569 Shares 6327 views

Wirus Ebola w Egipcie. Jak przenosi się wirus Ebola?

Wirus Ebola powoduje bardzo zaraźliwą chorobę. W inny sposób nazywa się gorączką Ebola. W 96% przypadków ludzie chorzy umierają. Po raz pierwszy choroba została odkryta w 1976 roku w dorzeczu rzeki Zaira Ebola. Właściwie z tego obiektu geograficznego wystąpiła nazwa strasznej choroby. Od czasu zarejestrowania pierwszego przypadku choroby ponad tysiąc osób zostało zabitych.


Zakażenie wirusem Ebola

W lasach równikowych odkryto po raz pierwszy naturalne źródła tej choroby. Wśród nosicieli chorych ludzie, nietoperze, które żywią się owocami drzew owocowych i małp. Wśród znanych pięciu odmian wirusa, cztery są śmiertelne dla ludzkiego ciała. Zakażenie zachodzi na dwa sposoby:

● przez uszkodzoną skórę;

● przez błony śluzowe.

Raz w ludzkim ciele, wirus Ebola mnoży się bardzo szybko. Charakterystyka charakteryzuje się tym samym objawem jak gorączka krwotoczna. Cechą wirusa Ebola jest wysoka częstość występowania objawów klinicznych. Odwodnienie ciała odbywa się bardzo szybko. Wkrótce pojawiają się różne krwawienia. Maksimum pojawiają się w ciągu tygodnia.

Wirus Ebola. Objawy

Objawami choroby są ogólne odurzenie organizmu i pogwałcenie układu koagulacji. W ciągu czterdziestu ośmiu godzin i do trzech tygodni choroba wywołana przez taki niebezpieczny wirus Ebola może przebiegać bez wyraźnych oznak. Objawami, które stają się jego pierwszym objawem, są ból gardła, zaburzenie stolca, wraz z bólem w brzuchu. Również w tej chorobie charakteryzuje się ból mięśni i bolesne odczucia w całym ciele. Na następnym etapie jest kaszel i ból w klatce piersiowej z powodu klęski wirusa górnych dróg oddechowych. Ze względu na wpływ na ciało wszystkich tych objawów, osoba ma stan wstrząsu, który jest główną przyczyną śmierci. Niestety, obecnie nie ma szczepionki dla tego typu wirusów . Naukowcy znają tylko antygeny, które istnieją w ludzkim ciele.

Diagnoza i leczenie wirusa Ebola

Wirus Ebola jest wydalony z ludzkiej śliny, moczu i krwi. Obecnie istnieją specjalne testy laboratoryjne, które mogą ujawniać swoją obecność we krwi osoby. Specjalne metody leczenia tej choroby nie istnieją. Osoby z gorączką Ebola wymagają intensywnej terapii. Terapia objawowa jest przeprowadzana w celu zapobiegania wstrząsom i zatruciu organizmu pacjentom. Badania przeprowadzonych działań wskazują, że takie środki są skuteczne tylko w 10%. Pozostałych 90% chorych niestety wirus Ebola staje się przyczyną śmierci. Zdjęcia osób dotkniętych gorączką po prostu przerażają. Do tej pory jest kilka przypadków, w których pacjenci byli leczeni z użyciem wlewu osocza przez osoby, które zdołały całkowicie wyleczyć tę chorobę.

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa Ebola

Zwykle ludzie izolowani z oddziałów zakaźnych szpitali, którzy mają wirusa Ebola. Zdjęcia tych, którzy zachorowali z powodu izolacji, są szokujące. Tam są umieszczone w specjalnych pudełkach, które są wyposażone w jednostronny układ wydechowy. Podczas różnych manipulacji pracownicy medyczni używają jednorazowych instrumentów i koniecznie noszą kombinezon przeciwpancerny. W celach prewencyjnych wprowadzanie swoistej immunoglobuliny, której efekt trwa przez dwanaście dni. Osoby, które miały kontakt z wirusem Ebola, narażone są również na izolowanie w pudełkach przez okres dwudziestu dni. Są szczegółowo poinformowani o wirusie Ebola.

W przypadku zarejestrowania zakażeń wirusem Ebola

Obecnie wiele osób obawia się, w którym kraju choroba jest oficjalnie zarejestrowana. Jeśli rozważymy, gdzie znajduje się wirus Ebola na mapie, większość przypadków jest odnotowana w Afryce Zachodniej. W dniach 6-7 sierpnia br. W Genewie odbyło się posiedzenie Komitetu ds. Kryzysów Światowej Organizacji Zdrowia. W rezultacie doszli do wniosku, że obecnie choroba jest najpoważniejszym zagrożeniem dla ludzkości. Na szczęście wirus Ebola w Egipcie nie jest zarejestrowany. Na szczęście – ponieważ w tym kraju jest wielu turystów z różnych krajów, które mogą stać się nosicielami wirusa.

W toku prac eksperci wpadli na wspólną opinię na temat aktualnej sytuacji na świecie. Twierdzą, że wirus jest bardzo agresywny wobec ludzkiego ciała. Niestety, nie wymyślono środków, które mogłyby być wykorzystane do zapobiegania tej strasznej chorobie. Ważne jest, aby ludzie wiedzieli dokładnie, jak wirus Ebola jest przenoszony, tak aby mógł zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Wnioski, które eksperci opracowali na podstawie danych obecnie dostępnych w tej kwestii, nie są bardzo pocieszające. Jest to uzasadnione faktem, że wirus Ebola ma szkodliwy wpływ na całe ludzkie ciało. Nie istnieją żadne sposoby ich ochrony.

W jakich krajach jest wirus Ebola

Sytuacja w regionach, gdzie wirus atakował ogromną liczbę osób, jest szczególnie straszny. W tej chwili wzrasta liczba regionów, w których oficjalnie zarejestrowana jest gorączka wirusa Ebola (wirus). Kraje z Gwinei, Mali, Nigerii, Liberii, Sierra Lyon należą do najbardziej niebezpiecznych miejsc. Zgodnie z najnowszymi danymi, przypadki zakażeń zostały już oficjalnie oznaczone w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z oficjalnymi danymi, nie znaleziono wirusa Ebola w Egipcie.

W okresie od lutego do sierpnia tego roku zidentyfikowano 1711 osób zakażonych gorączką Ebola. Niestety zginęło 932 z nich. Wielu ludzi zastanawia się, czy w Egipcie występuje wirus Ebola. W tej chwili nie ma oficjalnego potwierdzenia przypadków zakażeń.

Lekarz Craig Alan Spencer złapał wirusa w Gwinei

W Nowym Jorku lekarz Craig'a Alan Spencer został hospitalizowany. Niedawno wrócił do domu z Gwinei. Niestety, zgodnie z jego wynikami, stwierdzono, że zakażał on wirusem Ebola. Po potwierdzeniu przez lekarza tej choroby policja podjął poważne kroki w celu wykluczenia dalszego rozprzestrzeniania się gorączki. Ona całkowicie otoczyła dzielnicę, w której żył Craig Alan Spencer. Do tej pory przypadki zakażenia gorączką Ebola oficjalnie rejestrowano tylko poprzez bezpośredni kontakt. Śmiertelny wirus przenoszono przez płyny z organizmu człowieka, na przykład z krwi i innych. Po rejestracji tej sprawy podjęto sugestie, że choroba może być przenoszona przez kropelki w powietrzu. Dość szczegółowe informacje na ten temat przedstawił David Sanders.

Badania nad wirusem Ebola w pracach prof. Davida Sandersa

Jest lekarzem i profesorem nauk biologicznych. Jego zdaniem, prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa tą metodą staje się coraz bardziej realne. Profesor, wraz z uniwersytetem w stanie Iowa, przeprowadził badanie. Wyniki tej pracy potwierdziły w pełni możliwość przeniesienia wirusa do płuc przez drogi oddechowe. Niemniej jednak, naukowiec zauważył: nie ma oficjalnych dowodów, że w tej chwili gorączka rozprzestrzenia się właśnie w ten sposób. Wiadomo, że w celu rozprzestrzeniania się wirusa za pomocą tej metody konieczne jest jednoczesne przestrzeganie kilku warunków. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy jak najszybciej powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w Afryce. Nie znaleziono wirusa Ebola w Egipcie, jak wspomniano powyżej, chociaż istnieją już pogłoski o rozprzestrzenianiu tej choroby w kraju.

Amerykańskie media dotyczące wirusa

Charakter raportów dotyczących gorączki w amerykańskich mediach zmienił się znacząco po tym, jak zmarł pierwszy pacjent z wirusem Ebola w Stanach Zjednoczonych. Po omówieniu tego tematu pojawił się nowy problem: ludzie zaczęli silny strach i panikę w gorączce Ebola. Pomimo faktu, że tylko jedna osoba zmarła, napięcie w społeczeństwie rośnie coraz bardziej. Ludzie są zaniepokojeni krajami, w których wirus Ebola oficjalnie potwierdza, a które regiony są niebezpieczne. Aby jakoś zrównoważyć sytuację, media przekazały konkretne informacje na ten temat. Dodatkowo organizowana jest bezpośrednia linia, w której specjaliści odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące interesu ludzi. Lekarze obiecali, że będą odpowiedzialni za zatrzymanie wirusa, a dziennikarze dali posłanie, aby pomóc ludziom radzić sobie ze strachem i paniką.