601 Shares 4328 views

Ferrytyny jest obniżona – co to znaczy?

Organizm ludzki może być wiele zmian, które często wpływają nawet wygląd zewnętrzny pacjenta. W tym samym artykule, chcę mówić o sytuacji, w której dana osoba jest obniżony ferrytyny dlaczego to może być, co to znaczy i jak radzić sobie z tym problemem.


Co to jest?

Na początku, trzeba radzić sobie z kluczowych terminów, które będą wykorzystywane w artykule. Tak więc, ferrytyny – specjalny kompleks białko składające się z 24 sztuk. Jest to tak zwane „zapasy żelaza” w organizmie człowieka. To pokazuje poziom ferrytyny zapas pierwiastka śladowego w organizmie, a także dba o odpowiednim poziomie, aby ją utrzymać.

Warto też wspomnieć, że ten kompleks białkowy jest syntetyzowany w organizmach komórkowych reprezentujących systemu retikulno-śródbłonka. E. To jest we wszystkich płynach ustrojowych i komórkach ciała.

badanie krwi

Aby dowiedzieć się o status kompleksu białek w organizmie, pacjent musiał oddać krew. Ważne: podejmują analizy powinien być na czczo, przed, że nic nie jeść przez 8 godzin. W rezultacie, można uzyskać jeden z trzech wniosków: ferrytyny obniżony, podniesiony, czy to normalne.

norma

W celu lepszego zrozumienia działania, trzeba wiedzieć, jakie jest normą kompleksu białek w organizmie. Mówiąc o dzieci, tutaj dane są następujące:

 1. Noworodki: 25-200 g / l.
 2. Dzieci 1 miesiąca życia: 200-600 mg / l.
 3. Dzieci od lat 6 miesięcy do 15 lat: 30-140 g / l.

Jeśli mówimy o dorosłych, zakres normalnych stawek będzie tu znacznie szerszy:

 1. Mężczyźni: 20-350 g / l.
 2. Kobiety: 10-150 g / l.

ciąża

Niektóre kobiety mogą zakłócić pytanie: „Dlaczego ferrytyny w czasie ciąży obniżonym?” W rzeczywistości jest to całkiem normalne. Poza tym, chcę powiedzieć, że pod koniec ciąży, to będzie tak niskie, jak to możliwe. Wynika to z faktu, że akcja matka z dzieckiem, tak niezbędne dla jego rozwoju sprzętu. Po zakończeniu procesu urodzeń po pewnym czasie, wszystkie wskaźniki kobiecej normalizowanie. Często jednak objawy niedoboru żelaza u kobiet w pierwszych miesiącach życia zapisane okruchy.

 1. Pierwszym trymestrze: 56-90 g / l (zmniejszenie ferrytyna).
 2. Drugi trymestr: 25-74 g / l (poziom kompleksu białko dalej).
 3. Trzeci trymestr 10-15 g / litr (poziom ferrytyny jest na poziomie w dolnej oceny).

utrata

Wiele osób może pojawia się pytanie: „Jeśli ferrytyny jest obniżona, co to znaczy?” Warto trochę mówić o tym stanie. Zatem, organizm może wytwarzać jedynie 7% pierwiastków śladowych. Wszystko inne powinno się dostać z zewnątrz, że jest. E. Od żywności i artykułów spożywczych. Jeśli to nie nastąpi, poziom ferrytyny jest zmniejszona. Zatem żelazo spożywane w wystarczająco dużych ilościach. Zdarza się, że poziom ferrytyny obniżony poziom hemoglobiny jest normalne. Takie wskaźniki mogą być zapisywane, jeżeli mikroelement dopiero niedawno zaczął „upadek”. Pewnym czasie poziom hemoglobiny pozostaje normalny. Jeśli czas do czynienia z problemem, dane te nie uległy zmianie. Jednakże, jeśli poziom ferrytyny i więcej będą nadal spadać przez wskaźniki poziomu hemoglobiny czasowych również zmienić.

Głównymi powodami

Jeżeli dana osoba jest obniżona ferrytyny, przyczyny tego mogą być następujące:

 1. Jeśli mówimy tylko o kobietach, robią to może być spowodowane zbyt ciężkiego krwawienia miesiączkowego.
 2. Jak już wspomniano powyżej, w czasie ciąży, dane te znacząco spadać (zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży dziecko).
 3. Dieta. Kiedy indziej może być zmniejszona ferrytyny we krwi? Jeżeli dana osoba jest długi czas na dietę, w której jedzenie tylko jednego produktu spożywczego. Jednocześnie też chcę powiedzieć, że aby poradzić sobie z tym problemem jest bardzo trudne w tej sytuacji. Poprzez skorygowanie diety wszystko nie będzie ograniczony.
 4. niedokrwistość z niedoboru żelaza. Jest to stan, w którym organizm ludzki nie jest wystarczająco wysoki poziom żelaza, w wyniku – zmniejszony poziom ferrytyny.
 5. celiakia. Jest to ostra nietolerancja zbóż. Jednak to nie tylko wpływa na poziom ferrytyny, ale również na wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

Na stan włosów

Jeżeli dana osoba przez długi czas ferrytyny zmniejszone wypadanie włosów – jest to pierwszy objaw, który powinien być powiadamiani. Tak więc, pod wpływem pierwiastków śladowych żywieniu mieszków włosowych występuje. Jeżeli wszystkie wskaźniki są w normie, to jego siła wzrasta, wszystko działa normalnie, a wypadanie włosów nie przekracza normę. Jeśli wystarczająco zgromadził żelazo, curl niekontrolowany i licznie zacznie spadać. Rzeczywiście, w tym przypadku, organizm po prostu przekazuje ferrytyny w pożądanym zakresie organizmu do utrzymania ważnych organów. Włosy zaczynają cierpieć w pierwszej kolejności, ponieważ ich jedzenie staje się wadliwy.

Co robić?

Tak więc, ferrytyny zmniejszona. Co to znaczy – do zrozumienia. Jednak chciałbym również powiedzieć kilka słów o tym, jak można poradzić sobie z tym problemem. Metoda diagnozy jest tylko jeden – trzeba zrobić badanie krwi. I tylko na wynikach tej metodzie badawczej można spróbować podjąć pewne środki. Co tu mieć znaczenie?

 1. Jeśli stężenie ferrytyny jest obniżona, leczenie może polegać na przyjmowanie witaminy i minerały kompleks. Leki te lekarz może przepisać, jeśli poziom białka jest lekko obniżona, oraz zwiększa poziom żelaza jest możliwa bez leków. Tak, produkty te są przepisywane kurs co najmniej kilka miesięcy. Należy również pamiętać, że jako status kontrola ferrytyny okresowe badania krwi.
 2. Moc. Tylko jedna moc może wywoływać stan, w którym poziom ferrytyny jest opuszczona. Leczenie w tym przypadku jest normalizacja diety. Tak więc, na stole na maksymalnie często muszą być: wołowina, wieprzowina, jaja kurzego żółtka. Ten produkt, który jest bogaty w żelazo. Nieco mniej tego pierwiastka śladowego w takich pokarmów jak szpinak, jabłka, porzeczki, ryż, kapusta, kurczak. A produkty, takie jak granat, owoce cytrusowe, truskawki i winogrona, zawierają żelazo nawet mniej, ale też jeść je okresowo konieczne.
 3. Leki. Lekarz może przepisać leki jedynie w przypadku, gdy poziom ferrytyny jest bardzo niska i radzenia sobie nawet z pomocą witaminy problemu jest niemożliwe. Warto powiedzieć, że podejmuje wszelkie suplementy żelaza wystarczy wizyt lekarskich. W przeciwnym razie, można znacznie zaszkodzić zdrowiu.

Normalny poziom ferrytyny we krwi ma wielkie znaczenie nie tylko dla rozwoju i kondycji włosa, ale również dla wszystkich procesów metabolicznych w organizmie. Więc lepiej jest szukać pomocy u lekarza, jeśli to konieczne. Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z chorobą, aby nie zaszkodzić organizmowi nawet więcej.