765 Shares 6325 views

Jaką rozwoju nazywa postembryonic? okres poporodowy

Kilka osób uważa, że każdy etap życia ma swoją własną nazwę. Tak, nauka zna i postembryonic rozwoju embrionalnego. Okresy te różnią się od siebie i mają różne charakterystyki. W tym artykule skupimy się na jaki rodzaj rozwoju nazywa się post-embrionalny. Poznasz rodzaje okresu i funkcji.


Jaką rozwoju nazywa postembryonic?

W momencie, gdy płód opuszcza membrany jest przejście od embrionalnego okresu w postembryonic. U osób, tym razem o nazwie narodziny. Warto zauważyć, że różne organizmy żywe, proces ten jest bardzo różny.

Rodzaje żywego organizmu

połogu może być jednego z dwóch rodzajów rozwoju. Nauka znana bezpośrednia lub pośrednia przemiana żywego organizmu.

bezpośredni rozwój

Dla tego typu konwersji odnosi się do ciała, który jest bardzo podobny do dorosłych. Więc postembryonic rozwój człowieka ma bezpośredni widok. Może to również obejmować rozwój zwierząt i niektórych gadów.

Po urodzeniu zarodka jest bardzo podobny do dorosłego organizmu. Jednak różni się wielkością i brakiem umiejętności.

rozwój pośredni lub metamorfoza

Okres Postembryonic może mieć formę pośrednią (metamorfozy). W tym przypadku, wydaje się błony organizmu, który jest zupełnie inny od dorosłych. Może to obejmować niektóre bezkręgowce, mięczaki i gady. Jako przykład można wziąć zwykły motyla. Postembrionalna rozwój organizmu, w tym przypadku, charakteryzuje się w postaci larw. Dopiero po tym motyl staje się podobny do dorosłych.

Charakterystyczny okres postembryonic (bezpośredni rozwój)

Jak wspomniano powyżej, natychmiast po nowy organ pozostawia błony, nowa faza zaczyna się rozwijać. Post-embrionalny rozwój człowieka jest podzielony na kilka etapów. Ostatnim etapem jest dojrzewanie. Rozważmy podstawowe kroki epoki postembryonic.

W pierwszej fazie rozwoju, od urodzenia do sześciu miesięcy

Na tym etapie dziecko jest dostosowanie się do nowego środowiska. Uczy się słuchać i skupić swój wzrok na pewne rzeczy. Posiłki na tym etapie rozwoju bardzo płynny. Dziecko nie może jeść żywność dla dorosłych na własną rękę, i zależy wyłącznie od matki. Niektóre dzieci są szybciej rozwijać niż inne. Oni przejść do następnego poziomu okres post-embrionalne szybciej. Na przykład, niektóre dzieci w okresie sześciu miesięcy już może stać, siedzieć i pełzać. Jednak jest to tylko umiejętności fizyczne. Nauka nie jest jeszcze znana, gdy dziecko na tym etapie zaczął mówić językiem zrozumiałym dla dorosłych.

Warto zauważyć, że wiele zwierząt i gadów, które mają bezpośredni sposób rozwoju post-embrionalny, żyć tak samo. Jednakże mogą one przedłużyć ten okres, dużo szybciej niż człowiek.

Drugi etap rozwoju: do jednego roku

Na tym etapie, mały człowiek uczy się czołgać siedzieć i chodzić. Etap ten charakteryzuje się nabycie umiejętności fizycznych. Również młode ciało stopniowo przyzwyczaić się do nowej żywności. Wiele dzieci na tym etapie zaczynają emitować nowe dźwięki. Więc uczą się mówić językiem zrozumiałym dla osoby dorosłej. Jeśli dziecko rozwija się szybciej, na tym etapie można już mówić kilka słów i prostych zdań.

Gady i zwierzęta w tym okresie są już w pełni przygotowany do dorosłego życia. Mogą produkować własną żywność, a nie zależy od dorosłych.

Trzeci okres: wzrost i szkolenia

Organizm ludzki charakteryzuje się najdłuższym post-embrionalnego rozwoju. Na tym etapie dziecko może już samo dobrze dbać o siebie, ale żyć bez rodziców nadal jest bardzo trudna. W codziennym życiu, dzieci na tym poziomie udziału przedszkolnego i potem instytucji liceum. Rosną, rozwijają i studiując wszystko, że będą one potrzebne w dorosłym życiu.

Ssaki i zwierzęta na tym etapie już zakończona okresie poporodowym i uważane są za osoby dorosłe.

Czwarty Okres: pokwitanie

Więc, jaki rodzaj rozwoju nazywa się post-embrionalny, już wiesz. U ludzi, to kończy się na około 16-20 lat. Na tym etapie zaczynają pracować ważnych części ciała. Przysadki i nadnerczy wywoływać pewne hormony. U kobiet jajniki zaczynają działać i pojawia się miesiączka. Mężczyźni stają się dojrzałe płciowo i mógł kontynuować wyścig.

Poporodowy zakończona w czasie przejścia do dorosłości. Człowiek już w stanie samodzielnie żyć i tworzyć własną rodzinę.

Charakterystyka pośrednim rozwoju embrionalnego po

Podobnie jak w poprzednim przypadku, rozwój ten jest podzielony na kilka etapów. Zbadajmy je szczegółowo.

Pierwszy krok: po porodzie

Natychmiast po ciało pozostawia błony, zaczyna jej dalsze przekształcenie. Na tym etapie nowy okaz jest zupełnie inna od osoby dorosłej. Jest bardzo różny wygląd i rozwój wewnętrzny.

Drugi krok: Transformacja

Na tym etapie istnieje silna transformacja nowy organizm. Każdy rodzaj żywej istoty, to pojawia się w różny sposób. Jednostka staje się podobny do dorosłego zwierzęcia lub ssaka. Jednak wiele organizmy są na tym etapie nadal potrzebują opieki i ochrony. Oni nie mogą jeszcze stanowić dla siebie.

Trzeci etap: nabycie umiejętności

Rozwój pośredni postembryonic jest etap końcowy, który charakteryzuje się nabycie określonych umiejętności. Pomogą przyszłość organizmu do samodzielnego życia i nie są zależne od jednostek zagranicznych.

Podsumowanie i wnioski

Teraz już wiesz, jaki rodzaj rozwoju nazywa się post-embrionalny. Należy zauważyć, że konwersja pośrednie przebiega znacznie szybciej niż prostym okresie postembryonic.

Człowiek przechodzi najdłuższy w tej fazie. Jednak umiejętności człowieka pozwalają przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. To nie jest gady i zwierzęta. Dla rozwoju człowieka w okresie post-embrionalny, są następujące niektórzy lekarze: pediatra, neurolog i inni. Również bardzo uważnie obserwować rodziców dziecka.

Każdy powinien wiedzieć, co okresie poporodowym. Wstępne dane o tym czasie już znany z lekcji biologii. Że taka informacja pomaga rozwijać swój własny świat.