarczająco dojrzałe.

3) Ponadto, niedojrzałe działanie dziecko enzymatyczne w jelicie i w konsekwencji, zwiększenie wrażliwości na produkty, które mogą powodować wzdęcia.

4) W czasie karmienia dziecka może przechwytywać powietrze z powodu słabej przywiązania do piersi lub wykorzystanie butelek do karmienia.

Najczęściej kolki u niemowląt zaczynają się pojawiać od trzeciego tygodnia życia, trwa około trzech godzin dziennie i niezależnie badanych w wieku do trzech miesięcy. Najczęściej problem ten występuje u dzieci, które szybko zyskują na wadze. Co może pomóc w zapobieganiu manifestację kolki u niemowląt?

1) Małe dzieci muszą piersią.

2) paszy głównej dziecko musi być pierwszym tego samego zapotrzebowania. Im dłuższy okres jednego karmienia do drugiego, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie przechwytywać powietrza podczas następnego karmienia, a to naturalnie prowadzi do wnikaniem gazów do jelit, a tym samym do powstania bolesnej kolki u niemowląt.

3) Konieczne jest, aby ściśle monitorować, czy dziecko bierze piersi poprawnie, należy on schwytany i otoczka, a nie tylko sutek, z tym wychwytywania rzadziej powietrza w przewodzie pokarmowym dziecka.

4) Po karmieniu, dziecko musi mieć ściśle pozycję pionową i trzymać go tak nie odbiegają gazów.

5) Matka musi również stosować się do pewnej diety – należy zrezygnować z podawania tych produktów, które mogą stymulować wzdęcia – grzyby, kapusta, pomidory, konserw mięsnych, smażonych i tłustych.

6) Jak tylko dziecko zaczyna naciskać i pokazać troskę, czasami wystarczy do ogrzania jego żołądek, na przykład, umieścić na nim przez ogrzewanym żelaza pieluchy.

7) Również w takich przypadkach może pomóc ciepłą kąpiel. Im lepiej dodać wywar wody ziół, zapewniając efekt kojący, np pospolity, melisy, kozłka mięta.

8) Dobry efekt może dać masaż brzucha – głaszcząc go w kierunku ruchu wskazówek zegara, jak również gimnastyka – dostosowanie nóg do żołądka z nimi podczas zginania je i przez presję na brzuchu, przewrotów dziecko z powrotem do siebie na brzuchu. Te proste techniki, aby ułatwić wejście gazów, które są przyczyną wzdęcia, trudności w wypróżnieniu i, w rzeczywistości, lęk dziecka.

9) Można również używać rury gazowej lub strzykawkę miękkie myagonkim końcówki. Przed wprowadzeniem rurki jest konieczne, aby masaż brzuszka, a następnie smarować rurze specjalnego sterylnego oleju, umieścić dziecko na lewym boku, zginać mu przynieść nogi w kolanach do swojego brzucha, a następnie wprowadź końcówkę rury do trzech lub czterech centymetrów i znowu masować jego brzuch. Po siedmiu do dziesięciu minut odjeżdżają gazy i treści jelitowej.

10) Można Popo dziecka ciepłe herbatki ziołowe na kopru. Stosowane również koper wody, który jest wykonany z jednej łyżeczce nasion kopru w szklance wody destylowanej, umieścić ją w łaźni wodnej w ciągu dwudziestu minut, odkształcenia i doprowadzić objętość do tyłu dwieście ml. Dziecko dać jedną łyżeczkę do czterech razy dziennie przed posiłkami.